Gdy zbliża się Wielkanoc powracają wspomnienia... Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 08 marca 2018 08:49

Gdy zbliża się Wielkanoc powracają wspomnienia...

80-letnia pani Adela zapamiętała Wielkanoc jako piękne chwile spędzone z najbliższymi. W świątecznym koszyczku nigdy nie mogło zabraknąć ręcznie zdobionych pisanek, a w domu panował nastrój radosnego oczekiwania. „Wszystko minęło” mówi ze smutkiem i dodaje: „Brak mi tego oczekiwania na dni, które były tak wspólnie i uroczyście obchodzone...”

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” stara się to zmienić!

Zdjęcie: Podopieczna Stowarzyszenia „mbU” pani Adela czeka, żeby spędzić z nami Wielkanoc.

Jak co roku, dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy dla podopiecznych takich jak pani Adela, organizujemy w 3 miastach: Warszawie, Poznaniu i Lublinie śniadania wielkanocne.
Zapewniamy tradycyjne wielkanocne potrawy, rodzinną atmosferę i bezpieczny transport. W tym roku na seniorów będą też czekać symboliczne odświętne koszyczki.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zachęca do włączenia się w tą akcję, która zapewni seniorom rodzinną Wielkanoc. 40 zł wystarczy by ufundować seniorowi cudowne wielkanocne śniadanie, na które pomożemy mu dotrzeć. 77 zł zapewni piękny wielkanocny zestaw śniadania wraz z symbolicznym wielkanocnym koszyczkiem, bez którego trudno wyobrazić sobie Wielkanoc.

Wielu seniorów już teraz z nadzieją zaczyna skreślać dni w kalendarzu w oczekiwaniu na 24 i 25 marca, gdy będą mogli spędzić czas z wolontariuszami i pracownikami naszego Stowarzyszenia – bliskimi im osobami, które pomogą dotrzeć na spotkania, otoczą troską, wysłuchają. – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Dla samotnych starszych osób to spełnienie marzeń o bliskości, poczuciu bezpieczeństwa i zapomnieniu choć na chwilę o samotności. – dodaje J. Mielczarek

Akcję wielkanocną można wesprzeć wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia lub na stronie: https://www.malibracia.org.pl/wielkanoc/

Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt z Dyrektor Stowarzyszenia Joanną Mielczarek: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 501 151 045.

________________________________________

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” w 2018 r. wraz z setkami wolontariuszy otacza wsparciem ponad 320 potrzebujących seniorów w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Przeciwdziałamy marginalizacji seniorów, łamiemy stereotypy dotyczące starości. Sprawiamy, że życie seniorów staje się lepsze. Integrujemy pokolenia.