Jak zmierzyć palec i określić rozmiar pierścionka zaręczynowego? PDF
Wpisany przez W.P.   
sobota, 22 maja 2021 14:46

Jak zmierzyć palec i określić rozmiar pierścionka zaręczynowego? 

Kupno pierścionka zaręczynowego wiąże się z dużym stresem, wynikającym nie tylko z konieczności wyboru najlepszego kruszcu czy najpiękniejszego kamienia szlachetnego. Bardzo wielu panów martwi się, że ich zakup będzie nietrafiony ze względu na wybrany rozmiar. Nie znasz wymiarów palca swojej partnerki? Obawiasz się, że zakupiony pierścionek będzie za duży lub za mały? Zobacz, w jaki sposób możesz zmierzyć rozmiar palca ukochanej i określić wymiary potrzebnego pierścionka.

Co warto wiedzieć przed zakupem pierścionka?

Dobór odpowiedniej biżuterii powinien być podyktowany wieloma aspektami. Bardzo ważną oczywiście jest materiał, z jakiego dany pierścionek został wykonany, czy jego ozdobność, która powinna być dopasowana do upodobań Twojej wybranki. Złoto żółte, białe, a może różowe? Skromny brylant czy jednak nasycony czerwienią rubin? Wszystkie te kwestie musisz przemyśleć w pierwszej kolejności. Kolejnym etapem zaś będzie wybór rozmiaru.

Sprawdzenie rozmiaru palca ukochanej może odbyć się na kilka sposobów. Zanim jednak do tego przejdziesz, zapoznaj się z istotnymi kwestiami, których nie należy pominąć przy tym etapie. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że każdy palec ma inny rozmiar. Nie ma również symetrii między lewą a prawą ręką, więc zawsze mierz ten konkretny palec, na który ma być włożony pierścionek. Dodatkowo uwzględniaj szerokość kostki, gdyż przechodząc przez nią pierścionek powinien stawiać lekki opór, dzięki czemu Twoja wybranka go nie zgubi.

Sposoby mierzenia rozmiaru palca

Potrzebny rozmiar pierścionka możesz określić na kilka sposobów - zarówno tych profesjonalnych, jak i domowych. Wiele zależy od tego, czy jesteś w posiadaniu noszonego przez kobietę pierścionka, czy nie.

Zdjęcie miary z pierścionka

Pierwszym i najbardziej profesjonalnym sposobem jest wizyta u jubilera. Odwiedzając go ze swoją ukochaną możesz mieć pewność, że wybrany rozmiar będzie idealny. Jest to także okazja do sprawdzenia, jaki typ pierścionka się jej podoba. Jeżeli jednak chcesz zaskoczyć wybrankę, możesz udać się do salonu jubilerskiego z jej pierścionkiem. Upewnij się jednak, że jest on noszony na tym samym palcu, na który planujesz wsunąć nowy. Musi mieć on również zachowany okrągły kształt, gdyż tylko tak uda Ci się uzyskać prawidłowy rozmiar. Jubiler sprawdzi jego wymiary na specjalnym trzpieniu jubilerskim, w kilka sekund uzyskując wynik.

Jest również kilka sposobów na określenie rozmiaru pierścionka domowymi sposobami. Będą one dobrym wyborem, jeśli nie chcesz, aby Twoja ukochana zorientowała się, że planujesz zaręczyny. Jednym z nich jest zmierzenie średnicy posiadanego pierścionka suwmiarką. Takie narzędzie bardzo często znaleźć można w garażach majsterkowiczów, więc jeśli jesteś jednym z nich, lub któryś z Twoich kolegów je posiada - pożycz! A gdy nie uda Ci się skorzystać z suwmiarki, sięgnij po zwykłą linijkę. Wykorzystaj ją do zmierzenia pierścionka w najszerszym miejscu, a uzyskasz poszukiwany wymiar.

Co, jeśli nie mamy pierścionka?

Z pewnością nie jest to powód do zmartwień! Wystarczy postawić na odrobinę kreatywności. Sięgnij po nitkę lub kawałek cienkiej tasiemki i owiń ją wokół palca niewiele poniżej kostki. Dokładnie go opleć, by uzyskany wynik był prawidłowy. Następnie odmierzony kawałek odetnij i przy pomocy linijki zmierz jego długość. Z uzyskanego obwodu prostym matematycznym wzorem oblicz średnicę i dopasuj ją do odpowiednika wśród rozmiarów z jubilerskiej tabeli pierścionków.

Pamiętaj o tym, by rozmiar palca sprawdzać zawsze rano lub wieczorem. W ciągu dnia dłonie mają tendencję do puchnięcia, co może być spowodowane np. temperaturą, stanem zdrowia czy wysiłkiem fizycznym. To zaś sprawia, że rozmiar palca może być zakłamany nawet o dwa rozmiary. W przypadku, gdy wahasz się między dwoma rozmiarami, zdecyduj się na mniejszy. Weź pod uwagę wszystkie te aspekty, a zyskasz pewność, że wybrany pierścionek zaręczynowy będzie odpowiedni.

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony Marko.pl.