Jednośladem do szkoły
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 31 sierpnia 2021 10:08

Jednośladem do szkoły

Jak dotrzeć na lekcje ciesząc się ciepłym końcem lata? Odpowiedź jest prosta: na hulajnodze lub rowerze. W ten sposób zapewnimy też dzieciom odpowiednią dawkę ruchu.

Wakacje już za nami ale na szczęście we wrześniu możemy wciąż cieszyć się niezłą pogodą. To oznacza, że dzieci i młodzież na zajęcia szkolne mogą dojechać korzystając z hulajnóg lub rowerów. Jednoślady znacznie skracają czas dojazdu a przy okazji pozwalają korzystać ze słonecznych dni, które nam jeszcze w tym roku pozostały. Niezależnie od tego, jaki jednoślad wybierzemy, musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Kask i oświetlenie to absolutna podstawa.

Zalety jednośladów

Hulajnogi mają szereg zalet. Bez trudu mogą korzystać z nich najmłodsi. Nie zajmuje dużo miejsca, więc łato jest też z nimi wsiąść do autobusu, tramwaju czy pociągu. Sprawdzą się zatem na krótkich dystansach jak i podczas dłuższego dojazdu. Wybierając odpowiednią hulajnogę należy pamiętać, by kierownica nie była zbyt wysoko ani zbyt nisko.

Rok szkolny to też czas, kiedy dzieci i młodzież dużo więcej czasu spędza w pozycji siedzącej podczas lekcji i zajęć dodatkowych. W czasie, w którym stres i presja są czymś normalnym, ruch jest sposobem na zrelaksowanie się. W tym przypadku doskonale sprawdzą dojazdy do szkoły i powroty z niej na rowerze.

Letnie miesiące i wakacyjny nastrój niejednej osobie pozwoliły zapomnieć, że jeszcze niedawno większość z nas sporo czasu spędzała z powodu pandemii w domu. Niestety, koronawirus nie przeminął.

Pandemia sprawiła, że wiele osób sceptycznie patrzy na poruszanie się zatłoczoną komunikacją miejską. Jednoślady są dla niej świetną alternatywą: pozwalają zachować odpowiedni dystans a zarazem nie zanieczyszczają środowiska tak, jak samochody.

Elektryczne wspomaganie

Coraz popularniejsze stają się jednoślady wspomagane elektrycznie. Są innowacyjne, nowoczesne, a młodzież chętnie korzysta z udogodnień, jakie dają. Dzięki silnikom na baterie jazda na rowerach i hulajnogach jest łatwiejsza a użytkownicy bez trudu unikną pocenia się. Bez trudu naładują też smartfon czy coraz częściej wykorzystywany do nauki tablet.

„Badania pokazują, że rowery elektryczne są też bardzo dobre dla zdrowia. Korzyści cardio z nich płynące są takie same, jak w przypadku rowerów tradycyjnych, ale obciążenie dla kolan jest zdecydowanie mniejsze, co jest istotne dla młodzieży w okresie dorastania” – komentuje Tomasz Przygucki, właściciel produkującej elektryczne rowery i hulajnogi łódzkiej firmy TrybEco.

Trzeba jednak pamiętać, że niedawno zmieniły się przepisy – tyczy się to przede wszystkim hulajnóg elektrycznych.

Jeszcze przed wakacjami w życie weszła ustawa, która reguluje sposób poruszania się na hulajnogach elektrycznych. Jeżdżąc na nich trzeba korzystać ze ścieżek rowerowych. Rodzice powinni również pamiętać, że dopiero dzieci od 12 roku życia posiadające kartę rowerową mogą się nimi swobodnie poruszać - mówi Tomasz Przygucki, który jako ekspert brał udział w konsultacjach nowych przepisów

TrybEco oferuje trzy modele hulajnóg, Joyor F1, Joyor A3 oraz E-rider 350. Modele Joyor dostępne są obecnie w promocyjnych cenach. W asortymencie łódzkiej firmy są też doskonałe rowery elektryczne Terra i Luna. Nie tylko sprawdzą się w mieście, ale też podczas weekendowych wypadów.

/źródło - /