W EMPiK-u nowe gry dla młodzieży i dorosłych Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 20:53

Nowe gry dla młodzieży i dorosłych w salonach EMPiK-u

W salonach EMPiK-u pojawiły się nowe ciekawe gry dla młodzieży i dorosłych, przeczytajcie o nich.

„Matura" z polskiego kina

Na którym piętrze mieszkał Stanisław Anioł z małżonką w serialu „Alternatywy 4"? Jak nazywał się wierny sługa i towarzysz Kmicica w „Potopie"? Kogo zagrał Jerzy Stuhr w „Seksmisji"? – Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z historią polskiego kina można znaleźć w grze planszowej „Polski Film" dostępnej w salonach Empik w całej Polsce.

Gra planszowa „Polski Film" przeniesie graczy do magicznego świata polskiego filmu, niezapomnianych polskich seriali oraz doskonałych aktorskich kreacji. Aż 1800 pytań dotyczących polskiego filmu, posegregowanych według sześciu kategorii, które obejmują: film przed rokiem 1989, film po roku 1989, twórców i aktorów, cytaty, seriale/filmy animowane oraz kategorię różne, zapewni doskonałą zabawę nie tylko zdeklarowanym fanom polskiego kina, ale także tym, którzy chcą sobie przypomnieć polskie przeboje telewizyjne i kinowe.

Mechanika gry zakłada losowanie pytań rzutem kostką, a różny stopień ich trudności sprawi, że bawić będzie się doskonale nie tylko znudzona niedzielnym popołudniem rodzina, ale też grupa znajomych podczas domówki. Dwustronna plansza do gry pozwala na rozegranie jej również w wersji party, która ma nieco inne reguły. Sprawdzając wiedzę z zakresu zagadnień dotyczących polskiego filmu, angażuje grupę przyjaciół do gry w kalambury opartej na pytaniach filmowych czy zachęca do opisania swojej drużynie hasła związanego z filmem.

By zwyciężyć, potrzebna jest oczywiście także odrobina szczęścia, ale najważniejsza jest przecież doskonała zabawa.

Gra jest przeznaczona dla graczy od 12 roku życia. Przewidziana liczba graczy w wersji podstawowej to 2-6 osób, natomiast wersji party (drużynowej) – 2-12 osób.

„Film polski" jest dostępny we wszystkich salonach Empik w Polsce.

Zagraj w „Był sobie człowiek"

Chcesz wybrać się w podróż do epoki paleolitu? Zastanawiasz się jak radził sobie w życiu codziennym Homo habilis, inaczej zwany pierwszym człowiekiem zręcznym? Marzysz o tym, by poznać początki gatunku Homo sapiens? Dzięki grze „Był sobie człowiek" - dostępnej w salonach Empik i na Empik.com - dowiesz się jak żyli ludzie epoki średniowiecza, a jak z czasów nowożytnych. Poznasz ich obyczaje w ekscytującej i pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji wyprawie.

„Był sobie człowiek" to nowa gra edukacyjna stworzona na podstawie kultowego filmu Alberta Barille. By wystartować, przenosimy się aż 2 miliony lat wstecz. Gra polega na wędrówce przez historię rozwoju człowieka. Wędrujemy przez czasy prehistoryczne i starożytne do średniowiecza, potem renesansu, by przez XVIII i XIX wiek wkroczyć w czasy nam współczesne. Podczas wędrówki poznajemy zwyczaje ludzi z minionych epok, walczymy z atakującym niespodziewanie zbójem, ścieramy się w pojedynkach.

Celem edukacyjnej gry planszowej „Był sobie człowiek" jest zgromadzenie w jak najkrótszym czasie kompletu żetonów. Podczas pełnej emocji zabawy możesz liczyć na pomoc Mistrza i magiczny detektor odpowiedzi.

Gra jest przeznaczona dla graczy od 8 roku życia. Przewidziana liczba graczy to 2-4 osoby, a czas rozgrywki wynosi ok. 45 minut. Gra zalicza się do kategorii gier planszowych i towarzyskich.

Edukacyjna gra planszowa „Był sobie człowiek" jest dostępna we wszystkich salonach Empik w Polsce i w sklepie internetowym Empik.com: http://www.empik.com/hippocampus-byl-sobie-czlowiek-gra-edukacyjna-hippocampus,p1071384567,zabawki

 

/źródło - /


Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 19:57