Zabierz Bazgroszyt na majówkę Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 12:52

Zabierz Bazgroszyt na majówkę

Szukasz kreatywnego zestawu do rysowania, malowania, wycinania, który zmieści się do plecaka w czasie wiosennej wycieczki? Chcesz w ciekawy sposób spędzić majówkę ze swoim dzieckiem, albo kupić wyjątkowy prezent dla zaprzyjaźnionego malucha?

 

Edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl przygotował specjalne wiosenne nowości dla wszystkich dzieci. Aby miło spędzić tegoroczną majówkę, a zarazem rozwinąć kreatywność swojego dziecka, podaruj mu kreatywne zestawy zawierające otwarte kolorowanki, zadania logiczne typu sudoku, połącz kropki czy labirynty oraz gry planszowe. Wszystkie karty związane są z wiosną i przygodami Kredziaków i innych zwierzaków, ciekawostkami dotyczącymi otaczającego nas świata. Duży format A3 sprawi, że Twoje dziecko będzie ćwiczyć ruch całego ramienia.

Bazgroszyt XXL Wiosna z zadaniami logicznymi poprawi koncentrację, wytrenuje spostrzegawczość i pamięć oraz rozwinie dziecięcą wyobraźnię. Dołączona do zestawu gra planszowa sprawi, że dziecko będzie się doskonale bawiło jednocześnie ucząc się wielu ciekawostek ze świata przyrody.

Rozwijaj wyobraźnię dziecka i trenuj z nim logiczne myślenie. Teraz możecie to robić zarówno w domu, jak i w podróży, ponieważ do zestawów dołączone jest wygodne opakowanie. Dzieci na pewno nie będą się nudzić na wiosennym pikniku czy na majówkowych wyjazdach. Pamiętajmy, że dzieci uczą się przede wszystkim poprzez zabawę.

Więcej kreatywnych zabaw na:

www.bazgroszyt.pl

/źródło - Animade PR/

 

Pokolorujmy razem całą Polskę z fundacją Mówimy obrazami

Czy Martyna Wojciechowska umie narysować palmę? Co ma wspólnego Małgorzata Socha z kolorowaniem całej Polski? Dzięki pomocy ludzi dobrej woli fundacja Mówimy obrazami wręczyła już prawie 34 tysiące kredek dzieciom w całej Polsce – wywołując w ten sposób uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci.

Misją fundacji Mówimy obrazami jest rozwój dziecięcej wyobraźni poprzez twórcze rysowanie. Wręcza maluchom wysokiej jakości kredki, Bazgroszyty i materiały edukacyjne w szkołach i przedszkolach oraz organizujemy warsztaty i spotkania dla dzieci i rodziców.

Wszystkie dzieci lubią dostawać kredki i Bazgroszyty. Aby wręczać ich jak najwięcej, fundacja szuka partnerów, sponsorów, wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy chcą pomagać. Przeprowadza i organizuje konkursy dla szkół, przedszkoli, domów kultury, placówek opiekuńczych, w których wręcza dzieciom kredki.

Od początków istnienia fundacji wspiera ją Bazgroszyt.pl - serwis edukacyjny dla dzieci i rodziców. Bazgroszyt.pl (www.bazgroszyt.pl) to zabawa i nauka z wyobraźnią dla przedszkolaków i małych uczniów. Oferuje autorskie materiały do nauki pisania, twórcze kolorowanki, książeczki, bajki i gry edukacyjne. Serwis pomaga w przygotowaniu dzieci do szkoły – proponuje pierwszy w Polsce test gotowości szkolnej online – Bazgroszyt.pl Gotowi do szkoły (www.bazgroszyt.pl/gotowidoszkoly). W kreatywnym świecie gier, zabaw i ćwiczeń dzieciom towarzyszą przyjazne Kredziaki. Maluchy uwielbiają Ryska, Kredzię, Kolorozaurusa i ich przyjaciół.

Dochód ze sprzedaży produktów Bazgroszyt.pl jest przeznaczony na fundację Mówimy obrazami. Serwis i wydawnictwo Bazgroszyt.pl realizują specjalne projekty dedykowane dla fundacji takie jak: Bazgroszyt Gwiazd, Kalendarz Gwiazd czy Bazgrajka.

Kalendarz i Bazgroszyt Gwiazd to specjalne wydania Bazgroszytów - książeczek z twórczymi kolorowankami. Rysunki do tych wyjątkowych Bazgroszytów stworzyły znane osoby z różnych dziedzin życia wspierając w ten sposób fundację i jej ideę rozwoju dziecięcej wyobraźni. Serdecznie dziękujemy tym, którzy pomagają fundacji:

Bazgroszyt Gwiazd 2010

Martyna Wojciechowska, Agnieszka Cegielska (fot. z lewej), Dorota Deląg, Anna Dereszowska, Joanna Klimas, Lidia Popiel, Maja Popielarska, Beata Sadowska, Justyna Steczkowska, Bogna Sworowska, Tomasz Kammel, Marcin Prokop

Kalendarz Gwiazd 2012

Jurek Owsiak, Agnieszka Maciąg, Kasia Zielińska, Michał Rusinek, Joanna Sarapata, Marzena Rogalska, Małgosia Socha, Daria Widawska, Magda Mołek, Dorota Wellman, Dorota Zawadzka, Robert Wolański

Bazgroszyt Gwiazd 2013

Tamara Arciuch, Zbigniew Boniek, Ula Dudziak, Agnieszka Grochowska, Edyta Herbuś, Bartek Kasprzykowski, Robert Kudelski, Marta Kuligowska, Anna Nowak-Ibisz, Monika Olejnik, Rafał Rutkowski, Agata Załęcka

Okazuje się, że każdy potrafi rysować, a do tego ... z wyobraźnią. Jak mówi jedna z Ambasadorek fundacji Mówimy obrazami – Maja Popielarska, dziennikarka TVN – w wywiadzie dla Bazgroszyt.pl:

„Rysowanie jest ważne pod wieloma względami. Przede wszystkim uczy dziecko prowadzenia ręki, co jest potem bardzo istotne przy nauce pisania. Uczy precyzji ruchów, dokładności. Uczy kreatywności, rozwija wyobraźnię – pozwala szukać nowych rozwiązań. Jeśli dodamy do tego kolor, to rysowanie uczy też postrzegać świat poprzez barwy. Jeśli wejdziemy jeszcze głębiej w rysunek, to każdy ruch ręką może wyrazić coś innego, może pokazać nasz nastrój, jak się czujemy, może pokazać stan naszego ducha, emocje. Rysunki są potem często oceniane i analizowane przez psychologów i na tej podstawie są stawiane diagnozy. Rysowanie to też wyciszenie .... „

Bazgrajka – to jedyna w swoim rodzaju książeczka dla dzieci, po której można rysować za pomocą dołączonej do niej kredki. Mówienie dzieciom, aby nie rysowały po książkach, przestaje mieć sens... Bazgrajka to seria wyjątkowych bajek, w których dziecko może pokolorować wybrane fragmenty ilustracji i dorysować do nich nowe elementy według własnego pomysłu, tak jak podpowiada wyobraźnia. W ten sposób maluch staje się współtwórcą ilustracji. Powstały już dwie Bazgrajki z serii – z żółtą i niebieską kredką.

Autorem pierwszej Bazgrajki „Żółty świat Ryska" jest Michał Rusinek (fot. z prawej), bajkopisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej. Jest to historia Ryska – żółtego kredko-pieska, który napotyka na swojej drodze mnóstwo żółtych przygód.

Drugą Bazgrajkę „Zakochany Big Pen" napisała Joanna Olech - graficzka, autorka i recenzentka książek dla najmłodszych. W dzieciństwie jej ulubioną zabawką były ...kredki. Napisana przez panią Joannę Bazgrajka opowiada o miłosnych perypetiach niebieskiej kredki – Big Pena.

Autorem ilustracji do obu Bazgrajek jest Joanna Młynarczyk.

Fundacja Mówimy obrazami (www.mowimyobrazami.pl) wręcza dzieciom w całej Polsce kredki, aby rozwijać ich wyobraźnię i ćwiczyć motorykę rączki. Dlaczego kredki? Ponieważ dają one dzieciom niesamowite możliwości. Maluchy mogą rysować wszystko, co podpowiada im wyobraźnia, przelewać swoje emocje na papier i ćwiczyć motorykę rączki, co jest tak ważne przy nauce pisania. Jak dotąd fundacja wręczyła 33 960 kredek, otrzymało je 3000 dzieci.

Zapraszamy na nową, przejrzystą stronę fundacji, gdzie możecie dowiedzieć się, jak wspierać rozwój wyobraźni i wręczać dzieciom kredki za pośrednictwem fundacji Mówimy obrazami.

Pokolorujmy razem całą Polskę!

www.mowimyobrazami.pl

www.facebook.com/mowimyobrazami

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 19:52