Kiedy należy wybrać się do podologa? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 15 listopada 2018 10:05

Kiedy należy wybrać się do podologa?

Podologia jest coraz popularniejszą specjalizacją, która skupia się przede wszystkim na odpowiedniej skóry stóp i paznokci oraz na leczeniu ich schorzeń. W gabinetach podologicznych wykonywany jest m.in. pedicure, jednakże nie jest to typowy pedicure kosmetyczny skupiający uwagę na wyglądzie stóp. Podolog przeprowadza zabieg pedicure leczniczego, który pozwala na uporanie się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami stóp.

 

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Podczas wizyty w gabinecie podologicznym sprawdzany jest stan zdrowia stóp i paznokci oraz dobiera się odpowiednie metody leczenia i pielęgnacji. Podolog Wrocław do każdego przypadku podchodzi indywidualnie, przekazując pacjentowi wyczerpujące informacje odnośnie sposobów pozwalających na utrzymanie stóp i paznokci w dobrej kondycji. Należy pamiętać o tym, że dzięki postawieniu prawidłowej diagnozy możliwe jest podjęcie skutecznego leczenia, a wykrycie patologii stóp we wczesnym stadium pozwala na znacznie szybsze uporanie się z powstałym problemem. Konsultacje podologiczne nie wymagają żadnych wcześniejszych przygotowań ze strony pacjenta, a w trakcie ich trwania pacjent może zadać specjaliście wszystkie nurtujące go pytania. Podczas takiej konsultacji przeprowadzany jest wywiad z pacjentem nie tylko odnośnie obecnego stanu jego stóp, ale także prowadzonego przez niego stylu życia i trapiących go schorzeń. Jeśli podczas konsultacji zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, podolog Wrocław przechodzi do opracowania odpowiednich metod leczenia i ustalenia planu przyszłych wizyt. W niektórych przypadkach wymagana jest dłuższa kuracja i stała kontrola.

Kiedy należy wybrać się do podologa?

W przypadku wystąpienia bólu, pieczenia, krwawienia, infekcji czy zniekształceń w obrębie stóp, jak najbardziej powinno się odwiedzić gabinet podologiczny. Z całą pewnością gabinet kosmetyczny nie jest miejscem, gdzie można liczyć na otrzymanie specjalistycznego leczenia. Kosmetyczka nie dysponuje odpowiednią wiedzą, nie posiada stosownych kwalifikacji ani też właściwych urządzeń. Podolog natomiast pomoże uporać się z problem nadmiernego rogowacenia i przesuszania się skóry na piętach oraz z modzelami, wrastającymi paznokciami, odciskami i pękającymi piętami. Do gabinetu podologicznego warto dać się także w przypadku cukrzycy, otyłości i ciąży.

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 10:16