Otul dziecko muślinem Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 08 listopada 2013 13:22

Otul dziecko muślinem

Jako pierwsze muślinu bawełnianego – jednej z najstarszych tkanin na świecie używały cywilizacje zamieszkujące Dolinę Indusu już ponad 7000 lat temu. Starożytni Egipcjanie używali tego materiału do przewijania dzieci, ale i noszenia ich.

Muślin posiada właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne oraz pozwala wyregulować ciepłotę ciała, co w tamtejszym klimacie było niezwykle istotne, a i dla wielu współczesnych rodziców ma ogromne znaczenie. Później muślin używany był głównie jako materiał ozdobny ubrań osób dorosłych. Szczyt jego popularności przypadał na wiek XVII i XVIII, kiedy to na salonach królowały niezwykle strojne suknie wykonane z wielu warstw tego materiału.

Obecnie panuje trend „powrotu do korzeni" w wielu dziedzinach. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o wykorzystanie muślinu, który dzięki temu, że jest niezwykle delikatny i zarazem wytrzymały, posiada prosty skład, nazywany jest często najdoskonalszą na świecie tkaniną. Z uwagi na to, że jest to materiał miękki i oddychający doskonale nadaje się do pielęgnacji noworodków i niemowląt. Wszystkie te właściwości muślinu w swoich produktach wykorzystała firma aden+anais.

W bogatej ofercie firmy można znaleźć takie produkty jak otulacze, prześcieradełka, śpiworki, śliniaki o nowoczesnych wzorach. Te produkty łączące w sobie komfort oraz ponadczasowe wzornictwo można znaleźć w sklepie www.babymama.pl .

Śmiało można powiedzieć, że najpopularniejszymi produktami wykonanymi z muślinu są otulacze o różnym przeznaczeniu. Pozwalają ukoić i uspokoić niemowlęta poprzez otulenie ich delikatną tkaniną. Przynoszą maluchom kolorowe i słodkie sny. Otulacz daje dziecku ciepło w czasie spania, jednak nie powoduje jego przegrzewania.

Na całym świecie wśród „zwykłych" rodziców jak również tych, których znamy z pierwszych stron gazet popularnością cieszą się otulacze wykonane z bambusowego lub bawełnianego muślinu o pojedynczym lub podwójnym splocie. Otulaczy tych używa między innymi księżna Kate Middelton. Otulacze aden+anais mają różne rozmiary i wszechstronne zastosowanie – mogą służyć do otulania dziecka w żeby je uspokoić lub jako kocyk na letnie upały, a także spełniać rolę prześcieradła czy podkładu do łóżeczka turystycznego.

Muślin wszystkie swoje właściwości zawdzięcza w głównej mierze temu, że jest wykonany z naturalnych materiałów oraz posiada otwarty splot. Pozwala on skórze dziecka oddychać i jednocześnie zapewnia mu wysoki komfort związany z utrzymaniem temperatury ciała. Niezwykle istotne jest też to, że z każdym kolejnym praniem tkanina ta staje się coraz bardziej delikatna i wytrzymała.

Zestaw 3 otulaczy azure aden+anais www.babymama.pl  cena: 199 pln

 

/źródło - /

Poprawiony: niedziela, 05 stycznia 2014 16:45