Jesienne porządki z widokiem na święta. 5 przydatnych wskazówek
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 26 listopada 2021 18:27

Jesienne porządki z widokiem na święta. 5 przydatnych wskazówek

Zastanawiasz się jak spędzać długie, jesienne popołudnia? Oczywiście pomysłów jest masa, ale... Jeśli oglądanie seriali na Netflixie już trochę ci się znudziło i masz ochotę na coś bardziej produktywnego – proponujemy porządki. Nie tylko wyczyścisz mieszkanie na błysk, ale także poprawisz sobie nastrój – jak twierdzą naukowcy ład w domu pozytywnie wpływa na samopoczucie. Jednak, aby sprzątanie było efektywne i niezbyt męczące, postaw na odpowiedni sprzęt i poznaj nasze wskazówki.


1. Nie wszystko naraz

Tak jak we wszystkim, także w planowaniu sprzątania, przyda się złoty środek. Nawet, jeśli wydaje ci się, że całe mieszkanie wyczyścisz w jedno popołudnie, bądź realistą/ką. Lepiej porządkować wnętrze etapami, wykonując poszczególne czynności każdego dnia - od początku do końca, niż zużyć całą energię od razu. Aby dodatkowo zmotywować się do działania, zrób listę wszystkich zadań – stopniowo będziesz wykreślać te wykonane. Możesz wziąć już pod uwagę to, co powinno być zrobione przed świętami.

2. Higienicznie czysta tapicerka i materac

Codzienne porządki w salonie i sypialni można nazwać rutyną. Odłożenie rzeczy na miejsce, ścielenie łóżka, ułożenie poduszek na sofie to nic wielkiego. Chodzi przecież o utrzymanie względnego ładu w domowej przestrzeni. Jednak cyklicznie warto wykonać bardziej zaawansowane czyszczenie. Dlatego mając już na uwadze przygotowania do świąt, gruntownie odśwież tapicerkę sofy, foteli i materaca. Jak to zrobić skutecznie? Sięgnij po bezprzewodowy system do utrzymania czystości Kobold VB100, który jest wyposażony w innowacyjną elektroszczotkę do tapicerek. Jest ona zbudowana ze szczotek, które obracają się w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu obluzowuje we włóknach kurz, okruchy lub sierść zwierząt i od razu je zasysa, przez co nie wirują w powietrzu. Ale to nie wszystko – do elektroszczotki do tapicerek możesz podłączyć jeszcze końcówkę do czyszczenia materaców – także dostępną w systemie Kobold VB100. Sprawi ona, że w mgnieniu oka odświeżysz pokrowiec materaca.

3. Zero kurzu nawet pod listwami

Walka z kurzem bywa trudna – to przeciwnik, który uporczywie wraca, dlatego postaw na odpowiednią technikę sprzątania i sprzęt. Najpierw pozbądź się kurzu z mebli i luster. Podczas usuwania zanieczyszczeń kieruj się prostą zasadą „z góry na dół”. Z takim zadaniem poradzi sobie odkurzacz Kobold VB100, który dzięki wyposażeniu w specjalne końcówki usunie kurz nie tylko z podłogi, ale także z wyższych, trudno dostępnych miejsc w całym domu. W łatwy sposób pozbędziesz się też pajęczyn z sufitów, lamp, karniszy i to bez konieczności rozstawiania drabiny – wystarczy, że użyjesz długiej i elastycznej, teleskopowej rury odkurzacza Kobold. Te czynności możesz już zaliczyć na poczet porządków przedświątecznych. Dołączona do rury końcówka Flexo ze specjalną podkładką czyszczącą za jednym zamachem usunie kurz z dużych powierzchni, jak półki i szafki. Natomiast po zdjęciu podkładki będzie gotowa do czyszczenia delikatnych powierzchni lub tkanin: jak zasłony, a nawet ubrania. W zestawie znajdziesz też bardzo praktyczne przystawki z długą końcówką (wyposażoną w elastyczny przegub o zakresie obrotu do 90 stopni), która dotrze w każdą szczelinę – przy listwach czy w zakamarkach gniazd kontaktowych. A jeśli chcesz usunąć kurz z tak delikatnych powierzchni jak komputer czy szklane lampy, sięgnij po końcówkę Soft, czyli tzw. kwiatka.

4. Podłogi czyste na błysk

Generalne porządki i czyszczenie zapomnianych zakamarków to jedno, ale równie ważne jest codzienne utrzymanie podłóg w czystości. Jest to konieczne zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy na powierzchniach często pojawiają się plamy z błota, zabrudzenia i piach. Aby pozbyć się zanieczyszczeń najpierw odkurz, a potem umyj podłogi na mokro. Wiesz, że te dwie czynności możesz wykonać jednocześnie, oszczędzając sporo czasu? Takie optymalne rozwiązanie gwarantuje innowacyjna przystawka 2-w-1 do odkurzacza Kobold, wyposażona w wymienne, dostosowane do różnych powierzchni, nakładki materiałowe i zbiornik na wodę. Nakładka materiałowa jest automatycznie nawilżana wodą ze specjalnym płynem Koboclean, a jej oscylacyjne ruchy usuwają kurz i plamy brudu w najkrótszym możliwym czasie. Genialne, prawda?

5. Żyj w porządku

Po takim generalnym sprzątaniu chciałoby się utrzymać porządek na dłużej. Jak zapanować nad codziennym bałaganem? Wprowadź małe zmiany w życie. Po pierwsze: poproś domowników o pomoc – każdy może zrealizować jakieś małe zadanie i przyłożyć się do realizacji wspólnego celu. Po drugie: odkładaj rzeczy na miejsce – to pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu. Po trzecie: sprzątaj na bieżąco – chodzi o małe czynności, które możesz wykonać od razu, jak wyjęcie naczyń ze zmywarki, przetarcie blatów, ułożenie książek na półce. To działa, przekonaj się!

/źródło - /