Intymny problem - poporodowe uszkodzenia pochwy
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 21 listopada 2019 11:06

Intymny problem - poporodowe uszkodzenia pochwy

Poporodowe uszkodzenia pochwy to problem, o którym rzadko się mówi. Jest krępujący nie tylko dla kobiety, ale również dla jej partnera, który docenia, że jego kobieta urodziła mu dziecko, ale często obawia się wyznać, że poziom satysfakcji ich pożycia spadł tak nisko, że trudno cieszyć się ze współżycia, jak kiedyś – przed porodem.

Laserowa plastyka pochwy – ujędrnianie, obkurczanie, zwężanie, odmładzanie, rewitalizacja, to dziś dostępne zabiegi ginekologii estetycznej, które mogą przywrócić jakość pożycia, do której partnerzy przywykli nim stali się rodzicami. Medycyna estetyczna coraz częściej odchodzi od skalpela w stronę mniej inwazyjnych zabiegów. Podobnie jest w przypadku ginekologii estetycznej i rewitalizacji pochwy. - Jeszcze do niedawna satysfakcjonujące efekty w plastyce pochwy mogła przynieść jedynie operacja – zapewnia dr Adam Gumkowski z AGKlinik, która od ponad 27 lat specjalizuje się w chirurgii estetycznej ( w tym ginekologii estetycznej). - Obecnie zabieg przeprowadzony za pomocą lasera, skutecznie ujędrnia i zwęża pochwę. Zabieg jest absolutnie bezpieczny, nie grozi żadnymi powikłaniami, a pacjentki nie wymagają po-zabiegowej hospitalizacji. To wszystko sprawia, że choć temat jest delikatny, coraz częściej pary zgłaszają się po pomoc do lekarzy.

Na czym polega laserowe ujędrnianie pochwy?

Wiązka lasera podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się u wejścia pochwy i w jej kanale. Kolagen w kontakcie z wyższą temperaturą kurczy się, jego włókna stają się krótkie i grube, co jednocześnie powoduje zmniejszanie się naświetlanych laserem tkanek, bardziej przez to napiętych i elastycznych. Ten rodzaj oddziaływania lasera specjaliści nazywają fototermicznym, nieablacyjnym napięciem i obkurczeniem pochwy. Innymi słowy, pochwa staje się ciaśniejsza.

Dla kogo zabieg jest wskazany ?

Problem wiotkości pochwy wbrew pozorom nie dotyczy tylko kobiet po traumatycznych porodach. Tkanki pochwy zostają rozciągnięte również podczas normalnego porodu, a nierzadko zdarza się, że organizm kobiety nie potrafi ich w pełni zregenerować. Zabieg zwężenia pochwy, który przywraca elastyczność i odczucia seksualne, polecany jest więc nie tylko kobietom po traumatycznych porodach ale również tym, które wyraźnie odczuwają zmiany jakie zaszły w tej okolicy na skutek zwykłego porodu lub kilku porodów. Gdy kobieta wchodzi w okres menopauzy, pochwa wiotczeje i nie jest w stanie zachować dawnej jędrności. Tym samym, dolegliwości związane z luźnością pochwy mogą wystąpić zarówno u bardzo młodych, jak i u dojrzałych kobiet. Zabieg laserowego ujędrniania pochwy jest zupełnie bezbolesny i trwa około 10 minut. Po przeprowadzeniu zabiegu kobieta może wrócić do domu, do codziennych czynności. - Przez okres tygodnia po zabiegu, niewskazane jest dźwiganie ciężarów, zażywanie gorących kąpieli oraz uprawianie seksu – dodaje dr Adam Gumkowski.

Jakie korzyści płyną z laserowej plastyki pochwy?

Zabieg laserowy poprawia kondycję pochwy. Niweluje jej luźność wywołaną porodem lub okresem menopauzy. Obkurczanie pochwy poprawia samopoczucie kobiety. Doskonale wpływa na poprawę jakości życia seksualnego. Zapobiega także wysiłkowemu nietrzymaniu moczu.

Wskazaniem do zabiegu liftingu pochwy jest także obniżenie jakości doznań seksualnych lub wręcz brak możliwości osiągnięcia satysfakcji seksualnej oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu. Ten nieskomplikowany zabieg daje w tak szybkim czasie, tak dobre rezultaty, że kobiety powinny z niego korzystać masowo.

Przeciwwskazania do zabiegu ujędrniania pochwy

Zabieg nie może być wykonany w czasie aktywnej menstruacji lub w okresie ciąży. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także jakiekolwiek infekcje w obrębie pochwy, szczególnie gdy są połączone z niezdiagnozowanym krwawieniem. Jako, że zabieg wykonany jest za pomocą lasera, ujędrnianie pochwy uniemożliwia także przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie.

Skuteczność na lata

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, choć do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. Jeżeli stopień rozciągnięcia tkanek jest wysoki, a kobieta po pierwszym zabiegu nie jest w pełni usatysfakcjonowana – proces obkurczania pochwy za pomocą lasera można powtórzyć po około miesięcznej przerwie.

Choć problem jest często spotykany, niestety mało się o nim pisze, a jeszcze mniej mówi. Często zwyczajnie „zamiata się go pod dywan” co tylko negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Jak mawiają mądre kobiety „wszystko jest dla ludzi”, więc czemu nie korzystać z postępu medycyny, która nie tylko dba o nasze zdrowie ale i lepsze sampoczucie.


/źródło - /