Laserowy peeling węglowy – jak osiągnąć najlepsze efekty kuracji?
Wpisany przez W.P.   
środa, 15 lipca 2020 10:30

Laserowy peeling węglowy – jak osiągnąć najlepsze efekty kuracji?

Niektóre zabiegi kosmetyczne wymagają wielu powtórzeń, aby uzyskać zadowalające efekty. W przypadku innych rezultaty podjętej terapii są widoczne już po pierwszej wizycie w salonie urody lub gabinecie medycyny estetycznej. Do której grupy można zaliczyć laserowy peeling węglowy, czyli obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów oczyszczających skórę? I przede wszystkim – jak postępować, aby uzyskać najlepsze efekty takiej kuracji?

Oczyszczanie skóry z użyciem węgla i lasera – co warto wiedzieć na początek?

Laserowy peeling węglowy jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych zabiegów oczyszczających skórę. Zazwyczaj przeprowadza się go w okolicach twarzy, szyi lub dekoltu, a niekiedy również w górnej lub dolnej części pleców. Co ważne, zabieg można wykonywać o każdej porze roku, a około godzinna wizyta w gabinecie (tyle przeważnie trwa jedno spotkanie) wiąże się z krótkim okresem rekonwalescencji. Ponadto, spektakularne efekty tej kuracji to zasługa zarówno nowoczesnej aparatury (wysokoenergetycznego lasera), jak i naturalnego preparatu kosmetycznego, w składzie którego znajduje się m.in. aktywny węgiel. Zabieg można również wspomóc dodatkowymi działaniami, np. nałożeniem peelingu enzymatyczno-magnetycznego lub maski algowej.

Efekty terapii – jakie problemy cery redukuje peeling węglowy?

Połączenie wysokoenergetycznego lasera i aktywnego węgla pozwala na wyraźne zredukowanie różnych niedoskonałości skóry. Taki peeling zapewnia oczywiście oczyszczenie obszaru zabiegowego z martwych komórek naskórka, zanieczyszczeń czy zrogowaciałości. Co więcej, znajduje zastosowanie przy leczeniu nieestetycznych zmian trądzikowych. To jednak nie wszystko! Efektem kuracji węglowej jest również zwężenie porów, zredukowanie przebarwień, zmniejszenie ewentualnych stanów zapalnych oraz unormowanie nadmiernego wydzielania sebum. Natomiast dodatkowym rezultatem peelingu laserowego będzie pobudzenie obszaru zabiegowego do naturalnej regeneracji. Innymi słowy, kuracja zapewnia też długofalowe efekty kosmetyczne. Aby jednak to osiągnąć, niezbędne jest przeprowadzenie pełnej terapii w gabinecie medycyny estetycznej.

Laserowy peeling węglowy: liczba i częstotliwość zabiegów

Jednorazowe wykonanie laserowego peelingu węglowego pozwala na skuteczne oczyszczenie skóry. Pełny efekt kosmetyczny tej kuracji jest jednak widoczny dopiero po serii spotkań w gabinecie medycyny estetycznej. W zależności od rodzaju niwelowanych niedoskonałości i stopnia ich zaawansowania, terapia składa się z od 3 do 6 spotkań, które są przeprowadzane w odstępach wynoszących około 3 tygodnie. Harmonogram wizyt w gabinecie jest ustalany z kosmetologiem wykonującym zabiegi. Natomiast przestrzeganie tych wytycznych ma ogromny wpływ na efekty laserowego peelingu węglowego. Rezultaty kuracji może obniżyć zarówno wydłużenie, jak i skrócenie czasu pomiędzy kolejnymi spotkaniami.

Zawsze warto też pamiętać o ważnych zaleceniach pozabiegowych. W przypadku peelingu węglowego istotne jest m.in. zaprzestanie opalania skóry (na słońcu lub w solarium), stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF, unikanie innych metod oczyszczających i złuszczających naskórek oraz zrezygnowanie z sauny, basenu i gorących kąpieli. Na spotęgowanie efektów zabiegu wpływa też odpowiednia pielęgnacja skóry w warunkach domowych. Ważne jest np. regularne stosowanie kremów nawilżających, które mają w swoim składzie naturalne składniki.

Źródło informacji o laserowym peelingu węglowym: Qclinique.pl