Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 04 listopada 2019 14:08

Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą – wygodna w stosowaniu guma do żucia!

Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.


 

Mdłości w ciąży są zjawiskiem całkowicie normalnym. Pojawiają się zwykle pomiędzy 5-tym a 18-tym tygodniem ciąży, z zaznaczeniem, że od ok. 8-ego tygodnia zaczynają być bardziej uciążliwe. U wielu kobiet występują także w drugim trymestrze, a są także przypadki, gdy nudności towarzyszą całą ciążę.
Skąd się biorą nudności? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Prawdopodobnie mają związek z produkcją hormonu o nazwie ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG). To właśnie ten hormon wykrywają testy ciążowe, gdyż jego poziom gwałtownie wzrasta, kiedy dojdzie do zapłodnienia. Inne teorie wspominają o wpływie wzrostu poziomu estrogenów lub dostosowywaniem się wrażliwego żołądka do zmian w organizmie.
Mdłości i wymioty są nieprzyjemne, niekomfortowe i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu – osłabiają nas, powodują poczucie zmęczenia i znużenia. Zwykle uprzykrzają nam poranki, chociaż występują także w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że są zjawiskiem normalnym i nie szkodzą dziecku. Są wręcz dowodem na prawidłowo rozwijającą się ciążę.


Jest kilka domowych sposobów, które pomogą Ci zminimalizować ryzyko nudności:
- Staraj się, aby Twoja dieta była bogata w węglowodany złożone i białko, potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu
- Spróbuj nie pić w trakcie jedzenia. Jeśli potrzebujesz popić posiłek, zrób to małymi porcjami
- Zaplanuj posiłki w ten sposób, aby były regularne i w mniejszych porcjach. Nie przejadaj się na noc
- Pij dużo wody, unikaj napojów gazowanych
- Unikaj zapachów i widoku produktów, które powodują, że jest Ci niedobrze.
Czy wiesz, że na rynku pojawił się nowy produkt, który w bezpieczny i skuteczny sposób pomoże uporać się z nieprzyjemnymi mdłościami?
Pregna Vomi to pierwszy na rynku produkt w formie gumy do żucia z imbirem na mdłości związane z ciążą! Produkt łagodzi dyskomfort w postaci mdłości (wyciąg z kłącza imbiru), zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia (witamina B6), przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga w zachowaniu równowagi elektrolitowej (magnez). A to wszystko w wygodnej postaci gumy do żucia, która możesz mieć zawsze przy sobie.
Starannie dobrany skład zawiera: wyciąg z kłącza imbiru, witamina B6 i magnez.
Imbir – pomaga łagodzić dyskomfort w postaci mdłości. Efekt przeciwwymiotny jest związany z jego oddziaływaniem na żołądek – działanie prokinetyczne, blokowanie receptorów serotoninergicznych w przewodzie pokarmowym, działanie żółciopędne.
Witamina B6 – przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Gonadotropina i progesteron mogą powodować podrażnienia błony śluzowej przewodu pokarmowego.
Magnez – przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
Składnik czynny                3 gumy                        % referencyjnejwartości spożycia
Ekstrakt z kłącza imbiru        120 mg                                             -
Witamina B6                        1,5 mg                                           107 %
Magnez                               57 mg                                             15 %

Opakowanie: 20 gum
Zalecana dzienna porcja: 3 gumy
Cena: ok. 19 zł
Verco S.A. www.pregna.com.pl
Uwaga: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zbilansowanej diety jest niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia nadmiernych nudności i/lub wymiotów należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie należy stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nie połykać.

/źródło - /

Poprawiony: poniedziałek, 04 listopada 2019 14:22