Nikt nie lubi smogu. Twoja skóra również.
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 05 października 2019 12:01

Nikt nie lubi smogu. Twoja skóra również.

nuev® – ochrona przed smogiem
Smog to nic innego jak mikroskopijne związki metali ciężkich, utleniaczy i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Choć niewidoczne gołym okiem, mają one negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i skórę. Znajdujące się w smogu metale ciężkie wnikają w głąb skóry, narażając ją na podrażnienia, alergie oraz przedwczesne starzenie się. Jak skutecznie chronić skórę przed zanieczyszczeniami?


Odpowiedź na rosnący problem znalazła dr Izabela Zawisza, która wraz z naukowcami z Polskiej Akademii Nauk opracowała molekułę Chitathione, uniemożliwiający przenikanie przez skórę szkodliwych pyłów, tworząc tzw. metalscreen. Innowacyjna cząsteczka znajduje się w nowej linii kosmetyków nuev® - przeznaczonej do ochrony i pielęgnacji twarzy.

Jak skóra reaguje na smog?

Gdy stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza normę, nie pozostaje to obojętne dla naszej skóry. Smog zawiera w sobie metale ciężkie, utleniacze oraz zanieczyszczenia, które niszczą naturalną, lipidową barierę, torując sobie drogę do jej wnętrza. Długotrwałe narażenie skóry na takie działanie, może skutkować problemami natury dermatologicznej.
Utrata kolorytu, zatkane pory czy obniżenie poziomu nawilżenia mogą świadczyć o tym, że skóra potrzebuje skutecznej bariery ochronnej przed zanieczyszczeniami. Ich negatywny wpływ możemy obserwować również po dłuższym czasie w postaci zbyt szybko starzejącej się skóry, podrażnień czy alergii.
„Efekty działania smogu nie muszą być od razu widoczne na naszej skórze. Gdy obserwujemy, że nasza skóra jest bardziej wysuszona niż zwykle, a podrażnienia pojawiają się częściej i są trudniejsze do wyleczenia – to może być sygnał, że powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę” – mówi dr Izabela Zawisza, założycielka marki nuev.

Bariera dla smogu

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym nie może tylko ograniczać się do oczyszczania i regencji antyoksydantami. Najważniejsze jest stworzenie nieprzepuszczalnej bariery dla smogu i zawartych w nim metali. Zawarty w kremach nuev® Chitathione® zatrzymuje cząsteczki smogu, metali oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostać się im w głąb skóry. Starannie dobrane składniki antyoksydacyjne pielęgnują skórę, wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, opóźniają procesy starzenia i odżywiają, aby skóra była gładka, jędrna i nawilżona.
nuev®
Wielofunkcyjny krem ochronny.
Pielęgnuje i chroni przed smogiem.
pojemność: 50 ml, cena: 40 zł
Codzienny niezbędnik pielęgnacji jako krem na dzień i baza pod makijaż.
Kompozycja antyutleniaczy i filtr SPF 15 zapewniają dodatkowe działanie przeciwzmarszczkowe oraz ochronne.
Dla każdego rodzaju skóry, w każdym wieku.
Wyjątkowy składnik
Krem zawiera wyjątkowy składnik –nowej generacji biopolimer Chitathione. Otula on skórę niewidocznym filmem, nie dopuszczając do niej szkodliwych zanieczyszczeń i metali ciężkich odpowiedzialnych za alergie i podrażnienia. Dodane dobre składniki odżywcze dbają o nawilżenie, gładkość i jędrność.
Dobre składniki
• Innowacyjny Metalscreen Chitathione.
Wyłapuje cząsteczki smogu oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostawać im się w głąb skóry.
• Wzmacniająca prowitamina E.
Działa antyzmarszczkowo i odmładzająco.
• Odbudowujący olejek z pestek winogron.
Odbudowuje i chroni barierę ochronną skóry, działa natłuszczająco i wygładzająco.
• Nawilżający olejek z pestek moreli.
Zmiękcza i ujędrnia.
• Emolienty z certyfikatem.
Najłagodniejsza baza poprawiająca natłuszczenie i nawilżenie skóry.
• Filtry przeciwsłoneczne SPF 15.
Zabezpieczają przed promieniowaniem UVA/UVB.
Krem nuev® jest dostępny na www.nuev.pl  oraz w wybranych aptekach, gabinetach dermatologicznych oraz salonach beauty.


dr Izabela Zawisza
Współwłaścicielka, Prezes Zarządu KF Niccolum Sp. z o.o.

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biofizyka, współwynalazca 4 zgłoszeń patentowych.

Założycielka marki Nidiesque oraz nuev – dedykowanych dla osób dotkniętych problemem alergii kontaktowej ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej rozpowszechnionej alergii na nikiel.

Obecnie ukierunkowana na transfer technologii na linii Europa Wschodnia – Chiny oraz rozwój innowacji w dziedzinie farmacji i kosmetyki. Entuzjastka rozwiązywania problemów zdrowotnych i cywilizacyjnych poprzez podejmowanie działań naukowych. Głęboko zainteresowana rynkiem chińskim i australijskim oraz naukową współpracą Polsko-Australijską.

Z zamiłowania podróżniczka, odwiedziła 31 krajów na 5 kontynentach.

 

/źródło - /