Co warto wiedzieć o chinosach?
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 19 lutego 2019 08:21

Co warto wiedzieć o chinosach?

Mało kto wie, że popularne, bawełniane spodnie chinos przybyły do nas nie byle skąd, bo z amerykańskiej armii. Ich lekkość, przewiewność, funkcjonalność i casualowy charakter to tylko niektóre cechy tej formy odzieży. Co jeszcze warto na jej temat wiedzieć?

 

Obowiązkowo z dodatkami

Zaletą chinosów jest ogromna paleta barw, z jakimi można spotkać się na rynku. Wielobarwność to jednak nie jedyna zaleta tych spodni. Ich istotnym elementem są dodatki, wśród których najważniejszą rolę pełnią szelki i rzecz jasna pasek. Zwykle chinosy kojarzone są z modą męską, gdyż ich pierwowzór został stworzony właśnie dla nich. Ciekawostką jest jednak fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej chinosów przeznaczonych dla kobiet.

Z czym nosić?

Męskie chinosy znacznie łatwiej dobrać do pozostałych elementów męskiej garderoby, niż w przypadku spodni damskich. U mężczyzn warto zaszaleć z kolorem. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór spodni o zróżnicowanej kolorystyce, najlepiej w niecodziennych odmianach (błękit, intensywna zieleń itd.). Z kolei Panie powinny zadowolić się połączeniem pastelowych chinosów z butami na wysokim obcasie. Ich charakterystyczny kształt optycznie wydłuża nogi, co w przypadku w/w obuwia przynosi jeszcze ciekawsze efekty. Kobiety powinny też pamiętać o tym, by możliwie złagodzić męski wymiar chinosów. Najlepiej zrobić to za pomocą klasycznej biżuterii, która zrównoważy męski charakter spodni.

Dla kogo?

Spodnie chinosy marki Benevento najlepiej sprawdzają się w lekkich, casualowych kreacjach, przeznaczonych jednak raczej do bardziej oficjalnych kompozycji odzieżowych. Ich oryginalny charakter dużo mówi o ich właścicielu. Osoba, która stawia na oryginalne kolory, jest postrzegana przez otoczenie jako ktoś o niecodziennym podejściu do życia i masie ciekawych pomysłów. Stąd też spodnie te warto ubrać do pracy.

Podsumowując, bawełniane spodnie chinos to propozycja dla osób uporządkowanych, które jednocześnie lubią konsekwentnie osiągać swoje cele. Co więcej, są one wygodne i praktyczne, dzięki czemu można je ubrać w praktycznie każdej sytuacji.