"Znam kogoś kto cię szuka" - bezpłatny seans...
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 18 listopada 2019 13:30

"Znam kogoś, kto cię szuka" - bezpłatny seans...

BEZPŁATNY SEANS KINOWY W SERWISIE VOD – ARTE PO POLSKU: ANDRZEJ CHYRA W FILMIE PREZENTOWANYM NA FESTIWALU W CANNES „ZNAM KOGOŚ, KTO CIĘ SZUKA”

Do 30 listopada w bezpłatnym serwisie VOD – ARTE PO POLSKU można obejrzeć nagradzany dramat „Znam kogoś, kto cię szuka” młodej reżyserki polskiego pochodzenia, Julii Kowalski z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Film miał premierę na festiwalu w Cannes w 2015 roku.
Film jest dostępny pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/087556-006-A/znam-kogos-kto-cie-szuka-2015/
Reżyserka Julia Kowalski opowiada losy polskiego robotnika Józefa, w którego postać wcielił się Andrzej Chyra. Mężczyzna przyjeżdża do Francji do pracy na budowie oraz po to, aby odnaleźć swojego syna Romana, którego porzucił 15 lat wcześniej. Rose, nastoletnia córka szefa, oferuje mu pomoc w poszukiwaniach. Wkrótce zakochuje się w Romanie, a ich spotkanie ma nieoczekiwany wpływ na życie obojga bohaterów.
- Chciałam nakręcić film niestroniący od emocji, bez wahania ukazujący sytuacje doprowadzone do skrajności, nieobawiający się śmieszności. Film ukazujący jaskrawe postacie i opisujący proste uczucia, film szczery i pozbawiony fałszywej skromności - mówi Julia Kowalski. - W tym projekcie chciałam połączyć dwa tematy, które są dla mnie szczególnie ważne: filmowanie nastoletnich lat i moje polskie korzenie. (...) Poprzez tę historię chcę zmierzyć się z potężnymi, złożonymi i czasem gorzkimi uczuciami, których wszyscy w życiu doświadczamy, szczególnie w okresie dojrzewania - dodaje reżyserka.
„Znam kogoś kto cię szuka” („Crache coeur”) miał premierę na Festiwalu w Cannes (selekcja ACID 2015), otrzymał nagrodę Prix Sopadin w kategorii „Najlepszy scenariusz”, wyróżnienie specjalne na Film Festival Cottbus (2015) oraz Nagrodę Jury Licealistów w Konkursie Francuskich Debiutów Fabularnych na Europejskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Premier Plans” w Angers (2016). Film był ponadto prezentowany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan, Festiwalu Filmowym w Gdyni, Łodzi, a także na Festiwalu Nowe Horyzonty. Uzyskał 2 nominacje: na Festiwalu Młodzi i Film w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych (2016) i na Tofifest w konkursie From Poland. Konkurs Polski (2015).

O Julii Kowalski:
Urodziła się w 1979 roku we Francji w rodzinie polskich imigrantów. Już w pierwszym jej filmie dokumentalnym pojawił się motyw poszukiwania tożsamości i powrotu do korzeni. Od tamtej pory podejmuje swoje ulubione tematy: środowisko robotnicze, Polska, okres dojrzewania, rodzina, seksualność. Film krótkometrażowy jej autorstwa „Musique de chambre” był pokazywany na wielu festiwalach, między innymi w Clermont-Ferrand, Breście, na Indie Lisboa, w Tampere i Recife. Jej debiutancki pełnometrażowy film fabularny „Znam kogoś, kto cię szuka” otrzymał nagrodę Sopadin za najlepszy scenariusz w 2014 r. i miał premierę w Cannes w selekcji Acid 2015.

O ARTE po polsku
ARTE PO POLSKU to część projektu ARTE EUROPE (współfinansowanego ze środków unijnych), który powstał z inicjatywy ARTE TV niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego. ARTE EUROPE ma na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.
Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE po polsku, uruchomiona w listopadzie 2016 roku, obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE TV - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce. Widzowie mogą oglądać flagowe magazyny stacji takie jak Tracks - magazyn informacyjny na tropie najnowszych trendów kulturalnych i praktyk artystycznych; ARTE Reportage - poświęcony aktualnym wydarzeniom międzynarodowym w Europie i na świecie; oraz europejski magazyn kulturalny Metropolis. Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE po polsku można oglądać przez serwis www, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV.
Więcej informacji i nowości: http://facebook.com/ARTEpopolsku , https://twitter.com/ARTEpl

Cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE PO POLSKU można otrzymywać poprzez subskrypcję:
https://my.arte.tv/index.php?lang=pl#section/landing

/źródło - /

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 13:40