Zdrowa i skuteczna dieta - to mozliwe! Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 20 lipca 2013 20:56

Zdrowa i skuteczna dieta – to możliwe!

Wszechobecny kult pięknego ciała sprawił, że odchudza się prawie każdy, ale z różnym skutkiem. Omijanie śniadań, podjadanie między posiłkami, brak „silnej woli", efekt jojo – przeszedł przez to każdy, kto postanowił zrzucić nadprogramowe kilogramy. Czy istnieje dieta pozbawiona skutków ubocznych, która sprawi, że bez większych wyrzeczeń i szkody dla naszego zdrowia osiągniemy wymarzoną sylwetkę?

Specjaliści pozbawiają nas złudzeń – takiej diety nie ma, a przynajmniej nie było do tej pory. Jedynie przestrzegając określonych reguł, zmieniając przyzwyczajenia żywieniowe i zwiększając swoją aktywność fizyczną możemy osiągnąć zamierzone efekty.

Od czego zacząć?

Podstawą każdej diety powinien być zdrowy rozsądek i wiedza na temat wszelkich przeciwwskazań do jej stosowania czy możliwych skutków ubocznych. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Ponadto załóżmy cel, który jest możliwy do zrealizowania w praktyce. Nierealne oczekiwania wobec efektów diety spowodują, że szybko stracimy zapał i powrócimy do dawnych przyzwyczajeń. Sama chęć pozbycia się zbędnych kilogramów nie wystarczy. Do diety trzeba się dobrze przygotować. Rozpisane menu, gotowa lista dozwolonych produktów, spis ćwiczeń, które będziemy regularnie wykonywać to ważne elementy każdego procesu odchudzania. Niektórzy już na samą myśl o tym czują się zniechęceni. Ale nie można się poddawać. Z całej gamy przeróżnych, mniej lub bardziej restrykcyjnych diet wybierzmy tą, która jest najbardziej racjonalna i najlepiej odpowiada naszym potrzebom

O czym przede wszystkim należy pamiętać przed rozpoczęciem diety? „Na samym początku należy przyjąć jeden wspólny mianownik jakim jest ograniczenie spożycia kalorii. – mówi dr inż. Małgorzata Janczar-Smuga, technolog żywienia. Jedynie ujemny bilans energetyczny może zagwarantować nam osiągnięcie wymarzonej wagi. Ponadto, trzeba też od razu przyswoić sobie sprawdzone sposoby na tzw. „napady wilczego głodu." Tu idealnie sprawdzi się białko w różnej postaci i płyny."

Koktajle proteinowe – smaczne i zdrowe

Poza wodą niegazowaną, zieloną herbatą i naparem z mięty, specjaliści polecają specjalnie przygotowane i zbilansowane odżywcze koktajle proteinowe, które stanowią substytut niskokalorycznego posiłku. Są one oparte na płynnym koncentracie białka serwatkowego, które pozwala na uruchomienie procesu spalania tłuszczu zapasowego oraz budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. „Koktajle proteinowe, zawarte m. in. w programie redukcji wagi - Dieta1, stanowią podstawę procesu odchudzania. Ich formuła została opracowana naukowo. Zawierają one idealnie dobraną dawkę kalorii, dostarczają najważniejszych składników odżywczych, witamin i minerałów przez co są bezpieczne i skuteczne w stosowaniu." – tłumaczy dr inż. Małgorzata Janczar-Smuga.

Skuteczny program odchudzania

Dieta1 to nowoczesny program redukcji wagi oparty na racjonalnych, udowodnionych naukowo zasadach, bazujący na zdrowych posiłkach, aktywności fizycznej i smacznych koktajlach proteinowych. Został opracowany przez Radę Naukową składającą się ze specjalistów w dziedzinie technologii żywności i żywienia człowieka. Strategia programu Dieta1 opiera się na 4 fazach skutecznego i optymalnego odżywiania, których podstawą jest redukcja spożycia kalorii. W ciągu dnia, jeden lub dwa posiłki należy zastąpić odżywczym koktajlem proteinowym dostępnym w 3 smakach: truskawkowym, waniliowym lub czekoladowym. Po 18 tygodniach stosowania programu wystarczy już tylko dbać o utrzymanie zredukowanej masy ciała.

Dodatkowe korzyści

Jakie jeszcze korzyści przyniesie nam program Dieta1? Pozwoli zupełnie zmienić przyzwyczajenia żywieniowe oraz te związane z aktywnością fizyczną. Zapomnimy już o ciągotach do niezdrowych przekąsek, napadach głodu i efekcie jojo. Zyska na tym też nasza pewność siebie, forma i sylwetka.

Program Dieta1 jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozpocząć racjonalny proces odchudzania, a obawiają się konsekwencji związanych z rygorystycznymi dietami. Koktajle proteinowe to prosty i smaczny sposób na osiągnięcie wymarzonej wagi. Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie stosowania programu Dieta1 skonsultujmy to z lekarzem. Przeciwwskazaniami do podjęcia programu Dieta1 są cukrzyca, nowotwory, alergie pokarmowe oraz ciąża i karmienie piersią. Nie może być on też stosowany przez dzieci, młodzież oraz osoby powyżej 65 roku życia.

Dieta1 to 18 tygodni do zdrowej i szczupłej sylwetki – a Ty kiedy zaczynasz?

Więcej wskazówek dotyczących programu Dieta1 oraz przygotowywania niskokalorycznych posiłków można znaleźć na stronie:

http://sklep.dieta1.pl/odchudzanie/pl/dieta

/źródło - Core pr/