Wakacje tuż tuż - zadbaj o bezpieczeństwo swojego wnuka Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 czerwca 2013 11:24

Wakacje tuż tuż – zadbaj o bezpieczeństwo swojego wnuka

Wakacje to okres, w którym dzieciaki dużo przebywają na powietrzu i często podróżują. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły, ale również zadrapań, ukąszeń komarów i oparzeń. Oto kilka rad, które warto zapamiętać, żeby wakacje upłynęły bezpiecznie i przyjemnie.

Gdy świeci słońce

Nawet jeśli nasza pociecha nie lubi leżeć na plaży, warto pamiętać, że delikatna skóra dziecka łapie słońce także w ruchu. A co za dużo, to nie zdrowo. Skóra malucha potrzebuje specjalnych, silnych kremów z filtrami ochronnymi (np. Floslek Sun Care Kids Krem ochronny dla dzieci SPF 50+ za ok. 20 zł w Agito.pl). W słoneczne dni na głowę dobrze jest zakładać letnią czapkę z daszkiem albo kapelusik (np. Coccodrillo Kapelusz za ok. 30 zł w Agito.pl). Z pewnością maluchowi będzie wygodnie, a przy tym ochronimy jego głowę przed przegrzaniem.

Gdy gryzą komary

W lecie musimy uważać na komary i inne insekty. Mocno kąsają, a ich ugryzienia mogą być bardzo niebezpieczne! Podczas wakacyjnych szaleństw świetnie sprawdzają się opaski na komary (np. Mosbito Natura Opaska na rękę odstraszająca komary za ok. 20 zł w Agito.pl). Opaska, nasączona jest olejkiem lawendowym, który wytwarza aurę zapachową: przyjemną dla człowieka, a nieakceptowalną przez komary. Dzięki temu, taki wygodny i modny gadżet, pozwoli dziecku na swobodne spędzanie czasu.

Zadrapania i obtarcia

Każda ranka i zadrapanie może (choć nie musi) być niebezpieczne, szczególnie gdy doszło do przerwania ciągłości skóry i pojawiła się krew. Jeśli rana została zanieczyszczona brudem, piaskiem, ziemią, trzeba zwrócić na nią szczególną uwagę. Najbardziej popularnym sposobem na zadrapania i skaleczenia jest woda utleniona, która dezynfekuje. Jednakże żeby rany szybciej się goiły dobrze jest użyć maści (np. Sudocrem 250 g za ok. 30 zł w Agito.pl), które rodzice biegających maluchów, mogą mieć zawsze przy sobie.

Rolą rodzica jest zadbanie o bezpieczeństwo dziecka. Musimy stać na straży i w razie problemów, pomagać naszym pociechom minimalizować skutki dziecięcych wybryków. Poza odpowiednio dobranymi produktami, nie zapominajmy o rodzicielskim buziaku, który jest w stanie złagodzić każdy ból.

/źródło - /


Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 19:56