Co zrobić by Twoje dziecko pokochało naukę języka angielskiego oraz co to są Zwierzostwory ? ? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 10 listopada 2013 13:57

Co zrobić, by Twoje dziecko pokochało naukę języka angielskiego?


Uczenie języka drugiej osoby zawsze jest swego rodzaju wyzwaniem. W szczególności, jeśli uczymy dzieci. Zwłaszcza swoje dzieci. Trzeba wówczas zmierzyć się nie tylko z tym, że dziecko nie będzie chciało/ umiało siedzieć spokojnie w jednym miejscu przez dłuższy czas, gdyż nie będzie czuło takiego reżimu jak w szkole czy przedszkolu, ale też z tym, jak zachęcić malucha do poznawania nowych, obco brzmiących słówek.

Dodatkowy dylemat, to kiedy zacząć naukę języka obcego. Oczywiście najlepiej jak najwcześniej, gdyż młody mózg lepiej chłonie wiedzę i szybciej ją przetwarza w praktyczne zastosowanie. Umysł dziecka w pierwszych sześciu latach życia jest bardzo chłonny, wtedy tworzą się w mózgu najważniejsze połączenia między komórkami nerwowymi, które mają wpływ na sukcesy dziecka w szkole, a później i w dorosłym życiu. Nawet jeśli rodzic nie zna doskonale języka, i tak może uczyć dziecko. Warto wtedy skorzystać ze słowników i innych pomocy naukowych. Możecie też wspólnie poznawać nowe zwroty.
Najlepiej sprawdza się nauka w formie zabawy. Obrazki ilustrujące słowa, zagadki, rebusy – to dla dziecka najciekawsze formy poznawania nowych słówek. Nie trzeba od razu wyjeżdżać do Londynu. Można wybrać się w językową podróż i zabawę z Kredziakami na Bazgroszyt.pl Big Pen – przyjaciel Ryska, Kredzi i Kolorozaursa - zabierze dzieci w świat odkrywania języka angielskiego z wyobraźnią. Dziecko pozna wiele ciekawych angielskich słówek, a wykonując ćwiczenia będzie trenować także motorykę rączki.
Edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl przygotował dla Was specjalne kreatywne kolorowanki do nauki języka angielskiego, Kredziaki w twórczy sposób zapraszają dzieci do nauki języka i poznawania nowych słówek. My name is Big Pen – mówi nowy Bazgroszytowy bohater, prosto z Londynu.
Co dają Twojemu dziecku ćwiczenia z Bazgroszytem:
• okazję do doskonalenia precyzji ruchów ręki,
• możliwość poznania angielskich słówek jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole,
• dużą porcję wiedzy o świecie podaną w lekkiej formie

Dobrym sposobem jest też dawanie dziecku jak najwięcej okazji do „osłuchania się" z językiem. Doskonale przydadzą się piosenki po angielsku- zwłaszcza te śpiewane przez maluchy. Można puszczać bajki na DVD- najpierw po polsku, a potem po angielsku. Kiedy dziecko zna już fabułę, łatwiej mu będzie oglądać i uczyć się.
Dzieci łatwiej się komunikują, zapewne dlatego, że w przeciwieństwie do dorosłych nie boją się popełniać błędów. Poza tym nauka drugiego języka wygląda u nich tak samo jak pierwszego, rodzimego, uczenie nie wymaga dodatkowego wysiłku. Warto dać dziecku swobodę, nie oceniać jego postępów i nie wymagać za wiele. Wówczas będzie się uczyć dużo bardziej chętnie.

 

 


Zwierzo-Stwory dla dzieci, od www.bazgroszyt.pl

Na długie jesienne wieczory (które już nas niestety dosięgły!) edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl przygotował Zwierzo-stwory. To kreatywne zwierzęce kolorowanki, ale to także coś więcej niż zwykłe obrazki do rysowania. Dzięki nim Wasze dziecko stworzy wyjątkowe zwierzaki, które wymyśli zupełnie samo! Zwierzak może mieć głowę słonia, korpus żyrafy i ogon lwa. Dziecko nie ma żadnych ograniczeń, jedynym jest jego własna wyobraźnia. Kreatywne obrazki sprawią, że maluch rozwinie swoją fantazję i będzie się znakomicie bawić. Kiedy już stworzy zwierza, może go pokolorować.
Wycinajcie, kolorujcie i sklejajcie najdziwniejsze stworzenia, jakie tylko przyjdą Wam do głowy!
Rysowanie na arkuszach Zwierzo - Stworów to możliwość doskonalenia grafomotoryki ręki dziecka i zdobywania wiedzy o świecie (głównie o zwierzętach i przyrodzie), ale przede wszystkim wiele, wiele zabawy i rozwijania kreatywności. Dzieci na pewno zainteresują wymyślne stworki, które same wykreują. Będą także mogły pochwalić się swoim kolegom, że różowe słonie z głową żyrafy naprawdę istnieją.

Bazgroszyt.pl to serwis edukacyjno – rozrywkowy dla dzieci 3-6, który rozwija wyobraźnię i przygotowuje maluchy do szkoły. Serwis oferuje autorskie materiały do nauki pisania, ćwiczenia rozwijające grafomotorykę rączki, gry edukacyjne oraz ponad 300 otwartych kolorowanek. Dzieciom w poznawaniu świata towarzyszą sympatyczni kredko-bohaterowie: Rysek, Kredzia i Kolorozaurus. Treści na serwisie są tworzone we współpracy z ekspertami oraz na bazie autorskiego Innowacyjnego Modelu Nauczania opisującego naukę i zabawę w internecie. Bazgroszyt.pl wykorzystuje idee EduTainment, czyli nauki przez zabawę i jest bezpiecznym i twórczym miejscem dla dzieci w internecie.

W zestawie znajdziecie 24 karty z różnymi częściami zwierząt do sklejania, 24 kolorowe naklejki oraz plastikową teczkę.

Więcej na:
www.bazgroszyt.pl
www.facebook.com/mowimyobrazami

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 20:17