Piknikowy sezon czas zacząć!
Wpisany przez s.z.   
czwartek, 09 maja 2024 16:28

Piknikowy sezon czas zacząć!

Zieleń, ciepłe promienie słońca i coraz dłuższy dzień to okoliczności przyrody, które powodują, że nie chcemy już spędzać czasu w czterech ścianach. Wiosną pragniemy bezpośrednio doświadczać natury, a najlepszym na to sposobem jest piknik.

Organizacja pikniku nie jest trudnym wyzwaniem, jednak przed wyruszeniem w świat pamiętajmy o kilku kwestiach organizacyjnych. Wszak jak mówi stare przysłowie „Kto się zawsze strzeże, ten bezpiecznie chodzi”.

Wybór miejsca

Na początek powinniśmy ustalić miejsce piknikowania i sposób dotarcia tam. Wiele zależy od tego kto będzie uczestniczył w wycieczce – jeśli wybierają się z nami mniejsze dzieci, a zamierzamy ruszyć na piechotę – lepiej, aby cel nie był zbytnio oddalony. Odległością nie musimy się tak przejmować, gdy korzystamy z rowerów lub samochodu. Na miejsce pikniku możemy wykorzystać własny ogród, park lub ustronne miejsce w lesie, nad jeziorem czy rzeką. Pamiętajmy jednak, aby posprzątać po sobie w miejscach publicznych. Wtedy także inni będą mogli cieszyć się urokami natury.

Zabierz, nie pożałujesz

Na piknik trzeba zabrać kilka przydatnych sprzętów. Najbardziej znanym jest kosz, który wręcz stał się symbolem popkultury! Jednak nie zawsze to najlepsze wyjście. Kiedy idziemy niedaleko piechotą albo wyruszamy samochodem zabranie kosza nie stanowi problemu. Jeśli jednak wskakujemy na rowery lub wsiadamy do komunikacji miejskiej – wtedy lepiej zabrać wygodniejszą torbę na ramię czy plecak. Jedzenie pakujemy do lunch boxów, nie zapominamy też o sztućcach, naczyniach do picia i serwetkach. Istotnym elementem pikniku jest koc – najlepiej zaopatrzyć się w duży, aby zmieścili się zarówno wszyscy uczestnicy, jak i jedzenie. Dobrze też jeśli z jednej strony posiada izolację, która zabezpieczy nas przed zimnem. Do plecaka warto też włożyć kurtki przeciwdeszczowe, peleryny i parasole – zawsze warto być przygotowanym na nagłą zmianę pogody. Pamiętajmy również o workach na śmieci!
Jeśli mamy dzieci to należy wziąć kremy z filtrem UV, apteczkę i spray na kleszcze i komary. Do tego warto dołożyć jakiś sprzęt sportowy zachęcający do aktywności np. paletki do badmintona czy piłkę. Tym, którzy chcą tylko poleżeć przyda się książka.

Dla spragnionych i głodnych

Nie zabierajmy produktów, które mogą się popsuć – odpadają więc sałatki z majonezem czy kompoty. Do picia najbezpieczniej zabrać kilka butelek wody oraz termos z gorącą herbatą lub kawą. Unikajmy słodzonych napojów. Do jedzenia przede wszystkim owoce i warzywa, a do tego zdrowe i pożywne kanapki z sałatą, serem i np. Szynką bez dodatku konserwantów Dobrowolscy. Na deser można zabrać własnoręcznie upieczone ciasto, ale raczej suche bez masy.

A może coś na ruszt?

Pod chmurką możemy też urządzić ognisko lub grilla. Najpierw upewnijmy się jednak czy w danym miejscu dozwolone jest rozpalanie ognia, jeśli nie to wybierzmy lokalizację do tego przeznaczoną. Można też najpierw pobiwakować nad rzeką, a potem udać się w znajdujące się w pobliżu miejsce ze strefą przeznaczoną do grillowania czy palenia ognisk. Na piknikową biesiadę najkorzystniej jest zabrać produkty w niewielkich opakowaniach, które zostaną do końca zjedzone. Najbezpieczniej przetransportować je w turystycznej lodówce.

- Produkty z naszej oferty grillowej idealnie nadają się do zabrania na piknik – mówi Anna Burak z firmy Dobrowolscy. - Są dostępne w poręcznych opakowaniach zawierających porcje w sam raz do jednorazowego wykorzystania. Dzięki temu możemy spróbować różnych wyrobów i smaków a wybór jest naprawdę duży. Począwszy od naszych nowości, czyli Kiełbasy z kapustą i pieczarkami oraz Kiełbasy wadowickiej z kurczakiem, przez klasyczne, dobrze znane i lubiane przez klientów produkty, takie jak Kaszanka z Wadowic, Kaszanka biała z Wadowic, Kiełbaski z piersią kurczaka, Kiełbaski białe, Kiełbasa grillowa z serem czy Kiełbasa śląska delikatesowa, a skończywszy na daniach z linii Dobrowolscy od kuchni np. Hamburgery mięsne czy Roladki mięsne z serem i pieczarkami.


 Dobrowolscy to rodzinny zakład mięsny założony w 1990 roku przez Stanisława Dobrowolskiego i jego syna Adama, zlokalizowany w Wadowicach Górnych. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości wędlin i dań gotowych zgodnie z mottem
„Łączymy smakiem pokolenia”. Do produkcji wykorzystuje mięso pozyskiwane z tradycyjnego chowu. Od początku współpracuje z lokalnymi hodowcami, co łączy z dbałością o środowisko naturalne. Jest firmą ze 100% polskim kapitałem, która uzyskała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą i certyfikaty „Przedsiębiorstwo Fair

 

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2024 16:38