Czekając na Cud – plan na 9 miesięcy PDF
Wpisany przez S.Z.   
środa, 27 listopada 2019 13:40

Czekając na Cud – plan na 9 miesięcy

Mały Wielki Cud. On lub Ona. Twoje Maleństwo, Twój cały świat. Zanim pojawi się przy Tobie, minie 9 miesięcy. Ten czas oczekiwania na Cud jest niesamowity, a bomby uczuć, które targają przyszłą Mamą nie sposób opisać. Te emocje wzruszenia, radości, niepewności. Ten czas zachcianek, szukania imienia idealnego, kompletowania wyprawki. Czy można w ogóle przygotować się na Cud i jak na niego czekać? Przeczytaj podpowiedzi prosto od Mam.

Jesteś ważna!

Kobiety czasem lekceważą swoje potrzeby. Nawet nie czasem, a bardzo często. Zawsze to ktoś inny jest ważniejszy, tą drugą osobą trzeba się zatroszczyć. Czas oczekiwania na Cud to czas, w którym Ty, jako Kobieta i przyszła Mama musisz postawić siebie na pierwszym miejscu. Razem z Tobą, na tym pierwszym miejscu, powinien znaleźć się oczywiście Twój Maluszek  Pamiętaj, aby zadbać o siebie, o swój komfort i przede wszystkim o swoje zdrowie. To jest najważniejsze w czasie oczekiwania na Cud. To jak będziesz o siebie dbać, przełoży się na zdrowie i szczęście Twojego Skarba. Nie ma chyba bardziej istotnego powodu, aby pamiętać, że jesteś ważna, jak właśnie Twój Cud, który lada moment pojawi się przy Tobie.

W oczekiwaniu na Cud

Przygotowanie się do przyjścia na świat Maleństwa to kwestia bardzo indywidualna. Każda przyszła Mama w nieco inny sposób do tego podchodzi. Nie można wskazać jednej uniwersalnej recepty na to, jak przygotować się na Cud, co robić, gdy czeka się na niego. To trudne zadanie. Można natomiast wyłonić wiele działań i rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Poniżej znajdziesz 10 takich spraw, o których wspomniały Mamy w ramach Akcji #CzekającNaCud organizowanej przez markę NUK. Na ich podstawie opracowaliśmy cenne wskazówki, z których możesz skorzystać.

1. Rozmawiaj ze swoim Cudem. To nie tylko jest piękne i urocze. Szepcząc do Maleństwa ukrytego w brzuszku, wzmacniasz z nim niepowtarzalną więź. Poczujesz to z pierwszym wypowiedzianym słowem do swojego Okruszka.

2. Odstresuj się i postaw na relaks. Wiele Mam wpada w szał przygotowań i narzuca sobie bardzo szybkie tempo, aby ze wszystkim zdążyć. Mamy w Akcji podkreślały, że warto trochę odpuścić, skupić się na Maleństwie i cieszyć się nim z każdym uderzeniem serca.

3. Odżywiaj się racjonalnie. To jedna z najlepszych form dbania jednocześnie o siebie i o Maleństwo. Wiele Mam w kontekście racjonalnego odżywiania wspominała o jedzeniowych zachciankach, mówiąc, że nie warto z nich rezygnować i nie ma w tym nic złego, gdy w nocy napada Cię ochota na słodką czekoladę

4. Rób zdjęcia. Są najlepszym sposobem na zachowanie wspomnień z tego magicznego czasu i z tego, jak zmieniało się Twoje ciało. To piękne móc później oglądać takie pamiątkowe fotografie trzymając Malucha już nie w brzuszku, a na rękach.

5. Ucz się. O etapach ciąży i rozwoju Maluszka z medycznego i naukowego punktu widzenia. To bardzo ważne, gdy będziesz Mamą po raz pierwszy, gdy z jednej strony cieszysz się z oczekiwania na Cud, a z drugiej to wszystko jest dla Ciebie nowe, nieznane. Jeśli będziesz wiedziała o różnych ciążowych mechanizmach, to wszystko nie będzie dla Ciebie straszne, jeśli dotychczas takie było.

6. Pamiętaj o aktywności fizycznej. Nie ma to jak spacery, yoga, rozciąganie, a nawet trening na siłowni czy fitness. Warto robić to pod okiem specjalisty. Taka aktywność fizyczna jest bardzo ważna i może pozytywnie wpływać nie tylko na samopoczucie, ale też na zdrowie Maleństwa.

7. Przygotuj pokój dla Maluszka. Mamy doradzają, że jeśli jest taka możliwość, to o wiele lepiej przygotować pokój jeszcze, gdy Maluch jest w brzuszku. Dzięki temu później można skupić się na tym, co najważniejsze – na wspólnym spędzaniu czasu.

8. Przygotuj dzieci, że będą miały rodzeństwo. To bardzo ważne, aby oswoić Maluchy, że już niedługo na świecie pojawi się, ich mały brat lub siostra.

9. Zapisz się do szkoły rodzenia. Wiele Mam zachęca inne Mamy, aby zapisały się do szkoły rodzenia i jeszcze lepiej przygotowały na przyjście Cudu.

10. Skompletuj wyprawkę. Ten sposób przygotowania chyba najczęściej pojawiał się w odpowiedziach udzielanych przez same Mamy. Kompletowanie wyprawki to ważne i czasochłonne zadanie. Jest tyle rzeczy, które trzeba kupić, że warto zabrać się za to wcześniej, niż na ostatnią chwilę. Kompletowanie wyprawki nie musi być czymś strasznym i trudnym. W Akcji #CzekającNaCud wyprawkę dla dziecka wygrają aż 3 przyszłe Mamy.

Prosto od Mam

W Akcji, w której do wygrania są aż 3 wyprawki dziecięce, wzięło udział wiele Mam. Powyżej, w 10. punktach opisaliśmy Wam, na co zwracają one uwagę podczas oczekiwania na Cud i jak przygotowują się na jego przyjście. Poniżej zebraliśmy dla Was kilka wypowiedzi, które mamy nadzieję, jeszcze bardziej pomogą Wam w tym, aby skorzystać z porad innych Mam:

,,Macierzyństwo to najpiękniejsze co mogło mnie spotkać. Oczekując swojego synka doświadczam przeróżnych emocji, począwszy od zachwytu po bezsilność. Ale jestem Mamą i dopinam wszystko na ostatni guzik, aby już niedługo tulić swój Cud w ramionach.’’ (I. M., Małogoszcz)

,,Na spotkanie z moim maleńkim Cudem przygotowuję się przez całe 9 miesięcy, a nawet i dłużej. Przede wszystkim poprzez edukację, żeby już w brzuszku nasza Kruszynka miała prawidłowe warunki do rozwijania się :) Już nie mogę się doczekać naszego spotkania :)’’ (M. Sz., Sieradz)

,,Przygotowuję się chodząc do szkoły rodzenia, żeby wiedzieć jak najlepiej zadbać o Swoje Maleństwo i czytam książki dla młodych mam. Dużo rozmawiam i śpiewam Synkowi, żeby po porodzie mógł rozpoznać Mój głos i czuć się przy mnie bezpiecznie.’’ (K. K., Stara-Gadka)

,,Od początku ciąży staram się skompletować wyprawkę dla mojej pociechy z jak najlepszych rzeczy gatunkowo. Dodatkowo przeznaczam jeden pokój całkowicie dla malucha, zaczynam wszystko po mału układać, przekładać aby było nam wygodnie.’’ (P. K., Zielona Góra)

,,Na spotkanie ze swoim Cudem, przygotowuję przede wszystkim psychicznie. Podstawą jest odpowiednie nastawienie na nową zmianę sytuacji, która zajedzie w moim życiu po narodzinach Cudu. Kolejnym przygotowaniem jest niezbędna wyprawka.’’ (M. S., Płock)

Pamiętaj, Ty też możesz podzielić się swoimi sposobami oczekiwania na Cud i wygrać jedną z trzech wyprawek dla Malucha, co mamy nadzieję będzie dla Ciebie miłą niespodzianką.

/źródło - /