Nowe podejście do kontroli zdrowia
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 20 października 2013 12:51

Nowe podejście w kontroli zdrowia

Dbać o zdrowie to znaczy prowadzić właściwy styl życia, w którym nie brakuje zbilansowanej diety, ruchu fizycznego i wypoczynku. Równie ważne jest unikanie nałogów i nadmiernego stresu. Swoje ciało powinniśmy użytkować z umiarem, musi nam służyć przez długie lata, dlatego też nie należy go przeciążać. Jak zatem na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia?

 

Doskonałym rozwiązaniem są urządzenia iHealth, dzięki którym każdy może w profesjonalny sposób zmierzyć swoją wagę, ciśnienie krwi, poziom tłuszczu, itp. Główną zaletą produktów jest ich integralność z technologią mobilną, co umożliwia aktywne posługiwanie się danymi: przechowywanie, testowanie, monitorowanie czy dzielenie się osiągnięciami.

iHealth Monitor aktywności fizycznej i snu iOS/Android
Activity Meter Watch to bezprzewodowy zegarek do pomiaru aktywności oraz snu. Do zegarka przygotowana została specjalna aplikacja, która określa takie parametry jak: ilość wykonanych kroków, pokonany dystans, ilość spalonych kalorii czy efektywność twojego snu. Specjalna funkcja pozwala na ustawienie swoich celi do osiągnięcia, dzięki czemu zwiększymy naszą motywację do ćwiczeń. Zegarek wyposażony jest też w funkcję budzika działającego na tyle delikatnie, że nie musisz się martwić o obudzenie innych osób. Cena w Agito.pl ok. 207 zł.

iHealth Ciśnieniomierz naramienny automatyczny ze stacją Apple Dock Connector
Pierwszy w swoim rodzaju ciśnieniomierz naramienny iHealth, który pozwala na zmianę smartfona lub tablet w osobisty monitoring ciśnienia. Wystarczy podłączyć urządzenie do stacji dokującej, aby śledzić ciśnienie skurczowe/rozkurczowe, akcję serca, tętno oraz czas pomiaru. Pomiary można spisywać na kilku urządzeniach oraz porównywać je z poprzednimi wynikami, czy normami Światowej Organizacji Zdrowia WHO. W łatwy sposób można dzielić się wynikami ze znajomymi, rodziną czy osobistym lekarzem. Dock connector może równocześnie służyć jako ładowarka.
Cena w Agito.pl ok. 197 zł.

iHealth Wireless Waga osobowa z pomiarem BMI iOS/Android
Bezprzewodowa waga iHealth z funkcją pomiaru BMI. Wskaźnik masy ciała określa stosunek naszej wagi do wzrostu. Dane są automatycznie wysyłane do aplikacji iHealth MyVitals app, która służy jako spersonalizowane narzędzie pozwalające na lepsze dostosowanie swoich ćwiczeń. Specjalna funkcja pozwala na ustawienie swoich celi do osiągnięcia, dzięki czemu zwiększymy naszą motywację do ćwiczeń. W łatwy sposób możesz dzielić się swoimi wynikami ze znajomymi.
Cena w Agito.pl ok. 277 zł.

iHealth Wireless Automatyczny analizator składu ciała iOS/Android
Bezprzewodowa waga iHealth korzysta z 4 elektronicznych sensorów oraz odpowiednich algorytmów, które określają skład ciała. W rezultacie otrzymujemy, aż 9 różnych parametrów jak np. masa ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, masa kostna czy zawartość wody w organizmie. Specjalna funkcja pozwala na ustawienie swoich celi do osiągnięcia, dzięki czemu zwiększymy naszą motywację np. do ćwiczeń. Cena w Agito.pl ok. 460 zł.

 

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 19:27