Ząbkowanie niemowlaka Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 01 lutego 2013 22:07
Ząbkowanie niemowlaka
 
Wyrzynanie się pierwszych ząbków nie jest czasem lekkim, łatwym i przyjemnym- ani dla dziecka, ani dla Ciebie.  W czasie ząbkowania maluch boryka się z różnymi dolegliwościami i nieprzyjemnościami. Jakie są najbardziej typowe objawy ząbkowania? I sobie z nimi radzić? Oto opinie ekspertów!

Objawy ząbkowania

Chociaż pierwszy ząbek pojawia się zazwyczaj w okolicach szóstego- siódmego miesiąca życia dziecka, to jednak pierwsze symptomy zmian zachodzących w ciele maluszka możesz zauważyć kilka tygodni wcześniej- nawet w czwartym miesiącu życia dziecka. Gdy Twoja pociecha zaczyna się obficie ślinić i bezustannie wkłada paluszki do buzi, możesz być pewna, że właśnie rozpoczął się proces wyrzynania się jedynek. I chociaż wzmożona produkcja śliny jest stanem fizjologicznym ( zawsze poprzedza wyrzynanie się mleczaków), to jednak może być prawdziwie uciążliwa. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sprawdzone i skuteczne rozwiązania, np. śliniak bandanę  Elodie  Details ze sklepu www.babymama.pl. Śliniak bandana to nie tylko oryginalny dodatek do stroju, jakże inny od typowych śliniaków, ale także świetny sposób na poradzenie sobie z nadmiarem śliny. Superchłonna, materiałowa bandana w kształcie chustki pod szyję doskonale pochłania nadmiar wilgoci, jest miękka, przyjemna, łatwa do założenia i nie podrażnia delikatnej skóry maluszka. Górna warstwa śliniaka bandany jest wykonana z ekologicznej bawełny jersey, a jej tył jest podszyty polarem. Dzięki temu śliniak świetnie pochłania wilgoć i dlatego doskonale sprawdza się w czasie ząbkowania.

Na inne okazje

Obfite ślinienie się malucha to jasny i oczywisty sygnał ząbkowania. Ale nie tylko! Czy wiesz, że wzmożona produkcja śliny będzie Wam towarzyszyć przez długie miesiące? Bobas poznaje świat wszystkimi zmysłami. Wkładanie przedmiotów do ust to jeden ze sposobów pojmowania otaczającej dziecko rzeczywistości. W trakcie zdobywania tych doświadczeń dziecko będzie mocno się ślinić. Dlaczego? Gdy pociecha wkłada do ust zabawki, gryzaki i inne przedmioty, prowokuje swoje ślinianki do pracy. Skutek? Mokra buzia i mokre ubranie. A powszechnie wiadomo, że kontakt delikatnej skóry maluszka z wilgocią nie jest wskazany z wielu powodów. Rozwiązania są dwa- albo bezustanna wymiana garderoby szkraba, albo skorzystanie ze śliniaka. Śliniak bandana Elodie  Details to wybór najlepszy z możliwych - najwyższa jakość i skuteczność o niepowtarzalnym wzorze.

Więcej informacji o produkcie znajduje się na www.babymama.pl

Śliniak bandana Elodie Details cena:34 pln www.babymama.pl

 

/źródło - Pawlowskamedia.pl/

 

 

 
 
 

 

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 19:49