Zalety seksu w dojrzałym wieku
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 25 kwietnia 2021 16:54

Zalety seksu w dojrzałym wieku

Choć dla wielu osób kwestia życia seksualnego osób dojrzałych pozostaje swego rodzaju tabu, to warto pamiętać, że nie tylko młode osoby mają potrzeby w tym zakresie. Współżycie może być równie satysfakcjonujące także po przekwitaniu czy na emeryturze. W tym krótkim tekście przybliżymy zalety dojrzałego współżycia.


Brak presji i większa pewność siebie

Osoby po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce miały już wiele lat na to, żeby dobrze poznać swoje ciało, zwrócić uwagę na jego zalety, a także znać swoje potrzeby. Dojrzali ludzie zazwyczaj są ze sobą na tyle długo, że ich współżycie ma swoje korzenie w intymności i zaufaniu, nie zaś w namiętności. Co za tym idzie – nie wywierają na siebie niepotrzebnej presji, dążąc jedynie do spełnienia swoich fizycznych potrzeb, ale przede wszystkim traktują zbliżenie jako dopełnienie swojej relacji.

W przypadku młodych par oczekiwania są zdecydowanie większe, dlatego trudniej zrozumieć brak ochoty drugiej osoby czy też zaburzenia potencji związane z presją lub chorobami. Dojrzała kobieta, która dobrze zna swojego partnera, będzie bardziej wyrozumiała – zamiast nieprzyjemnych komentarzy zapewni mu atmosferę zaufania, a także w razie potrzeby doradzi skorzystanie z odpowiednich środków jak chociażby viagra bez recepty, dzięki której współżycie może być równie satysfakcjonujące mimo mniejszych możliwości fizycznych.

Większa swoboda i czas dla siebie

Dojrzali ludzie, którzy są już na emeryturze, mają zdecydowanie więcej wolnego czasu niż osoby pracujące na etat. Umożliwia to częstsze zbliżenia z drugą połówką, a także znaczną redukcję stresu, który bardzo negatywnie wpływa na jakość współżycia. Na emeryturze w końcu znajdziecie czas dla siebie – nie tylko w kwestii seksu, ale i bardziej złożonej gry wstępnej czy po prostu budowania bliskości.

Kolejną sprawą jest obecność dzieci – gdy jesteśmy młodzi i wychowujemy pociechy, to trudno pozwolić sobie na odrobinę luzu. Zawsze z tyłu głowy pojawia się strach, że zostaniemy przyłapani, co może doprowadzić do bardzo niezręcznych sytuacji. Gdy dzieci się wyprowadzają, ten lęk znika. Umożliwia to danie sobie większej swobody, a także otwarcie na eksperymenty. Niewątpliwą zaletą seksu w dojrzałym wieku jest także brak strachu przed nieplanowaną ciążą, który w przypadku młodych ludzi bardzo negatywnie wpływa na satysfakcję seksualną.

Pozostań aktywnym

Seks w dojrzałym wieku ma wiele zalet związanych ze sferą związku i bliskości, nie znaczy to jednak, że na tym kończą się jego pozytywne strony. Pozwala on nie tylko zredukować stres, ale także zapewnia aktywność, która wpływa na naszą dobrą formę, co jest niezwykle ważne w dojrzałym wieku, gdy musimy zadbać o nasze zdrowie. Pozostanie w ruchu, a także ograniczenie czynników stresów może znacząco rzutować na długość Twojego życia, a w połączeniu ze zdrowym odżywianiem i profilaktyką zagwarantować Ci wspaniałą i zdrową jesień życia.

/źródło - /

PS. Babcia Polka poleca również tekst pt."Serce lubi seks"