Dziecko w aucie, czyli jak bezpiecznie przewozić malucha Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 09 kwietnia 2011 09:30
Dziecko w aucie, czyli jak bezpiecznie przewozić malucha

O komfort i bezpieczeństwo dziecka w samochodzie należy dbać  na co dzień.  Polskie prawo nakazuje, aby dziecko do 12 roku życia i o wzroście do 150 cm było przewożone w foteliku samochodowym lub specjalnym siedzisku.
alt Co oczywiste, fotelik musi być dostosowany do wieku, wzrostu i wagi malucha. Musi także posiadać odpowiednie atesty ( np. atest PZH, Instytutu Zdrowia Dziecka czy europejską homologację ECE R44-03 lub ECE R44-04).
Po co nam fotelik?
Fotelik samochodowy ma zapewnić maluchowi maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy. Różnice w budowie anatomicznej małych dzieci i dorosłych sprawiają bowiem, że pasy nie są właściwym środkiem do ochrony zdrowia i życia pociechy. Nieprzestrzeganie przepisów prawa może skończyć się nałożeniem mandatu i punktów karnych.
Najlepsze rozwiązanie
Wybór fotelika samochodowego nie jest łatwym zadaniem. W trosce o najwyższą jakość komfortu pociechy i zapewnienia mu maksimum bezpieczeństwa pragniemy wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań. Jedynie dobrze dobrany fotelik może zagwarantować pełną ochronę.  Okazuje się jednak, że w parze z wygodą i bezpieczeństwem malucha nie idą praktyczne rozwiązania, dzięki którym foteliki mogłyby być szybko i sprawnie przenoszone (są ciężkie, duże, niepraktyczne). Alternatywą dla tradycyjnych sposobów przewożenia maluchów zapewniającą dzieciom komfort jazdy, a rodzicom wygodę w użyciu,  jest siedzisko samochodowe Bubble Bum ze sklepu
www.babymama.plalt
Bezpieczna jazda
Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem jest obowiązkiem rodzica. Gwarancję pełnej ochrony malucha oraz zapewnienie najwyższego komfortu podczas jazdy daje pierwsze w Polsce siedzisko samochodowe Bubble Bum. Siedzisko Bubble Bum (posiadające homologację ECE R44-04) jest wykonane z delikatnego tworzywa, znakomicie tolerowanego przez najmłodszych.
Bezpieczeństwo w zasięgu ręki
Siedzisko Bubble Bum, tak samo jak fotelik samochodowy, gwarantuje dziecku pełną ochronę. Jednocześnie, w przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów przewożenia maluchów, jest tanie i praktyczne. Dzięki temu, że siedzisko jest lekkie, przenośne i małe, można zabrać je ze sobą wszędzie. Waży ok. 0,5 g, a złożone na płasko swobodnie zmieści się w schowku, w plecaku czy w torebce. Gdziekolwiek jesteś, czymkolwiek podróżujesz, bezpieczeństwo Twojego dziecka jest w zasięgu Twojej ręki. 
Siedzisko Bubble Bum jest przeznaczone dla dzieci od 3 do 11 roku życia , o wzroście do 135cm i wadze od 15 – 36 kg.
Więcej informacji rodzice znajdą na stronie:
www.babymama.pl

 
Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 18:29