Kiedy rozmiar ud staje się problemem Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 28 stycznia 2018 10:46

Kiedy rozmiar ud staje się problemem

Nie ma kobiety, która nie pragnie mieć szczupłych i zgrabnych nóg. Niestety, mimo stosowania odpowiedniej diety, kremów, ćwiczeń czy masaży, nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny. O tym, jak wygląda i kto może mu się poddać, opowiada dr n. med. Ryszard Mądry ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.


Uda to jedna z tych części ciała, które niechętnie wybaczają brak ruchu i nieodpowiednią dietę. Nawet, jeśli poświęcamy im czas, trudno wymodelować je tak jak byśmy sobie tego życzyły. Dzięki zabiegowi plastyki ud, już w jeden dzień można osiągnąć to, co nie udawało się latami.

Plastyka ud – dla kogo?

Operacja plastyczna jest niekiedy jedynym sposobem na jędrne i smukłe uda u osób, które mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej właśnie w tym miejscu. Zdarza się, również, że uda rozrastają się w wyniku uwarunkowań genetycznych i regularne ćwiczenia niewiele tu pomogą – mówi dr n. med. Ryszard Mądry – Do operacji kwalifikują się również te osoby, których figura zniekształcona została przez nagły spadek wagi, a także pacjenci, u których doszło do zwiotczenia skóry i tkanki podskórnej w wyniku naturalnego procesu starzenia się. Kandydat do operacji musi być w dobrej formie. Nie może być obciążony ciężkimi ani przewlekłymi chorobami – dodaje dr n. med. Ryszard Mądry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, podczas której pacjent otrzymuje informacje o przebiegu operacji, znieczuleniu, ewentualnych powikłaniach oraz spodziewanych efektach.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2-3 godzin. Podczas operacji usuwa się nadmiar skóry i / lub odsysa tkankę tłuszczową. Cięcie pozostawia bliznę po wewnętrznej stronie uda i w okolicy pachwiny – tłumaczy dr n. med. Ryszard Mądry – Po nacięciu, usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej i skórnej, następnie modeluje kształt ud. Po założeniu szwów nakładana jest specjalna bielizna uciskowa, która powinna być noszona przez ok. 4 tygodnie w dzień i w nocy oraz przez kolejne 2 tygodnie w dzień. Pacjentka pozostaje w szpitalu około 1 – 2 dób, a pełną sprawność odzyskuje w ciągu 6 – 8 tygodni – dodaje dr n. med. Ryszard Mądry.

Zalecenia po operacji

Przez pierwsze kilka dni po zabiegu, pacjentka może odczuwać dolegliwości bólowe, które uśmierzane są lekami przeciwbólowymi. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Pacjent może zaobserwować zmiany natychmiast po przebudzeniu się z narkozy.
W tym czasie występuje większy obrzęk a także zasinienia, które ustępują po ok. 21 dniach. Mniejsze obrzęki mogą utrzymywać się przez nawet przez 3 miesiące. W ciągu pierwszych dni zaleca się odpoczynek i oszczędzający tryb życia. Do codziennej, niezbyt forsującej aktywności fizycznej można wrócić już po 7 dniach – mówi dr n. med. Ryszard Mądry ze szpitala Żagiel Med w Lublinie
Rezultatem zabiegu są wyraźnie smuklejsze uda, z ujędrnioną i napiętą skórą po ich stronie przyśrodkowej. Ich wysmuklenie poprawia proporcje całej sylwetki, co ma niebagatelny wpływ na samoocenę i samopoczucie pacjenta. Z tego względu plastyka ud nie powinna być uważana wyłącznie za zabieg czysto kosmetyczny. Warto docenić również pozostałe korzyści wynikające z leczenia tego rodzaju.

/źródło - /