Bezpieczeństwo bliskich, gdy nie ma Cię w domu
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 10 czerwca 2013 15:45

Bezpieczeństwo bliskich, gdy nie ma Cię w domu

Pierwszy na świecie czujnik dymu zintegrowany z telefonem komórkowym już w Polsce. Firetext to nowoczesny czujnik dymu, który w razie wykrycia niebezpieczeństwa niezwłocznie poinformuje o zagrożeniu. Oprócz standardowej syreny alarmowej, wysyła wiadomości SMS do 4 wybranych wcześniej osób.

Nowoczesny system powiadamiania współpracuje ze wszystkimi sieciami komórkowymi, a jego konfiguracja zajmuje zaledwie kilka minut. Firetext – zdobywca zagranicznych nagród w kategorii „Innowacyjność", dostępny jest również na polskim rynku.

Firetex jest wysokiej jakości optycznym detektorem zaprojektowanym do wykrywania dymu, powstającego w bezpłomieniowym początkowym stadium pożaru. Jego unikalność, chroniona ogólnoświatowym patentem, polega na integracji z modułem GSM umożliwiającym wysyłanie wiadomości SMS. Detekcja dymu na zasadzie rozpraszania światła, gwarantuje szybką i niezawodną reakcję alarmu. Firetext to małe i atrakcyjne urządzenie, które idealnie nadaje się do samodzielnego montażu w 4 prostych krokach. Jest zasilane na standardowe baterie do kupienia w każdym kiosku, nie wymaga więc prowadzenia dodatkowych kabli. Dzięki Firetext w ciągu maksymalnie 2 minut dowiesz się o zagrożeniu i wezwiesz pomoc lub odpowiednie służby.

W Polsce co roku wybucha ponad 16 000 pożarów. Ofiarami są często osoby nieświadome niebezpieczeństwa, w jakim się znalazły. Ponad połowa poszkodowanych to przypadki zetknięcia z toksycznymi efektami spalania, których nie widać „gołym okiem". Dzięki narzędziom wczesnego ostrzegania, ryzyko nieszczęścia spowodowanego pożarem można zredukować nawet o 40%. Testy produktowe przeprowadzane przez brytyjskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera potwierdzają skuteczność Firetex.

Niepokoisz się zostawiając bliskich bez opieki? A może samemu zdarza ci się zostawić coś na gazie i wyjść z domu? Po raz pierwszy możesz w pełni zadbać o bezpieczeństwo swojego domu i jego domowników, nawet gdy nie ma cię w pobliżu. To niezwykle ważne, szczególnie kiedy opiekujesz się dziećmi lub starszymi osobami, którym zdarza się zapominać o wyłączaniu gazu lub urządzeń elektrycznych. Z Firetext będziesz zawsze spokojny o siebie i swoich bliskich, bo to przełomowe urządzenie zaalarmuje cię o zagrożeniu wysyłając SMS na Twoją komórkę! – zapewnia Marcin Łukasik, Kierownik Produktu w firmie GTI.

Firetext jest dostępny w Polsce poprzez sklep internetowy www.firetext.pl

Sugerowana cena urządzenia to:

• 379 zł urządzenie + 20 zł transport (gdy użytkownik zapewnia kartę SIM we własnym zakresie)

• urządzenie z rocznym pakietem SMS: 479 zł + 20 zł transport (dołączona karta SIM umożliwia wysłanie do 100 SMS miesięcznie, przez rok)


O GTI:

GTI Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Alpha Ventures. Rozpoczęła swoją działalność

w grudniu 1992 roku. Jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów i usług telekomunikacyjnych w Polsce. Ogólnokrajowa sieć sprzedaży obejmuje ponad 90 Doradców Klienta Biznesowego i 160 salonów sprzedaży.

Firma od początku swojej działalności ściśle współpracuje z PTK Centertel - jest Autoryzowanym Przedstawicielem operatora sieci Orange – oferuje telefony, akcesoria, usługi dostępne w sieci Orange.

Swoją wiarygodność firma buduje na właściwej strategii rozwoju firmy i wprowadzaniu nowoczesnych systemów zarządzania. Najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest wciąż rosnąca liczba klientów, partnerów handlowych oraz dalszy dynamiczny rozwój firmy.

 

/źródło - Alfa Communications/


Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 19:18