Przytulny i ciepły dom
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 23 listopada 2021 13:44

Przytulny i ciepły dom

Jesień i zima to czas, kiedy instynktownie szukamy ciepła. W wyposażeniu naszych domów pojawiają się przytulne koce i miękkie kapcie. To również doskonały okres, by pomyśleć o nowym domku dla naszego pupila. Może być to nowe legowisko dla naszego psa, jaskinia dla kota, klatka dla gryzoni czy też akwarium dla rybek lub inne akcesoria, które stworzą im przytulne, własne miejsce w naszym domu.


 

Pierwsze legowiska, klatki czy akwaria pojawiają się w naszym domu wraz z nowymi lokatorami. Są niezbędnym elementem wyprawki dla nowego członka rodziny. Z biegiem czasu może okazać się, że nasz zwierzak już z niego wyrósł, zaobserwowaliśmy, że szuka innego typu schronienia, albo po prostu nadeszła pora na nowe posłanie czy nowy domek.

Każde zwierzę potrzebuje poczucia bezpieczeństwa

Niezależnie od gatunku zwierzęcia, które mieszka z nami pod jednym dachem, musimy pamiętać, że najważniejsze jest dla niego poczucie bezpieczeństwa. To nie tylko posiłki o stałych porach, zabawa czy po prostu obecność jego człowieka, ale też miejsce, w którym nasz pupil będzie czuł się bezpiecznie, gdzie będzie mógł spędzić spokojnie czas w przypadku gorszego samopoczucia czy schować tam swoją ulubioną zabawkę.

Oczywiście różne gatunki mają różne potrzeby. Psy lubią leżeć w miejscu strategicznym, niektóre nawet nieco wyżej, tak, by móc obserwować otoczenie. Warto poświęcić trochę czasu i wspólnie z naszym pupilem wybrać właściwą lokalizację dla legowiska. Czasem może okazać się, że pies potrzebuje dwóch posłań – pierwszego, z którego może mieć wszystko „na oku” i drugiego, gdzie może znaleźć spokój i wyciszenie. Wysokość legowiska i jego rozmiar musi być dostosowany do wielkości psa, tak by nasz pupil mógł łatwo do niego wchodzić i z niego wychodzić oraz wygodnie się w nim ułożyć. Przy planowaniu zakupu warto również wziąć pod uwagę, że są rasy, które linieją dość intensywnie, niektóre psy lubią podjadać przysmaki w swoim „łóżku”, czy wskakiwać na nie z brudnymi łapami, dlatego poszewka posłania powinna być łatwa do zdjęcia i uprania, a jednocześnie w miarę możliwości wodoodporna. Dobrze, jeśli posłanie jest od spodu wyposażone w elementy antypoślizgowe, co poprawi psu komfort wypoczynku, bo nie będzie się przesuwać przy każdym ruchu. Dodatkowo możemy naszemu pupilowi sprezentować kocyk. Jamniki z radością będą się w nie zawijać, teriery zakopywać w nie swoje przysmaki, inne rasy z pewnością znajdą sposób na ich odpowiednie wykorzystanie. Więcej informacji na temat wygodnego miejsca odpoczynku dla psa znajduje się na stronie www.maxizoo.pl/magazyn/pies/akcesoria/miejsce-do-spania/.

Koty – co wiedzą wszyscy ich miłośnicy – najchętniej śpią w pudełkach. Oczywiście ze względów higienicznych i estetycznych nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale pokazuje to, jaki typ posłania będzie najbardziej odpowiadał naszemu mruczkowi. Doskonale sprawdzą się jaskinie, czyli półokrągłe legowiska zabudowane z każdej strony, z niewielkim otworem wejściowym. W takim domku kot będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Tutaj również bardzo istotna jest możliwość utrzymania takiego miejsca do spania w należytej higienie. Dlatego warto sprawdzić, czy jest wyposażone w wyjmowaną poduszkę, którą można prać i czy całość również będzie się dobrze czyścić. Więcej informacji na temat wyboru posłania dla kota znajduje się na stronie www.maxizoo.pl/magazyn/kot/akcesoria/akcesoria-dla-kotow/.

Klatki, domki i akwaria

Zgodnie z wynikami badania FEDIAF z 2020 roku Polacy w swoich domach opiekują się 1 220 tysiącami ptaków, 1 090 tysiącami małych ssaków, na przykład królików, 215 tysiącami gadów i mają około 400 tysięcy akwariów. To właśnie na nich spoczywa szczególny obowiązek - muszą bowiem pamiętać, że klatki, domki czy akwaria będą dla ich pupili praktycznie całym światem. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, jakie są wymagania danego gatunku i poświęcić czas na wybór odpowiednich elementów wyposażenia. Gryzonie powinny mieć klatki takiej wielkości, by mogły w nich swobodnie bawić się, odpoczywać w specjalnych domkach, jeść i załatwiać potrzeby fizjologiczne.

Przy zakupie nowego lub wymianie starego akwarium warto przemyśleć jego wielkość. Choć zazwyczaj zaczynamy od mniejszych pojemności, bo wydaje się nam, że będzie je łatwiej czyścić, to okazuje się, że im większe akwarium, tym mniej pracy. Uważa się, że akwarium o pojemności powyżej 54 litry zaczyna wytwarzać własne środowisko wodne, dzięki czemu nasze rybki będą miały doskonałe warunki do życia.

Jesień to dobry moment na przemeblowanie i wygospodarowanie przestrzeni na większe, bardziej przytulne miejsce dla naszych zwierząt. Maxi Zoo przygotowało specjalną ofertę „Ciepło i przytulnie w twoim domu”. Do końca listopada w sklepach stacjonarnych obowiązuje promocja – kup minimum dwa produkty i odbierz 20% rabatu. Oferta obowiązuje przy zakupie wszystkich legowisk, kocyków, poduch, jaskiń, domków dla gryzoni i królików, klatek i wybiegów zewnętrznych dla gryzoni, królików i ptaków oraz akwariów. Jest to doskonała okazja na wyposażenie naszych ulubieńców w nowe, przytulne akcesoria. Promocja nie łączy się z innymi akcjami i promocjami. Szczegóły promocji znajdują się na stronie www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/

***** ***
Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2019 roku Maxi Zoo Polska po raz 6 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2020 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt. Aktualnie spółka dysponuje 58 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Gdańsku, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu, Szczecinie i Zielonej Górze. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu ubiegłego roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce - PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 6000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

/źródło - /

Poprawiony: wtorek, 23 listopada 2021 13:55