Przygotuj dom na przyjęcie gości w Wigilię! Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 06 grudnia 2018 08:59

Przygotuj dom na przyjęcie gości w Wigilię!

Na udane święta wypływa wiele czynników. Chodzi o atmosferę, która składa się ze smaków, zapachów, dźwięków, kolorów i widoków. W kwestii widoku za oknem niewiele możemy zrobić – w Polsce od lat nie mamy prawdziwego śniegu. Odpowiadamy za to za wygląd wnętrza. Jak zatem ozdobić mieszkanie na święta?

Przygotowania (nie)standardowe: choinka

Świąteczny dom kojarzy się przede wszystkim z choinką. Dużą, zieloną, sztuczną lub żywą, obowiązkowo bogato przyozdobioną bombkami i innymi zawieszkami. My jednak proponujemy wykonanie w tym roku choinki… niestandardowej.

Hitem ostatnich lat jest choinka na ścianie. Wymaga o wiele mniejszych nakładów pracy i finansów, ponieważ tworzy się ją zazwyczaj z pojedynczego łańcucha: kolorowego lub światełkowego. Upina się go zygzakiem – tak, by odpowiadał kształtem choince. Można też przygotować „szkielet” z drucików lub linek i to na nim zawiesić ozdoby. Inspiracji szukajcie w internecie! Mile widziane są też autorskie pomysły.

Kiedy nie ma prawdziwego śniegu…

Nie ma co liczyć na prawdziwy śnieg. Zamiast tego warto wykonać „własny”. Magiczne białe płatki wprowadzimy do domu poprzez:

  • dekoracje ze sztucznego śniegu w sprayu, które najlepiej wyglądają na oknie. Wykonuje się je bardzo łatwo. Szablony można kupić lub wydrukować z internetu. Zmywanie też trwa chwilę,

  • dekoracje ze styropianu w formie zawieszek na choinkę ścienną, ale również figurek. Styropian to także świetna „śnieżna” podstawa do wbijania patyczków, na których końcach znajdują się świąteczne postacie: Mikołaj, renifery, aniołki,

  • dekoracje koronkowe. Mogą być zalane na sztywno masą solną i przybierać kształt aniołków lub koszyczków, ale dobrze wyglądają także jako tradycyjne serwetki w kształcie płatków śniegu ułożone na wigilijnym stole,

  • sztuczne i prawdziwe skóry zwierząt w białym kolorze. Robią wrażenie, gdy leżą blisko kominka. Skłaniają, by usiąść na nich z kubkiem gorącego kakao lub czekolady.

Kolekcja „pierwszych gwiazdek”

Zgodnie z tradycją na rozpoczęcie wigilijnej wieczerzy powinno się czekać do pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki. Często jednak niebo jest zachmurzone albo brzuchy domagają się długo wyczekiwanych potraw wcześniej.

Otaczając się magicznymi światełkami, będziecie mieli „pierwszych gwiazdek” do woli! Łańcuchy światełek z transparentnym przewodem elektrycznym umieść nie tylko na choince, ale także rurach czy karniszach. Dobrze wyglądają ściśnięte i włożone do dużego przezroczystego dzbanka. Możesz także stworzyć z nich obramowanie dla domowej galerii zdjęć. Łańcuch przyczep do ściany przezroczystą taśmą dwustronną.

Prezenty pod choinką czy…

Gdzie w Twojej rodzinie umieszcza się prezenty? Pod choinką? A może zachodnim zwyczajem w skarpetach? W tym roku, by zaskoczyć gości, ukryj prezenty na ich krzesłach – gdy odsuną je od stołu, zdziwią się i ucieszą. Możesz też przygotować grę w szukanie podarunków. To świetny pomysł, gdy rodzina jest wielopokoleniowa i mieszka w starym, dużym i znanym wszystkim jak własna kieszeń domku jednorodzinnym. Czeka Was kupa zabawy!

Na koniec podpowiadamy, jakie prezenty elektroniczne dla niego sprawdzą się pod choinką najlepiej. To bowiem właśnie z podarunkami dla mężczyzn mamy największy kłopot. Powodzenia w znalezieniu przedmiotu, który będzie spełnieniem marzeń Twojego partnera, brata bądź taty!