Jak czuć się dobrze w swojej skórze? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
środa, 13 listopada 2019 18:31

Jak czuć się dobrze w swojej skórze?

Codziennie bierzesz prysznic i zmieniasz ubrania. Dbasz o swoje ciało z najżywszą starannością. Warto raz na jakiś czas zweryfikować, czy Twoja pielęgnacja jest skuteczna. Jeżeli nie masz problemów z cerą to jesteś prawdziwą szczęściarą. Skóra nieco bardziej wymagająca potrzebuje więcej uwagi i specjalnej pielęgnacji. Warto o nią dbać nie tylko od zewnątrz ale i od wewnątrz. Zobacz jak dobrze czuć się w swojej skórze

Promienny makijaż

Niezależnie od wieku czasami lubimy postawić na make-up. Na uczelnię, do pracy czy na zwykłe wyjście idealnie sprawdzi się prosty makijaż dzienny https://pl.oriflame.com/beautyedit/trending/makijaz-dzienny. Jest uniwersalny i szybki w wykonaniu. Czasami wystarczy podkład albo krem BB nałożony na całą twarz dzięki temu wyrównasz kolor i nadasz świeżości skórze. Efekt niewyspania zamaskujesz lekkim korektorem pod oczy. Jeżeli nie lubisz swoich brwi i musisz nadać im odpowiedniego kształtu to właśnie jest na to czas. Potraktuj je pomadą albo woskiem. Możesz je też po prostu rozczesać grzebykiem i już! Większość kobiet omija jednak ten krok, bo boi się, że zrobi to nieumiejętnie. Omijasz ten krok? Możesz przejść do malowania oczu. Jeżeli używasz cieni w kremie nic nie stoi na przeszkodzie byś zrobiła to po nałożeniu podkładu. Jeżeli jednak Twoje cienie mają tendencję do osypywania się warto wykonać ich makijaż zanim nałożysz krem albo podkład. Rzęsy pociągnij ulubionym tuszem. Na koniec przyszła kolej na usta. Ulubiona pomadka nie tylko dopełnia Twój make-up, ale podkreśla Twój styl. Na koniec wykonturuj twarz odrobiną różu i lekkim muśnięciem bronzera. Nie zapomnij także o zmatowieniu cery pudrem.

Od środka

By Twoja cera była idealna i byś Ty sama dobrze się czuła ważne są także inne aspekty. Jeżeli brakuje Ci energii postaw na witaminy. Suplementacja jest ważna w każdym wieku. Brak odpowiednich witamin wpływa na nasze samopoczucie, tak samo jak niezdrowe jedzenie. Nie ma nic złego jeżeli okazyjnie zjesz na mieście fast food. Ważne, byś na co dzień dbała o odpowiednią porcję witamin. Kształtowanie w sobie zdrowych nawyków jest istotne bo złe samopoczucie fizyczne wpływa na pracę głowy i na odwrót. Wyselekcjonowane składniki i dobrze dobrana dawka jest kluczem do sukcesu więc możesz postawić na gotowe zestawy Welleness https://pl.oriflame.com/wellness, które ułatwiają zmianę stylu życia.

Pamiętaj, że produkty powinny być zawsze dopasowywane do twojej skóry i jej wieku. Szczególnie dotyczy to pielęgnacji twarzy. Dwudziestolatka używająca kremu dla dojrzałej cery może przysporzyć jej więcej szkody niż korzyści. By dobrze czuć się w swoim ciele trzeba regularnie o nie dbać zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz. Zapobiegaj i reaguj, nie ignoruj objawów, które wysyła Ci Twój organizm. Dzięki temu będziesz cieszyć się zdrowiem i promiennym wyglądem w każdej sytuacji.