Jak nie utknąć zimą przed TV? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 22 stycznia 2018 10:08

Jak nie utknąć zimą przed TV?

Zima sprzyja błogiemu lenistwu, a my najchętniej nie opuszczalibyśmy kanapy, ciepłego koca i pilota od telewizora. Codzienne ćwiczenia pozwalają odzyskać dobry nastrój, dostarczają przyjemności i energii na cały dzień. Które z nich sprawdzą się najlepiej, gdy za oknem śnieg i niskie temperatury? Poznaj nasze propozycje i... do dzieła!


Przed wysiłkiem

Jeżeli chcemy osiągać oczekiwane rezultaty, musimy odpowiednio przygotować się do ćwiczeń. Przede wszystkim powinniśmy racjonalnie ocenić własne możliwości. Jeżeli długo nie byliśmy aktywni fizycznie, warto rozpocząć od krótkiej i mniej intensywnej rozgrzewki. Gdy nie wiemy w jaki sposób wykonywać konkretne ćwiczenia, nie eksperymentujmy, lecz skorzystajmy z porady ekspertów. Istotnym elementem przygotowania jest również odpowiedni posiłek, które dostarczy nam wartościowych składników odżywczych i witamin. Doskonałą propozycją jest np. Musli Chrupiące Bakalland BA!, które zapewni siły, niezbędne przez wysiłkiem fizycznym. Dostarczając energię płynącą z pełnoziarnistych ziaren i najwyższej jakości bakalii, osiągniemy lepsze efekty i będziemy cieszyć się doskonałym samopoczuciem.

Postaw na klasyczne rozwiązania

Nie tylko skomplikowane ćwiczenia, przynoszą rezultaty. Warto postawić również na najprostsze rozwiązania, które dostarczą nam wiele frajdy i radości. Przysiady brzuszki, pompki, wymachy rąk lub ćwiczenia z hula hop, pozwalają rozwijać poszczególne mięsnie, a my małym nakładem sił poczujemy się o wiele lepiej.
• Unoszenie bioder podczas leżenia – Kładziemy się na plecach – barki muszą dotykać podłogi, a nogi powinny być ugięte w kolanach. Następnie unosimy biodra, żeby miednica i uda utworzyły jedną linię. Podczas opuszczania bioder, starajmy się, żeby nie dotykały podłogi.
• Przekładanie kolan – Kolejne ćwiczenie wymagające leżenia na plecach. Ręce rozkładamy szeroko – prostopadle do ciała. Staramy się jak najdłużej utrzymywać złączone kolana. Rozpoczynamy naprzemienny ruch kolanami, aby dotykać maty po drugiej stronie. To doskonałe ćwiczenie, pozwalające kształtować mięśnie brzucha.
• Wstawanie z pozycji klęczącej – Klękamy i podpieramy się rękami o ziemię. Powoli wstajemy, aż do momentu całkowitego wyprostowania sylwetki. Następnie, kładziemy ręce na podłodze i powoli wracamy do pozycji klęczącej. Ćwiczenie to polecamy osobom, które pragną kształtować pośladki, nogi i uda. Z nami Ci się uda!

Po treningu

Po treningu poczujemy zmęczenie ale również dużą satysfakcję. Przecież udało się nam zmobilizować do działania oraz skutecznie pokonać przyciąganie kanapy i pilota od telewizora. To czas na ważną decyzję! Jutro też jest dzień, dlatego przyrzeknijmy sobie, że powtórzymy dzisiejsze osiągnięcie. Podobnie, jak w przygotowaniu do treningu, jak i po jego zakończeniu istotnym elementem jest dieta. Jeżeli bezpośrednio po wysiłku fizycznym nie mamy ochoty na duży posiłek, powinniśmy skorzystać z propozycji, które pozwolą uzupełnić witaminy i mikroelementy.

Baton zbożowy Bakalland BA! 5 bakalii to pożywna przekąska, która dostarczy nam wielu składników odżywczych, istotnych do odbudowania energii i zapewni dużą dawkę zdrowej przyjemności. Morele i jabłka dostarczającą witaminę C, która zwiększa naszą odporność, rodzynki i śliwki to źródło witaminy B6 , które minimalizuje zmęczenie i znużenie, a żurawina to źródło błonnika, który wpływa na rozwój prawidłowej mikroflory w jelitach. Pozytywny wysiłek fizyczny i pyszna, pożywna przekąska – czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie w zimowe dni?

/źródło - /