Jedyny na Świecie sterylizator, który likwiduje wirusy
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 29 grudnia 2020 16:49

Jedyny na Świecie sterylizator, który likwiduje wirusy

Puchacz 1 to sterylizator powietrza, który powstał jako odpowiedź na problemy przedsiębiorców związane z pojawieniem się wirusa Sars-Cov 2.

 

Puchacz to ultra bezpieczny, wyjątkowo cichy przepływowy sterylizator powietrza zaprojektowany do stosowania w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie.


https://youtu.be/fJguUCsZcRI


Puchacz powstał, ponieważ pragnęliśmy oddać w ręce społeczeństwa urządzenie, które w sposób maksymalnie bezpieczny dla każdego człowieka zapewni mu dostęp do najlepszej jakości powietrza w miejscu pracy, domu oraz we wnętrzu użyteczności publicznej lub komercyjnej - zaznacza Jacek Kulka z IPHBMS.

Jak działa Puchacz?

Puchacz oczyszcza powietrze wykorzystując promieniowanie UVC. Ta technologia jest znana od lat i powszechnie stosowana w sterylizatorach do likwidacji drobnoustrojów takich, jak bakterie, wirusy czy pleśń.
Puchacz to pierwsze urządzenie z wbudowanymi czujnikami pomiaru promieniowania, generowanego ozonu oraz warunków, jakie panują w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym. Dzięki tym sensorom praca Puchacza jest zawsze skuteczna i bezpieczna.


https://youtu.be/R9nRrxM9daU

Jedyny taki na Świecie

Sterylizator skonstruowany prze IPHBMS jest zaopatrzony w 15 czujników, monitorujących między innymi warunki panujące we wnętrzu. Wilgotność powietrza w pomieszczeniu wynikająca np. z sytuacji pogodowej lub po prostu umytej podłogi, ciśnienie, temperatura, a także zapylenie powietrza to warunki wpływające na skuteczność działania sterylizatora. Puchacz mierzy te czynniki i dopasowuje przepływ powietrza tak, aby jego praca nie została zakłócona i zawsze dawała ten sam efekt: czyste, doskonałej jakości powietrze.
Ponadto Puchacz jest zaopatrzony w system pomiaru toksycznych ilości ozonu i minimalizuje generowanie energii, która doprowadza do jego powstania. Puchacz działa w temperaturze już od 0 stopni Celsjusza, co również jest wyjątkowe dla tego typu urządzeń.

Dlaczego powstał Puchacz?

Prace projektowe trwały od początku 2020 roku. Zaraz po pojawieniu się informacji o rozprzestrzenianiu się wirusa Sars-Cov 2, eksperci IPH z Łomży pod kierunkiem Jacka Kulki rozpoczęli prace nad urządzeniem, które miało ułatwić walkę z szalejącą epidemią.


https://youtu.be/0ik1xn4LxVU


Na początku sprawdziliśmy jak działają zwykłe sterylizatory powietrza. Szybko okazało się, że technologia i zatrzymała się w latach 70. XX wieku. Po rozpoznaniu rynku sterylizatorów - rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem urządzenia, które będzie miało zaawansowane możliwości walki z różnego rodzaju zagrożeniami jakie istnieją w powietrzu, w przestrzeniach gdzie pracują ludzie - podaje Jacek Kulka.


Głównym założeniem było stworzenie bezpiecznego urządzenia, które będzie mogło nie tylko sterylizować powietrze, ale także dawać pewność bezpieczeństwa użytkowania ich właścicielom oraz wszystkim, którzy będą przebywać w ich otoczeniu.

Więcej informacji:
https://www.iphbms.pl/sterylizator-powietrza-uvc-puchacz1/

Poprawiony: wtorek, 29 grudnia 2020 17:03