Laser frakcyjny CO2 do usuwania blizn Drukuj
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 06 listopada 2018 20:11

Laser frakcyjny CO2 do usuwania blizn

Lasery frakcyjne są stosowane do usuwania blizn, dzielą się na ablacyjne i nie ablacyjne a efekty ich zabiegów są znacząco różne oraz wymagają innych okresów rekonwalescencji.

Na wstępie należałoby omówić rzetelnie z jakimi odmianami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich wygląd wyodrębniamy trzy wersje. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, zwane inaczej hipertroficznymi. Ich początki z reguły uwarunkowane są przedłużającym się procesem gojenia czyli w wyniku infekcji. Blizny tego typu są czerwone, pogrubiałe, wznoszące się ponad poziom skóry, natomiast utrzymujące się w granicach rany. Wraz z upływem czasu potrafi dojść do ich stopniowego ustępowania. Drugim wariantem blizn są keloidy, innym sposobem bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które zbudowane są z tkanki łącznej włóknistej. W przeciwieństwie do blizn przerostowych, omówionych powyżej, poszerzają się poza rany pierwotne. Nadzwyczaj istotną cechą tego rodzaju blizn jest fakt, iż nie podlegają niestety samorzutnej regresji wraz z upływającym czasem. Keloidy z reguły mają nieregularne kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich tworzenie związane jest z odrębnymi warunkami do zbyt przesadnie wytwarzania włókien tkanki łącznej. Ostatnim wariantem blizn są blizny atroficzne, zwane zanikowymi. Te blizny charakteryzują się zwykle okrągłym kształtem. W związku z tym, że leżą pod poziomem skóry, wyglądem przypominają miejscowe zagłębienie. Powstają zwykle w wyniku skutku trądziku albo przebytej ospy wietrznej. Do grupy blizn zanikowych zaliczane są przy tym rozstępy.

Laser frakcyjny Lublin posiada salon kosmetyczny Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-90. Laser frakcyjny CO2 wywodzi się z kręgu laserów frakcyjnych. Stosowany jest do zabiegów wypłycających zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych spowodowanych procesem starzenia, oraz przede wszystkim pomaga wyeliminować blizny. Z wykorzystaniem jego możliwe jest pozbycie się nieładnych blizn bez konieczności wizyty u chirurga. Rozważa się go więc za wyborną alternatywę dla innych metod zwalczających zmiany skórne. Zaczerwieniona skóra i opuchlizna w miejscu procedury redukuje się do zera w ciągu kilku dni. Niestety po zabiegach wykorzysujących lasery frakcyjne wymagany jest okres rekonwalescencji liczony w dniach lub tygodniach. Jego skuteczność jest bardzo duża, znacząco wyższa niż laserów frakcyjnych nieablacyjnych.