Zabezpieczenia w domu i biurze
Wpisany przez W.P.   
piątek, 14 lutego 2020 11:53

Zabezpieczenia w domu i biurze

Odpowiednio zabezpieczony dom jest obowiązkiem każdej osoby, która wyjeżdża na urlop lub wypoczynek, a większość swojego dobytku pozostawia w domu. Chcąc poczuć się naprawdę komfortowo, musimy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie drogocenne przedmioty oraz gotówkę znajdującą się w domu podczas naszej nieobecności. Włamania w obecnych czasach są wciąż bardzo powszechne, a opuszczony na dłuższy czas dom może stanowić łakomy kąsek dla potencjalnych włamywaczy. Poniżej przedstawione zostały najskuteczniejsze metody zabezpieczenia swoich dóbr materialnych.

Monitoring w domu

Eksperci w obszarze zabezpieczania ruchomości są zdania, że dużo ponad połowa Polaków wyjeżdżających na wakacje w żaden sposób nie zabezpiecza dodatkowo swoich domów i mieszkań przed niechcianą wizytą. Zainstalowany monitoring jest jednym z najskuteczniejszych systemów ochronnych naszych domów. Do wyboru mamy monitoring widoczny, który dodatkowo może odstraszyć włamywaczy lub monitoring kamuflowany, który nie zdradzi swojej obecności, jednak w tym przypadku nagranie może pomóc w zidentyfikowaniu niechcianego gościa. W celu bardziej efektywnego wykorzystania potencjału monitoringu, wiele modeli jest również wyposażonych w specjalne czujniki ruchu, które w przypadku rozpoznania ruchu rozpoczną nagrywanie. To pozwoli nam na szybki dostęp do nagrania konkretnego włamania - nie musimy przewijać wielu godzin nagrania, podczas których nic się nie dzieje.

Sejfy na gotówkę oraz kosztowności

Sejfy do dnia dzisiejszego pozostają jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie gotówki, oraz kosztowności, które posiadamy w domu. W zależności od naszych potrzeb, sejf może mieć różną wielkość. Sejf powinien być zakotwiczony od podłoża, co uniemożliwi potencjalnym włamywaczom przenoszenia go. Warto również pomyśleć o sprytnym miejscu na umiejscowienie sejfu. Możemy zdecydować się na miejsce mniej oczywiste jak szafka w sypialni bądź komoda w salonie. Oferowane na rynku sejfy różnią się od siebie technologiami zabezpieczającymi. Większość modeli na rynku jest jednak wyposażonych w takie właściwości jak rama antywłamaniowa, mechanizm blokowania drzwi oraz zamek. Od preferencji klienta zależy, czy zamek ma być mechaniczny, czyli kluczowy, szyfrowy czy może elektroniczny. Nowoczesne sejfy wyposażone w zamki elektroniczne raportują posiadaczowi każdą próbę ingerencji w sejf, co pozwala na błyskawiczną reakcję nawet w momencie, gdy jesteśmy na drugim końcu Polski.

Lokalizator GPS

Dobrym pomysłem jest również zainstalowanie lokalizatora GPS na urządzenia, które można swobodnie przetransportować, w tym pojazdy, które zostawiamy na czas wyjazdu. Lokalizatory GPS pozwalają na ustalenie precyzyjnej lokalizacji przedmiotu oraz pokazują, czy przedmiot obecnie porusza się. Urządzenie przesyła sygnał w czasie rzeczywistym, w związku z tym w jesteśmy w stanie w natychmiastowy sposób zareagować na potencjalny ruch.

Jak widać, istnieje wiele sposobów, w jakie możemy zabezpieczyć swoje cenne ruchomości. Dzięki odpowiedniej prewencji następny urlop będziemy mogli spędzić z lżejszą głową.

Artykuł powstał we współpracy z firmą SejfExpert oferującym szeroki wybór sejfów do domu i biura.