Jedź rowerem do szkoły!
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 09 września 2019 12:41

Jedź rowerem do szkoły!

Według międzynarodowego badania Global Matrix 3.0 , wynika, że jedynie 20 % polskich dzieci spełnia kryteria Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące codziennej aktywności fizycznej. Według badania powinna ona trwać co najmniej godzinę. Jak temu zaradzić? TrybEco proponuje – jedź rowerem do szkoły!

 

Po prostu dla zdrowia

Regularna jazda na rowerze np. do szkoły wpłynie na zwiększenie odporności dziecka. Specjaliści są zgodni, że systematyczna aktywność fizyczna powoduje, że nasz organizm lepiej broni się przed infekcjami. Jazda na rowerze dotlenia też mózg i pomaga w zwiększeniu koncentracji. Dlatego warto zachęcać dzieci by w miarę możliwości wybierały rower jako transport do szkoły. Dziecko będzie miało ogromną frajdę z jazdy, natomiast rodzic pewność, że robi coś dla poprawy zdrowia swojej pociechy.

Brak kondycji nie wyklucza

Twoja pociecha nie musi być sportowcem, by jeździć na rowerze. Dzięki regularnym dojazdom do szkoły, już po krótkim czasie zauważy, że jest w stanie nie tylko szybciej, niż przy pierwszej, przejażdżce pokonywać drogę do szkoły, ale że sprawia mu to coraz większą przyjemność. Nasze rowery hybrydowe pomagają w momencie, kiedy trasa staję się wymagająca. Dzięki elektrycznemu napędowi możemy wspomóc nasze mięśnie w jeździe oraz sprawić, że stanie się ona przyjemniejsza – mówi Tomasz Przygucki, CEO TrybEco

Rowerem jest wygodniej

Szczególnie jeśli mowa o rowerze z dodatkowym napędem elektrycznym. Jeśli droga do szkoły jest obfita w podjazdy, wystarczy, że dziecko włączy napęd i dzięki temu bez trudu pokona wzniesienie. Co ważne, napęd elektryczny w pojazdach TrybEco nie zastępuje siły i pracy nóg, a jedynie wspomaga jazdę na rowerze. Takie rozwiązanie sprawi, że dziecko będzie chętniej podróżowało rowerem.

Jak wybrać rower dla najmłodszych?

Tutaj z pomocą powinien przyjść wykfalifikowany personel, który pomoże dobrać odpowiedni jednoślad dla dziecka. Najlepiej do sklepu przyjść z dzieckiem by mogło po pierwsze wybrać wymarzony rower, a po drugie łatwiej będzie dobrać jednoślad. Najważniejsze przy zakupach jest to by dziecku było wygodnie. Należy także zwrócić uwagę na ułożenie siodełka, wielkość ramy czy kół.

Dojazd do szkoły rowerem może być doskonałym wstępem do tego by dziecko przekonało się do regularnej aktywności fizycznej i przeznaczało na nią więcej niż jedną godzinę dziennie zalecaną przez WHO.

TrybEco to polska marka rowerów i skuterów elektrycznych, stworzona z pasji i doświadczenia Wierzymy w odpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy. Chcemy żyć czyściej, prościej i spokojniej. Cenimy ekologię i oszczędności. Rowery hybrydowe TrybEco - dzięki innowacyjnej baterii w piaście - wyglądają i jeżdżą jak tradycyjne, ale jeśli mamy potrzebę, możemy włączyć wspomaganie elektryczne. Liczy się dla nas oryginalny design, a w kwestii jakości nie akceptujemy kompromisów. Nasze produkty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, homologację europejską (EEC), Pedelec (EN15194) i są zgodne z unijnymi wymogami. TrybEco to największa na rynku oferta rowerów elektrycznych składanych. Skutery elektryczne TrybEco to doskonale przemyślane pojazdy o wyjątkowym wzornictwie. Stanowią one wyjątkową alternatywę dla transportu miejskiego.

raport o aktywności fizycznej dzieci - TUTAJ

/źródło - /

Poprawiony: poniedziałek, 09 września 2019 13:14