Spokojny sen dziecka w hamaku Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 15 kwietnia 2012 09:01
Spokojny sen dziecka w hamaku

Sen to najlepszy sposób regeneracji ciała i umysłu malucha. Zwłaszcza w pierwszych kilkunastu miesiącach życia, gdy dziecko tak szybko i intensywnie się rozwija.
altSen dobry
Im młodsze dziecko, tym więcej snu potrzebuje. W pierwszych tygodniach życia noworodek śpi od 16. do 22. godzin na dobę. Z czasem liczba przesypianych godzin się zmniejsza, zwiększa się zaś czas aktywności pociechy. A im większa jest aktywność dziecka, tym więcej potrzebuje ono czasu na regenerację i odpoczynek.
W czasie snu
W czasie, gdy maluszek leniuchuje, jego mózg bardzo intensywnie pracuje. To właśnie w czasie drzemki i nocnego wypoczynku maluch przeżywa wszystko, czego doświadczył w ciągu dnia. W fazie snu dziecko uczy się i zapamiętuje informacje zdobyte w czasie zabawy. Ale to nie wszystko! Sen to czas wzmacniania się odporności bobasa. To także czas wydzielania się hormonu wzrostu, zabliźniania ran czy regeneracji tkanek. Dlatego warto dbać o ilość i jakość snu pociechy, stwarzając maleństwu jak najlepsze warunki do wypoczynku.

Usypianie
Choć wiemy, że sen to najlepsza inwestycja w zdrowie i prawidłowy rozwój pociechy, czasem wcale nie jest łatwo przekonać maluszka do spania. Co może pomóc? Na pewno duża dawka aktywności ( dostosowanej – oczywiście! – do wieku i możliwości bobasa!) i dostęp do świeżego powietrza. Korzystajcie z uroków wiosny, spędzaj z dzieckiem jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, dbaj także o dobrą jakość i wilgotność powietrza w domu. Jak najczęściej wietrz pomieszczenia. A zwłaszcza to, w którym śpi dziecko. Sprawdzonym i skutecznym sposobem usypiania dziecka jest także lekkie kołysanie. Subtelne huśtanie przypomina dziecku czas, kiedy mieszkał jeszcze w brzuszku mamy. A to automatycznie sprawia, że maluszek czuje się bezpiecznie,  szybko się uspokaja i niemal natychmiast zasypia. Niezawodnym przyjacielem młodych rodziców pomagającym ukołysać maluszka do snu jest nowoczesny CucuHamak ze sklepu www.babymama.pl
Ukołysanie
CucuHamak został zapro
jektowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Miejsce do spania zostało wykonane w 100% z polskiej, miękkiej bawełny i gwarantuje komfortowy, zdrowy, spokojny sen pociechy. CucuHamak ma lekką, przenośną konstrukcję, co sprawia, że możesz go postawić wszędzie – w domu, w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Możesz też zabrać go ze sobą na wiosenny wyjazd czy letni urlop.
CucuHamak  cena: 399 pln www.babymama.pl   

Wyprodukowano zgodnie z normami Unii Europejskiej wyłącznie z naturalnych surowców 100% bawełnianych i hipoalergicznych
• wymiary opakowania: 108cm X 47cm X 31cm
• wymiary po złożeniu: długość 110cm, wysokość 150cm, szerokość 107cm


/źródło -www.pawlowskamedia.pl  - teks i foto. www.babymama.pl /


Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 20:01