Termometr medyczny - jaki wybrać? Podpowiadamy.
Wpisany przez WP   
wtorek, 04 czerwca 2019 12:34

Termometr medyczny - jaki wybrać? Podpowiadamy.

Termometr to obowiązkowy element wyposażenia gabinetów lekarskich, jak również domowych apteczek. Gdy dopadną nas przeziębienie lub grypa przeprowadzienie pomiaru temperatury jest niezbędne. Istotne, by taki pomiar był precyzyjny i, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci, aby można było go przeprowadzić bardzo sprawnie.

 Pomiary temperatury

 Ostatnimi czasy do najpopularniejszych termometrów medycznych, które pojawiają się zarówno w gabinetach lekarskich, jak i przychodniach, szpitalach oraz w domowych apteczkach należą  termometry bezdotykowe. Tego typu termometry mają wiele zalet, wśród nich wymienić można:

  1. Pomiary przeprowadzone z wykorzystaniem termometrów bezdotykowych są bardzo precyzyjne.
  2. Termometr umożliwia przeprowadzanie pomiaru bez kontaktu ze skórą.
  3. Dzięki tego typu termometrom możemy zrezygnować z pomiarów doustnych, dousznych, czy z trzymania zimnego termometru pod pachą.
  4. Termometr jest lekki, ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę, dzięki której przeprowadzanie pomiarów przebiega bezproblemowo.
  5. Termometry bezdotykowe wykonane są z trwałego, odpornego na różnego typu uszkodzenia materiału.
  6. Kolejną zaletą medycznych termometrów bezdotykowych jest duży, podświetlany wyświetlacz umożliwiający bezproblemowe odczytanie wyników nawet osobom, które mają problemy ze wzrokiem.
  7. Przeprowadzenie pomiaru trwa zaledwie kilka sekund.
  8. Większośc modeli termometrów medycznych wyposazonych jest w funkcję zapamiętywania ostatnich wyników, na przykład ostatnich 32. Dzięki temu można bez problemu porównać z sobą kilka wyników.
  9. Zazwyczaj tego typu urządzenia wyposażone są w funkcję alarmu w przypadku podwyższonej temperatury.
  10. Kolejna zaleta to tryb automatycznego oszczędzania energii, termometr wyłącza się gdy nie jest używany.

Jak używać medycznego termometru bezdotykowego?

Wykonywanie pomiarów z wykorzystaniem termometru bezdotykowego  jest bardzo proste. Wystarczy kilka sekund przytrzymać termometr w pobliżu czoła i, nacisnąć odpowiedni przycisk i  po kilku sekundach, około trzech odczytać wynik.

termometr cyfrowy

Oromed ‒ oferta

Termometry medyczne dostępne są w ofercie Oromed. Zainteresowani mają do wyboru kilka modeli w różnych cenach. W przypadku problemów z wyborem fachowcy z Oromed służą pomocą.

Zakup termometru medycznego z pewnością będzie dobrą inwestycją i nie raz okaże się niezbędnym urządzeniem. Warto więc wyposażyć swoją domową apteczkę w tego typu termometr.