Zabieg PLEXER - usuń nadmiar skóry Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 11 września 2018 18:14

Zabieg PLEXR - usuń nadmiar skóry

Opadające powieki? Nieestetycznie marszcząca się skóra na styku płatków uszu i twarzy? Jeszcze do niedawna nieczęsto decydowaliśmy się na korektę w tych właśnie obszarach, bo wiązało się to z koniecznością interwencji chirurgicznej.

Jedyna metoda liftingu w tak newralgicznych miejscach to była blefaroplastyka tradycyjna, wiążąca się z nacinaniem i usuwaniem nadmiaru skóry. Od niedawna chirurdzy plastyczni oraz kosmetolodzy dysponują nowocześniejszym i doskonalszym narzędziem. To PLEXR czyli Plazmatyczny Korektor Skóry.

Lifting miejsc newralgicznych i delikatnych możliwy jest teraz bez użycia skalpela. Urządzenie wykorzystuje energię plazmy, tworzącej się między końcówką urządzenia, a skórą pacjenta i w kontrolowany sposób obkurcza skórę w miejscu działania. To z kolei pozwala na leczenie naskórka i obszarów skórnych dotkniętych problemami estetycznymi.

PLEXR, podobnie jak wiele ultranowoczesnych urządzeń dermatologicznych, przypomina wyglądem szeroki marker i jest bardzo wygodny w obsłudze. Aż 70% planowanych efektów wizualnych widocznych jest już po pierwszym zabiegu.

Przy użyciu urządzenia PLEXR można nie tylko dokonać liftingu powiek i zmarszczek przy uszach, ale także:

 • usunąć zmarszczki na czole
 • wykonać pełny lifting szyi
 • wykonać lifting owalu twarzy
 • podnieść kąciki ust
 • skorygować zmarszczki dolnej powieki
 • zniwelować kurze łapki
 • zlikwidować lwią zmarszczkę
 • zlikwidować zmarszczki palacza
 • usunąć brodawki
 • usunąć naczyniaki
 • zlikwidować zmarszczki marionetki
 • usunąć tatuaż

Usuwanie nadmiaru skóry nigdy jeszcze nie było takie skuteczne, bezpieczne oraz precyzyjne. Nie bez powodu PLEXR najchętniej wybierane urządzenie medyczne działające na zasadzie plazmy przez polskich lekarzy medycyny estetycznej. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, a zalicza się do nich:

 • ciążę i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • aktywną opryszczkę
 • cukrzycę.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nie trzeba przygotowywać się do niego w żaden specjalny sposób - po prostu przychodzisz do gabinetu i oddajesz się w ręce specjalisty.

Cała procedura trwa od 25-90 minut (w zależności od obszaru skóry poddawanego oddziaływaniu urządzenia). Osoba przeprowadzając zabieg przytyka do skóry pacjenta końcówkę urządzenia PLEXR. Kropelki plazmy tworzą na skórze gęstą sieć punktów, powodując wysuszanie, odparowywanie i "ściąganie" (usuwania namiaru) powierzchownych warstw naskórka bez uszkadzania warstwy podstawowej oraz bez krwawienia. Na skórze pojawia się gęsta siateczka strupków, które znikną w ciągu 5-7 dni - można je zakryć makijażem natychmiast po powrocie do domu.

Efekt liftingujący widać jeszcze podczas wykonywania zabiegu. Lekarz bądź kosmetolog mogą np. poprosić pacjenta o to, żeby zamykał i otwierał oko w celu dokonywania korekty "na żywo". Ciągłość skóry właściwej nie zostaje więc przerwana, jak to ma miejsce w przypadku chirurgii tradycyjnej.

Już jeden zabieg przynosi spektakularne efekty, ale czasem potrzebna jest seria zabiegów w miesięcznych odstępach. Po odpadnięciu strupków zaczerwienienie skóry może utrzymywać się przez około dwa tygodnie. Natomiast przez około cztery tygodnie powinno się wstrzymać z opalaniem, chodzeniem do sauny i na basen oraz z nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Skórę wokół oczu powinno się chronić przy pomocy kremów z wysokim faktorem (SPF 50) oraz okularami przeciwsłonecznymi. Ta minimalna, w gruncie rzeczy, ochrona to nic w porównaniu z koniecznością gojenia się ran po interwencji chirurgicznej wykonywanej w sposób tradycyjny.

Czy zabieg urządzeniem PLEXR jest bezpieczny?

PLEXR powstał dzięki pracy lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie. To najnowocześniejsze urządzenie do zabiegów tzw. chirurgii nieablacyjnej. Ma dwa międzynarodowe patenty na działanie plazmy, bez przepływu prądu przez ciało pacjenta; jest urządzeniem medycznym klasy II B o numerze CE 0051. Otrzymał też tytuł Perły Dermatologii Estetycznej.

W okolicy oka nigdy nie powinno się pracować urządzeniami powodującymi przepływ energii elektrycznej, która wnika w głąb ciała pacjenta - PLEXR spełnia ten warunek, a o jego delikatności świadczy także fakt, że znajduje zastosowanie również w okulistyce (możliwość pracy na gałce ocznej), w stomatologii oraz ginekologii.

Jeśli tylko nie znajdujemy się w grupie ryzyka i nie mamy przeciwwskazań do zabiegu, naprawdę warto korzystać z dobrodziejstw PLEXR. Zabiegi nie są tanie (od pięciuset złotych w górę), ale maksymalnie bezpieczne i skuteczne. Decydując się na zbieg w Gabinecie Medycyny Estetycznej Beauty4Ever mamy gwarancję poprawy wyglądu i powrotu doskonałego samopoczucia bez ryzykowania swoim zdrowiem.