Czy Twoja dieta bogata jest w błonnik? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 19 października 2011 11:30

Zdrowe odżywianie - Czy Twoja dieta bogata jest w błonnik?

Każdy, świadomy potrzeby zdrowego odżywiania człowiek wie, jak istotny w zbilansowanej, zdrowej diecie jest błonnik pokarmowy. Błonnik jest zespołem substancji roślinnych nie trawionych i nie wchłanianych w przewodzie pokarmowym człowieka.
altBłonnik przemieszcza się przez przewód pokarmowy w niemalże niezmienionej postaci.  Niczym gąbka wchłania nadmiar wody oraz inne zbędne substancje, przyspieszając eliminację niestrawionych resztek.  Ma działanie oczyszczające  organizm z toksyn i metali ciężkich. Obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz stabilizuje stężenie glukozy we krwi. Ma szczególne znaczenie przy walce z nadwagą a nawet otyłością. Warto wprowadzić do swojego codziennego menu jak najwięcej produktów bogatych w ten istotny składnik. Przykładem niech będzie "Twój błonnik & 30 % owoców"/
    Twój Błonnik & 30% owoców marki Britta to wysokobłonnikowy mix zbożowy pełen rodzynek i suszonych jabłek. Pełnowartościowe i naturalne płatki Twojego Błonnika produkowane są z najbogatszych w składniki odżywcze otrębów pszennych i pełnego ziarna pszenicy. Mają oryginalną formę podłużnych, zbożowych pałeczek o delikatnym, cynamonowo – jabłkowym smaku i aromacie. Produkt zawiera aż 30 % owoców. Idealny na energetyczne śniadanie oraz jako chrupiąca przekąska.  Jest szybki w przygotowaniu. Można zajadać się nim na ciepło - w formie zupy mlecznej, na zimno z ulubionym jogurtem, oraz zupełnie bez dodatków jako smaczną chrupiącą zakąskę.
    W 100 g płatków znajduje się aż 21,1 g błonnika. Produkt należy więc do najbogatszych pod kątem zawartości błonnika na rynku i dostarcza ponad 20% jego zalecanej dziennej dawki. Docenią go zwolennicy zdrowego odżywiania, potrzebująca wyjątkowej porcji energii młodzież, zabiegane panie i zapracowani panowie, czyli wszyscy, którym zależy na smacznych i zdrowych posiłkach, wysokiej aktywności, dobrym samopoczuciu, nienagannej linii i prawdziwej oszczędności czasu!
 
www.sawexpl.com; www.britta.pl; www.halina.eu

/źródło - Solution PR/

 

 Ps. błonnik mozna znaleźć w bardzo wielu produktach na naszym rynku, w jogurach z pełnymi ziarnami, w rozmaitych płatkach dla dzieci (które także lubią dorośli) typu Musli itp. BP.