Na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofalówki? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 04 września 2013 17:47

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofalówki?


TOP 3 kuchenek mikrofalowych wg. Agito.pl

Kuchenka mikrofalowa w ekspresowym tempie odgrzeje potrawy, rozmrozi je i pozwoli na błyskawiczne przygotowanie dania kupionego w sklepie. Przy dzisiejszym trybie życia często nie mamy czasu na klasyczne gotowanie i takie urządzenie z pewnością pomoże nam w codziennych domowych obowiązkach. Przed zakupem warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrana mikrofalówka spełniała nasze wymagania.

Moc
To jedna z najważniejszych cech mikrofalówki. Najpopularniejsze na rynku modele mają moc pomiędzy 900 do 1000 W. Oddzielnie podawane są parametry grilla, jeśli dany model kuchenki jest w niego wyposażony. Zazwyczaj moc grilla zawiera się w przedziale od 700 do 1800 W i tak samo jak w przypadku mocy mikrofal, przekłada się na szybkości przygotowywania posiłków.

Klasa energetyczna
Klasyfikacja energetyczna świadczy o ekonomiczności danego modelu – oznaczana jest literami od A do G, gdzie A oznacza modele najbardziej wydajne. Jeśli planujemy często używać kuchenki mikrofalowej, powinniśmy w trakcie zakupów rozglądać się za kuchenkami o jak najlepszej klasyfikacji – ma ona realny wpływ na ilość pobieranej przez nią energii elektrycznej, a więc i na wysokość rachunków za prąd.

Sterowanie
W zależności od zaawansowania modelu możemy wybrać mikrofalówkę sterowaną ręcznie albo elektronicznie. Przy sterowaniu ręcznym sami wybieramy odpowiednią moc oraz temperaturę do podgrzania potrawy zaś sterowanie elektroniczne polega na tym, że po wybraniu odpowiedniego typu potrawy oraz wagi mikrofalówka sama wybiera odpowiednią moc oraz temperaturę.

Funkcje
Kuchenka mikrofalowa posiada funkcję podgrzewania oraz rozmrażania. Nowoczesne kuchenki również gotują tradycyjnie i na parze, grillują oraz potrafią przyrumienić potrawę.

TOP 3 – najchętniej kupowane kuchenki mikrofalowe w Agito.pl

No.1 Mikrofalówka Zelmer 29Z022. Gotowanie kombinowane, grill kwarcowy, 10 automatycznych programów gotowania i aż 6 poziomów mocy dają naprawdę szerokie możliwości przygotowania potraw. Dodatkowo kuchenka posiada możliwość blokady jej podstawowych funkcji tak, aby zapobiec uruchomieniu jej przez dzieci. Cena w Agito.pl ok. 356 zł.(fot. z prawej)

No.2 Mikrofalówka Zelmer 29Z018. Pięciostopniowa regulacja mocy pozwala na delikatne podgrzewanie, pieczenie oraz gotowanie. Dzięki minutnikowi z dużą dokładnością można ustawić czas przygotowania potrawy. Kompaktowe rozmiary kuchenki sprawiają, że idealnie nadaje się nawet do niewielkich kuchni. Cena w Agito.pl ok. 209 zł.(fot. z lewej)

No.3 Samsung GE 89 MST Kuchenka mikrofalowa wyposażona w grill z konwencjonalną, opuszczaną grzałką pozwala na podpiekanie potraw. Talerz Crusty i funkcja Crusty Cook pozwalają przygotowywać potrawy na chrupko – docenią je zwłaszcza amatorzy pizzy. System Steam Clean, który czyści wnętrze komory za pomocą pary wodnej oraz ceramiczna powierzchnia ułatwiają zachowanie urządzenia w nienagannym stanie. Cena w Agito.pl ok. 427 zł.(fot. z prawej)

 

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 13:18