6 pomysłów na to, jak wykorzystać worki na śmieci
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 15 listopada 2019 18:29

6 pomysłów na to, jak wykorzystać worki na śmieci

Czy worki na śmieci muszą służyć tylko do wyrzucania śmieci i odpadów? Nie muszą. Można wykorzystywać je również do innych celów. Na przykład dobrze sprawdzają się w sytuacjach, gdy trzeba coś szybko zabezpieczyć przed wilgocią lub ochłodzeniem. Marka Paclan – producent worków na śmieci i innych artykułów gospodarstwa domowego – podpowiada, jakich worków używać, kiedy dobrze mieć je pod ręką i dlaczego warto zwracać uwagę na to, z czego są zrobione.


 

Foliowe worki na śmieci to rzeczy powszechnie używane w domach i zazwyczaj wykorzystywane zgodnie ze swoją podstawową funkcją, czyli do gromadzenia i wyrzucania śmieci. Okazuje się jednak, że mogą one mieć też inne, niecodzienne zastosowania. Na przykład gdy zaskoczy nas ulewa można z dużego worka zrobić doraźnie pelerynę przeciwdeszczową.
Worki na śmieci mogą być przydatne na wiele sposobów. To, jak z nich korzystamy, jest tylko kwestią potrzeby i pomysłowości użytkowników. Dla nas ważne jest, aby worki, które oferujemy, były wytrzymałe, funkcjonalne i dobrej jakości” – mówi Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan, i dodaje – „Takie właśnie są worki na śmieci eco line z taśmą ściągającą marki Paclan i dzięki temu sprawdzają się w różnych sytuacjach.”

Worki na śmieci. Kiedy dobrze mieć je pod ręką?

W domu dobrze mieć je zawsze i to najlepiej w różnych rozmiarach. Warto też trzymać je w aucie, w rowerowej sakwie lub w koszyku. Mogą się przydać i to bardzo:
1. Przy sezonowych porządkach jako worki do przechowywania rzeczy w piwnicy, w garażu, w schowku, ponieważ skutecznie chronią przedmioty przed wilgocią i kurzem. Idealnie sprawdzają się tu worki na śmieci eco line z taśmą marki Paclan, które są dostępne także w dużych rozmiarach – 120 l i 150 l.
2. Przy porządkowaniu szaf jako worki próżniowe. Wystarczy spakować odzież do worka i wyciągnąć z niego powietrze odkurzaczem. Rzeczy w worku zmniejszą swoją objętość, a my zyskamy więcej miejsca w szafie i ochronimy je przed zakurzeniem.
3. Przy zabezpieczaniu ubrań przed kurzem jako pokrowiec, którym szybko i łatwo osłonimy płaszcze, garnitury i sukienki. Najlepiej używać do tego worków bezzapachowych i większych.
4. Przy przeprowadzkach jako worki do pakowania, ponieważ są poręczne, a do tego – jeśli są grube i mocne – mogą zastąpić kartony. Z powodzeniem przetransportujemy w nich na przykład ubrania, pościele czy ręczniki.
5. Przy nagłych ochłodzeniach i zmianach pogody, gdy szybko trzeba zabezpieczyć rośliny na balkonie lub kwiaty na cmentarzu. Wystarczy nałożyć na kwiaty worek na śmieci, a zimny deszcz lub przymrozek nie powinien im zaszkodzić. Można nimi osłonić również wazon lub donicę, aby nie popękały podczas przymrozków.
6. Przy przymrozkach i opadach śniegu jako pokrowiec na boczne lusterka w aucie, który skutecznie ochroni je przed szadzią lub lodem.

Worki na śmieci. Jakie wybierać?

W odpowiednio duże i wytrzymałe worki na śmieci warto pakować nie tylko te rzeczy, które chcemy przechowywać w garażu lub w piwnicy. Dobrze, aby worki używane do codziennego segregowania odpadów były równie mocne. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że po drodze do śmietnika wszystko nam się wysypie. Nie dość, że na nowo będziemy musieli zebrać śmieci, to jeszcze sięgniemy po kolejny worek.
„Śmieci, ale też różne przedmioty, które przenosimy w workach, bywają naprawdę ciężkie. Dlatego lepiej wybierać grubsze i zarazem bardziej wytrzymałe worki. Marka Paclan od wielu lat oferuje czarne worki na śmieci eco line – aż w sześciu różnych rozmiarach: od 35 l do 150 l. Ich grubość wynosi ponad 20 mic, są więc wytrzymałe, a przez to też bardziej praktyczne i ekonomiczne” – podkreśla Marta Krokowicz.
Worki na śmieci. Dlaczego warto zwracać uwagę na to, z czego są zrobione?
Dziś coraz większą wagę przywiązujemy do ochrony środowiska naturalnego. Staramy się zmieniać nasze nawyki i przyzwyczajenia na bardziej proekologiczne. Chcemy być bardziej „eko”. Możemy tacy być między innymi poprzez segregowanie śmieci i dbanie o to, aby zużyte tworzywa sztuczne wrzucane były do odpowiednich kontenerów, ponieważ tylko wówczas mają szansę zostać poddane recyklingowi. Możemy też wybierać produkty, które są zrobione z odzyskanego plastiku. Należą do nich również worki na śmieci eco line marki Paclan, które aż w 70% składają się z recyklatu.

CENY PRODUKTU

Worki na śmieci eco line Paclan:
- 35 l (15 szt. w jednym opakowaniu) – cena około 4,45 zł
- 40 l (15 szt. w jednym opakowaniu) – cena około 5,25 zł
- 60 l (15 szt. w jednym opakowaniu) – cena około 7,15 zł
- 70 l (15 szt. w jednym opakowaniu) – cena około 6,30 zł
- 120 l (10 szt. w jednym opakowaniu) – cena około 7,60 zł
- 150 l (10 szt. w jednym opakowaniu) – cena około 7,30 zł
Więcej informacji o naszych produktach znajdziesz na:
Facebook: https://www.facebook.com/paclanpl/
Strona www: www.paclan.pl
Instagram: https://www.instagram.com/paclanpl/?hl=pl

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 18:38