Zimowe spacery pełne radości i ciepła Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 14 listopada 2013 13:18

Zimowe spacery pełne radości i ciepła

Kiedy przychodzi zimowa pora, a co najważniejsze spadnie śnieg, najwięcej radości mają nasze pociechy. Mogą wtedy bezkarnie hasać po białej puchowej pierzynie, jaka otula wtedy świat, jeździć na sankach, lepić bałwany, ale także robić „anioły" lub „orły" na śniegu. Aby takie zabawy dawały im radość, ale i były bezpieczne dla ich zdrowia, każdy rodzić powinien odpowiednio zadbać o stosowny ubiór dla swojego dziecka.

 

Najmłodsze dzieci, takie które cały czas leżą w wózku i jeszcze nie mogą w pełni cieszyć się zimowymi zabawami na świeżym powietrzu należy ubrać w taki sposób, by miały o jedną warstwę ubrania więcej niż osoba dorosła. Najlepiej sprawdza się sposób ubierania na „cebulkę", czyli kilka cieńszych warstw ubrań nakładanych jedna na drugą. Dzięki temu łatwiej będzie uregulować ciepłotę ciała, gdy dziecko zacznie się przegrzewać. Jest to szczególnie ważne u dzieci, które już chodzą i w czasie spaceru są bardzo aktywne.

Dodatkową ochroną przed zimnem dla dzieci, które jeżdżą w wózkach, ale i już chodzą i mogą się aktywnie bawić na dworze są śpiworki. Przykładem może być tutaj śpiworek peak deepblue uni Altabebe, który dzięki specjalnemu mocowaniu można używać także w fotelikach samochodowych. Śpiworki takie dostępne są w wielu kolorach, dlatego można dobrać je idealnie do koloru wózka. Oczywiście można także zdecydować się na uniwersalny kolor śpiworka – np. śpiworek peak sahara Altabebe, czy śpiworek black fede Altabebe. Wszystkie kolory można znaleźć w sklepie www.babymama.pl.

Śpiworki do wózków i fotelików są projektowane tak, aby chroniły nie tylko przed chłodem, ale i wilgocią. Ich wnętrze jest pokryte polarem, zaś zewnętrzna powłoka bardzo często wykonana jest z mikrofibry, która jest elastyczna i bardzo przyjemna w dotyku. Dodatkowo śpiworki mają wypełnienie regulujące ciepłotę ciała dziecka, co w znacznym stopniu eliminuje ryzyko przegrzania, czy wychłodzenia organizmu.

Śpiworek Altabebe – cena 239 PLN, www.babymama.pl  ( na zdjęciach wzory: peak deepblue uni, peak sahara, peak black fede )

 

/źródło - /

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 20:17