Gotowi do szkoły przez cały rok z Bazgroszyt.pl Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 30 lipca 2013 07:54

Gotowi do szkoły przez cały rok z Bazgroszyt.pl

Sprawdź, czy Twoje dziecko jest gotowe do nauki w szkole. Tylko teraz możesz skorzystać z rocznego abonamentu na Bazgroszyt.pl Gotowi do szkoły w specjalnej wakacyjnej promocji. Kup abonament w wakacje i korzystaj przez cały rok.

Aby dziecko mogło sprostać wyzwaniom stawianym przez szkołę i odnieść sukces, musi posiadać wykształcony już „zespół pewnych umiejętności" czy predyspozycji nazywany gotowością szkolną. Jest to zestaw różnych zachowań, np. czy dziecko potrafi usiedzieć spokojnie przez dłuższy czas, skupić się na wykonywanym zadaniu, precyzyjnie utrzymać narzędzie pisarskie (co wskazuje na to, czy posiada dobrą sprawność manualną). Dziecko powinno być też odpowiednio przygotowane emocjonalnie do rozpoczęcia nauki. Jeśli łatwo nawiązuje kontakty, jest uczynne w stosunku do innych, umie współdziałać w grupie i jest zdolne do ugody – możemy być spokojni, że odnajdzie się w grupie rówieśniczej.
Za pomocą specjalnego testu - w formie zabawy - rodzice mogą sprawdzić, czy dziecko osiągnęło taki poziom rozwoju intelektualnego, który pozwoli mu poradzić sobie ze szkolnymi zadaniami. Test został przygotowany przez pedagogów i psychologów dziecięcych i jest zgodny z wymaganiami Podstawy Programowej.
Tylko teraz roczny abonament na Bazgroszyt.pl Gotowi do szkoły możesz kupić w wakacyjnej cenie 29 zł (normalna cena to 144 zł). Jeśli kupisz go w wakacje, Twoje dziecko może ćwiczyć i grać przez cały rok!
Po zrobieniu przez dziecko testu rodzic otrzymuje indywidualną ewaluację ważnych, z punktu widzenia przygotowania do szkoły, umiejętności dziecka, takich jak: porównywanie przedmiotów, analiza i synteza wzrokowa, dostrzeganie prawidłowości, matematyzowanie, rozumowanie przyczynowo-skutkowe, orientacja w przestrzeni i grafomotoryka.
Dzięki ćwiczeniom, dzieci będą mogły usprawnić swoje umiejętności zanim pójdą do szkoły lub je rozwijać w pierwszych miesiącach szkoły. Dzięki temu rozpoczną naukę w szkole przekonane o swoich umiejętnościach, bez stresu, z pozytywnym nastawieniem do nauki.
Pewne siebie i dobrze przygotowane dziecko będzie odnosić więcej sukcesów. A my rodzice, będziemy z niego dumni i spokojni o jego przyszłość.

Więcej na:
www.bazgroszyt.pl/gotowidoszkoly
www.bazgroszyt.pl
www.facebook.com/mowimyobrazami

 

/źródło - Animade PR/

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 20:01