Baby shower wypiera pępkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 10 maja 2012 18:52

Baby shower wypiera pępkowe

Tradycja baby shower staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Zwyczaj witania maluszka na świecie tuż przed jego narodzinami przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i szybko podbił serca polskich przyszłych mam.

alt

Mamy świętują

Do tej pory świętowanie narodzin pociechy było przywilejem mężczyzn. Świeżo upieczeni ojcowie prosto z sali porodowej udawali się na pępkowe – typową męską imprezę suto zakrapianą alkoholem. Mamie zaś pozostawało przyjmowanie gratulacji. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Polskie ciężarne nie tylko skupiają się na kompletowaniu wyprawki, celebracji rosnącego brzuszka i próbie znalezienia odpowiedzi na pytania o to, jak będzie wyglądać przyszłość, ale także świetnie się bawią. Doskonała okazją do zabawy są właśnie przyjęcia baby shower.  

Zapożyczaj dobry zwyczaj

Baby shower  to impreza poświęcona wyłącznie przyszłej mamie i maleństwu. Cel jest jeden – dobra zabawa. Recepta na świetną imprezę jest sprawdzona – wystarczy paczka dobrych znajomych i przyjaciół, świetne jedzenie, odrobina kreatywności. Jeśli wszystko to okrasimy przezabawnymi piosenkami z naszego dzieciństwa, wymyślnymi grami i konkursami, a wyjątkowość tej chwili zaakcentujemy niepowtarzalnymi dekoracjami, to jednego możemy być pewne – to będą niezapomniane chwile!

Pięknie i praktycznie

O sile baby shower i jego przewadze nad pępkowym decyduje charakter imprezy. Impreza taka  pozwala przyszłej mamie poczuć się świetnie i pięknie, być w centrum uwagi, na chwilę oderwać się od ciążowej codzienności. To także doskonała okazja do skompletowania wyprawki! Jednym z najważniejszych elementów imprezy są prezenty dla maluszka. Torty pieluszkowe, bukiety z ubranek oraz inne elementy wyprawki. Świetnym podarunkiem z okazji baby-shower jest wszystko to, co przydaje się w domu maluszka. Jest więc nie tylko miło, przyjemnie, sympatycznie, ale także i bardzo praktycznie!

Pępkowe zostaje w tyle

Współczesne młode mamy też chcą mieć swoje 5. minut świetnej zabawy zanim obowiązki macierzyńskie pochłoną je bez reszty. Nie chcą, aby jedynym świętującym był świeżo upieczony tata. Stąd tak nagły wzrost liczby organizowanych imprez dla przyszłych mam. Na tak dobre przyjęcie się nowej tradycji na gruncie polskim ogromny wpływ miał i nadal ma portal dla kobiet w ciąży i mam www.baby-shower.pl, który jako pierwszy w Polsce rozpoczął popularyzowanie tej tradycji „ Młode mamy niemal natychmiast podchwyciły ideę imprez baby shower” – wspomina Katarzyna Pawłowska, właścicielka portalu – „ale nie do końca wiedziały, jak zorganizować takie przyjęcie. Stąd na portalu pojawiały się kolejno działy poświęcone samej organizacji – konkursom, zabawom, dekoracjom, prezentom. Dziś to prawdziwe kompendium wiedzy o baby-shower, z którego polskie mamy bardzo chętnie korzystają. Nie ma dnia, żeby na nasz redakcyjny e-mail nie przychodziły zdjęcia z imprez naszych czytelniczek. I proszę mi wierzyć – polskie imprezy pod żadnym względem (ani dekoracyjnym, ani prezentowym, ani cateringowym), nie ustępuje miejsca amerykańskim czy australijskim”.

/źródło - Pawlowskamedia PR/

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 16:24