Jak prać i prasować pieluchy tetrowe?
Wpisany przez W.P.   
sobota, 26 października 2019 11:07

Jak prać i prasować pieluchy tetrowe?

Pieluchy tetrowe to coraz częściej niezbędny element wyprawki dla niemowlaka. Są bardzo chłonne, wytrzymałe i przewiewne, dlatego też mają pozytywny wpływ na delikatną skórę dziecka. Tetrowe pieluchy należy prać w wysokiej temperaturze, z kolei ich prasowanie, zwłaszcza delikatną parownicą to doskonały sposób na skuteczną dezynfekcję tkaniny.

Pieluchy tetrowe wykonuje się z miękkiej bawełnianej tkaniny. Na sklepowych półkach można również znaleźć dziecięce pieluszki z domieszką bambusa. Tetra jest bardzo wytrzymała, odporna na ścieranie i chłonna, dlatego rodzice maluszków bardzo chętnie sięgają po nią i wykorzystują w przeróżny sposób, np.: jako podkład do przewijania, otulacz, a nawet lekki kocyk. Materiał pieluch świetnie sprawdza się w kontakcie z delikatną skórą niemowlęcia, gdyż jest bardzo przewiewny i nie powoduje podrażnień. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób prać i czy prasować pieluchy tetrowe.

Jak prać pieluchy tetrowe?

Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i łatwo ją podrażnić, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena materiałów, które mają bezpośredni kontakt ze skórą malucha. Pieluchy tetrowe to produkty do wielokrotnego użytku, zatem należy wiedzieć jak je prać, aby osiągnąć najwyższy standard higieny. Istotne jest, aby przed rozpoczęciem prania zapoznać się z zaleceniami producenta, aby nie zniszczyć delikatnej tkaniny, a także pozbyć się z niej szkodliwych dla malucha zanieczyszczeń. Pieluchy tetrowe najczęściej zaleca się prać w temperaturze 90 stopni, najlepiej z dodatkiem proszku czy płynu do prania dziecięcych ubranek bądź z wykorzystanie delikatnych płatków mydlanych. Do pralki nie należy jednak dodawać płynów do płukania, gdyż mogą one powodować uczulenia czy podrażnienia skóry dziecka.

Dlaczego warto prasować pieluchy tetrowe?

Prasowanie, zwłaszcza materiałów, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, jest skutecznym sposobem na ich dodatkową dezynfekcję i pozbycie się z ich powierzchni szkodliwych dla zdrowia bakterii i zarazków. Małe dzieci, zwłaszcza do 3 miesiąca życia, są wyjątkowo podatne na różnego rodzaju drobnoustroje, które mogą gromadzić się na pieluszce. Upraną i osuszoną pieluchę tetrową warto zatem wyprasować, aby mieć pewność, że materiał nie podrażni delikatnej skóry malucha. Do jej prasowania lepiej jednak wybierać urządzenie o delikatnym, ale skutecznym działaniu.

Jak prasować pieluchy tetrowe?

Rewelacyjną alternatywą dla klasycznego żelazka jest nowoczesna parownica do ubrań, która świetnie sprawdzi się do wygładzania i dezynfekcji dziecięcych pieluszek tetrowych. Urządzenie jest bardzo wygodne w użyciu, gdyż aby rozpocząć prasowanie nie ma potrzeby rozkładania deski do prasowania. Parownica wyposażona jest w specjalną grzałkę, która wytwarza parę wodną pod wysokim ciśnieniem, która jest bezpieczna dla każdego rodzaju materiału, w tym także tkanin tetrowych. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, gdyż służy nie tylko do klasycznego prasowania, ale również do szybkiego odświeżania materiałów oraz ich skutecznej dezynfekcji, ponieważ gorąca para wodna świetnie zabija, szkodliwe dla zdrowia dziecka, bakterie.