20 marca - dzień bez mięsa - to sposób na figurę? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 19 marca 2013 21:47
20 marca -Dzień bez mięsa - to sposób na figurę?

Zrezygnuj z mięsa choć jeden dzień w roku! To nie przypadek, że na datę obchodów Dnia Bez Mięsa wybrano 20 marca, jest to dzień poprzedzający nastanie kalendarzowej wiosny, a wiosna to najlepszy czas w roku na reformę diety poprzez wzbogacenie jej o świeże warzywa i owoce.

O tej porze roku każda kobieta odczuwa wewnętrzną potrzebę odmiany. Dla jednej jest to nowa fryzura, dla drugiej modny płaszczyk. Ale dla każdej z nas, bez wyjątku, najważniejsza jest smukła sylwetka. Na progu wiosny chcemy po prostu schudnąć. Czy warto w tym celu przejść na dietę bliską naturze – dietę wegetariańską?
Wegetarianizm jest wymagający bo to nie tylko sposób odżywiania, ale przede wszystkim  styl życia: bardziej świadomy i uważny. Polega on nie tylko na rezygnacji z mięsa, ale także z picia alkoholu i palenia tytoniu. Często wiąże się też z ze zwiększona aktywnością fizyczną. Czy musimy jednak podchodzić do tematu aż tak restrykcyjnie? Może wystarczy od czasu do czasu jeden dzień bez mięsa? To dobrze wpłynie na kondycję układu pokarmowego i pozwoli nam poczuć się lżej. W konsekwencji urozmaicona dieta, o dużej zawartości owoców i warzyw, orzechów a także produktów zbożowych z pełnego przemiału, uzupełniona mlekiem, mlecznymi napojami i serami, rybami i niewielkimi ilościami jaj i mięsa pozwoli na utrzy
manie dobrego stanu zdrowia i wpłynie na opóźnianie procesów starzenia się organizmu. Taka dieta łącznie z odpowiednim stylem życia może sprzyjać zdrowiu, młodości i urodzie. A czy nie oto nam chodzi? Aby nie doprowadzić do anemii i niedoborów witamin  należy stosować ją rozsądnie. Jak zawsze należy wybrać Arystotelesowski złoty środek.

Czym zastąpić mięso?
Białko- produkty sojowe, soczewica, groch, kasza, makaron, razowe pieczywo oraz orzechy i nasiona
Żelazo - zielone warzywa liściaste, fasola, soczewica, tofu i inne wyroby sojowego, chleb pełnoziarnisty,
Wapń - ziarna sezamu, mleko i produkty mleczne, zielone warzywa (szpinak, brokuły), rośliny strączkowe, brązowy ryż, migdały, pomidory,
Cynk - soczewica, dynia, chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż, ziarna sezamu, orzechy, pieczarki
Witamina B12 - produkty mleczne, jaja,pieczarki
Witamina D - kiełki słonecznika, grzyby, produkty mleczne, zboża, margaryna roślinna
Suplementy diety - to dodatek zawierający niezbędne dla zdrowia składniki (zwłaszcza witaminy lub inne substancje -  których może brakować w codziennej diecie) Jeśli myślę: suplement diety, myślę: Elavia.
To nowy  preparat wspomagający odchudzanie, jest  połączeniem 14 naturalnych składników, które w przeciągu 25-dniowej kuracji mają pomóc w pozbyciu się zbędnych kilogramów, dostępna jako kompleksowy program.


To innowacyjny preparat, który należy przyjmować przez pierwsze 10 dni kuracji. Zawarta w nim zielona herbata, guarana, ostrokrzew paragwajski i herbata Yunnan pomagają w spalaniu tłuszczów, koper włoski, seler i jęczmień usuwają nadmiar wody, cykoria, grejpfrut i figa indyjska eliminują toksyny, a orzeszki kola wzmacniają organizm.  
Elavia Intensive – 49 złotych; Elavia kapsułki Anti Yo-Yo – 45,90 złotych
Jeśli w Twojej diecie dominuje mięso, to święto będzie doskonałym pretekstem do zmiany. Jeśli uda ci się dziś, kto wie, może już tak pozostanie?
 

/źródło - alt/