Kupujemy bieliznę – tych materiałów lepiej unikaj! Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
niedziela, 23 września 2018 08:50

Kupujemy bieliznę – tych materiałów lepiej unikaj!

Wiele osób kupując bieliznę kieruje się albo wygodą, albo efektownym wyglądem, ignorując fakt, że bielizna intymna powinna być przede wszystkim wykonana z materiałów nieuczulających i obojętnych dla skóry. Warto więc wchodząc do sklepu z bielizną lub kupując ją w sieci, zwrócić baczną uwagę na to, z czego została wykonana.

Wiele osób kupując bieliznę od razu wrzuca ją do pralki, aby pozbyć się ewentualnych bakterii, zapominając, że to przede wszystkim materiał ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o ewentualne pojawiające się zmiany skórne i pranie w tym przypadku nic nie pomoże.

Stringi – jakich modeli się wystrzegać?

Bardzo popularne wśród kobiecej bielizny są stringi. W nich każda kobieta może poczuć się ponętnie i zmysłowo. Niestety wiele kobiet kupuje tanie, kiepskiej jakości stringi. Koronkowa bielizna kojarzy się kobietom z seksapilem, tymczasem noszenie stringów damskich w całości wykonanych z koronki może bardzo negatywnie odbić się na zdrowiu.

Taka bielizna może podrażniać wrażliwe miejsca intymne. Dlatego w newralgicznych miejscach bielizna intymna powinna być wykonana z bawełny, która przepuszcza powietrze, a tym samym nie powoduje mnożenia się bakterii i drożdżaków. Nie ma nic gorszego niż przepocona bielizna, dlatego koniecznie trzeba sprawdzić cy wybrany model bielizny damskiej koronkowej posiada wkład bawełniany.

Stringi – co z paskiem z tyłu?

Wiele osób wybiera zbyt ciasne stringi koronkowe, które wpijają się w skórę. Jeszcze gorsze jest wybieranie pasków biżuteryjnych wykonanych z perełek czy cyrkonii, które nie tylko są szkodliwe, powodują obtarcia i mogą przyczyniać się do rozwoju infekcji, ale również są bardzo niewygodne. Ponadto wykonanie tyłu stringów z oddychającego materiału jest niezwykle istotne, gdyż ważne jest również maksymalne, jak to tylko możliwe pochłanianie bakterii.

Oczywiście można zdecydować się na bawełniane wykończenie z tyłu, jednak jeszcze lepszym wyborem może być cienki pasek z mikrowłókna. Ma ono bowiem wszystkie właściwości zapobiegające rozwojowi bakterii, a także roztoczy czy grzybów.

Warto również wybierać stringi z materiału zawierającego jony srebra, które mają działanie regenerujące, przyspieszające gojenie, ale również bakteriobójcze. To bardzo istotne, aby przez niewłaściwie dobrane, biżuteryjnie wykończone stringi damskie nie dorobić się infekcji intymnej.

Bielizna z jedwabiu – czy warto ją wybierać?

Wiele osób twierdzi, że naturalne materiały są najbardziej korzystne dla skóry, Jest w tym wiele prawdy, gdyż wszystkie zapewniają tak samo dobrą przewiewność, a tym samym mniejszą potliwość. Wybór bielizny intymnej z jedwabiu dla wielu osób wydaje się naturalny, gdyż połyskujący materiał świetnie opływa sylwetkę, a jednocześnie jest bardzo lekki, co ma również istotne znaczenie.

Jedwab w czystej postaci jest antyalergiczny i nie powoduje podrażnień. Niestety to, co często można spotkać w sklepach to tzw. jedwab syntetyczny, który może powodować uczulenia i odparzenia i takiej taniej odmiany jedwabiu wszystkie panie powinny się bezwzględnie wystrzegać. Zatem dla bielizny z jedwabiu mówimy tak, ale jedynie tego najwyższej jakości.

Bielizna z lycry – kupować czy nie?

Bielizna intymna wykonana w 100% z lycry nie jest dobrym pomysłem właśnie ze względu na brak przewiewności. W takiej bieliźnie można się przysłowiowo zakisić. Dlatego jeśli jesteś zwolenniczką obcisłej bielizny to koniecznie wybieraj taką z dodatkiem mikrowłókna bądź wkładką bawełnianą. Tylko taka zapewni właściwą ochronę miejsc intymnych. Dzięki temu nie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych materiałów, jeśli dzięki domieszce perforowanych włókien zapewniają odpowiednią przepuszczalność.

Zatem nieistotne czy wybieramy bieliznę damską koronkową czy też wykonaną z poliamidu, jeśli zapewnia odpowiednią ochronę miejsc intymnych. Materiały syntetyczne koniecznie muszą być wsparte naturalnymi włóknami we wszystkich miejscach narażonych na namnażanie się bakterii, czyli w przypadku stringów, zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Wyjątkiem wśród materiałów syntetycznych jest mikrofaza wykonana z poliestru i poliamidu i to właśnie jej obecność może być kluczowa dla zachowania właściwego PH i ochrony przed bakteriami intymnych sfer. Warto zatem zwracać uwagę na skład podany na metce. Może nas to uchronić przed długotrwałym leczeniem np. grzybicy pochwy. Potrzeba tak niewiele, by zapewnić odpowiednią profilaktykę infekcji intymnych.