Maluch na kursie językowym Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 12 września 2013 20:25

Maluch na kursie językowym


Kiedy jest dobry moment na rozpoczęcie przygody z językiem obcym? Czy to prawda, że im wcześniej zapiszemy dziecko na kurs, tym lepiej? I jaki język wybrać?

Język obcy już nie obcy
Kiedy należy zacząć wdrażać malucha w język obcy? Psychologowie i nauczyciele są podzieleni. W czasie, gdy jedni sugerują, że czas ma znaczenie i że im wcześniej zapiszemy dziecko na kurs językowy, tym lepsze będą tego efekty, drudzy przekonują, że to nie ma sensu. Dlaczego? „Trzyletnie maluchy na pewno nie wysiedzą w ławce 60 minut, a tradycyjne wbijanie im do głowy słówek jest zwyczajnie nieefektywne"- twierdzą. To prawda. Nie oznacza to jednak, że z nauką języka obcego należy czekać do momentu, gdy dziecko pójdzie do podstawówki. Klucz do sukcesu leży bowiem gdzieś indziej.
Klucz do sukcesu
Kilkuletnie dzieci szybko i chętnie uczą się obcych słówek, ale... pod jednym warunkiem. Nauka musi mieć formę zabawy. Dlatego zapisując dziecko na kurs, warto wybierać te szkoły językowe, które mają doświadczenie w nauce najmłodszych. Metody dydaktyczne dostosowane do wieku ucznia to klucz do sukcesu. Rymogesty, zajęcia plastyczne, galerie językowe to zaledwie część możliwości, którymi dysponują najlepsze szkoły językowe (np.LinguaCity Young Heroes z Katowic). To także skuteczny sposób na pokazanie najmłodszym, że nauka niejedno ma imię i że daleko jej do nudy. Jeśli tylko będziemy się stosować do tych rad, efekty szybko nas zaskoczą.
Nie tylko angielski
Wybierając szkołę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na ofertę językową. Angielski to absolutna podstawa, to fakt. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pójść w kierunku języków orientalnych, np. języka chińskiego czy języka japońskiego. Chłonne umysły najmłodszych i naturalna chęć poznawania świata są sprzymierzeńcami małych kursantów. Warto o tym pamiętać.
Więcej informacji o metodach dydaktycznych i nauce języków orientalnych Rodzice znajdą na www.jezykidladzieci.pl

 

/źródło - Linguacity PR/

Poprawiony: niedziela, 05 stycznia 2014 16:31