Pigułka antykoncepcyjna = pigułka szczęścia? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 01 grudnia 2017 15:53

Pigułka antykoncepcyjna = pigułka szczęścia? Czy antykoncepcja doustna może wpływać na nasze samopoczucie?

61 procent kobiet jest pewnych, że tabletki antykoncepcyjne mogą korzystnie wpływać na samopoczucie. Takie wyniki otrzymali badacze Neurohm, którzy w ramach kampanii „Antykoncepcja szyta na miarę” przepytali użytkowniczki doustnej antykoncepcji hormonalnej o ich nastawienie i odczucia względem stosowanej metody antykoncepcji. W jaki sposób tabletki antykoncepcyjne mogą poprawiać samopoczucie kobiet?


Po pierwsze – bezpieczeństwo

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji. Ich wskaźnik Pearla wynosi od 0,2 do 05, co oznacza, że tylko dwie do pięciu kobiet na tysiąc, stosujących tą metodę antykoncepcji, zachodzą w ciążę (najczęściej na skutek nieprawidłowego przyjmowania). Dzięki tabletkom kobiety mogą uprawiać seks bez obaw o nieplanowaną w danym momencie ciążę. Daje im to poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a także kontroli nad swoim życiem. Mogą planować przyszłość zgodnie ze swoimi priorytetami. Zapewnia to kobietom spokój wewnętrzny i zdecydowanie poprawia samopoczucie.

Po drugie – endorfiny

Niektóre tabletki antykoncepcyjne mogą mieć korzystny wpływ na samopoczucie dzięki swojemu składowi – dopasowanemu na miarę do potrzeb danej kobiety. U części kobiet doustna antykoncepcja hormonalna może likwidować lub zmniejszać objawy związane z PMS (rozdrażnienie, zmiany nastroju, gromadzenie się wody w organizmie). Dodatkowo pigułki zawierające chlormadinon (pochodną progesteronu) zwiększają wydzielanie beta endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Powoduje to, że kobieta jest bardziej rozluźniona, uspokojona i... lepiej się czuje.

Po trzecie – bonusy

Tabletki antykoncepcyjne to także dobry sposób na radzenie sobie z problemami mającymi podłoże hormonalne. Doustna antykoncepcja hormonalna może poprawiać wygląd skóry i włosów, a nawet wspomagać walkę z tak poważnymi zaburzeniami jak łojotok lub hirsutyzm (męskie owłosienie u kobiet). Tabletki mogą także zmniejszać obfitość i bolesność miesiączek. Pozwalają wyregulować cykl miesiączkowy, a także dają możliwość ograniczenia liczby krwawień w ciągu roku. Łagodne i regularne miesiączki? Gładka cera i błyszczące włosy? Samopoczucie od razu staje się lepsze.
Tabletki antykoncepcyjne pozwalają kobietom cieszyć się swoją kobiecością. Dzięki nim mogą czerpać radość z seksu, czuć się bezpiecznie, a także korzystać z pozaantykoncepcyjnych właściwości pigułek. To wszystko sprawia, że ich samopoczucie zdecydowanie się poprawia!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl


O kampanii:
Antykoncepcja szyta na miarę, to kampania edukacyjno-informacyjna, której celem jest budowanie świadomości kobiet na temat doustnej antykoncepcji hormonalnej oraz na temat jej prawidłowego doboru. Ideą projektu jest uspójnienie oraz poszerzenie wiedzy o antykoncepcji doustnej. Inicjatywę merytorycznie wspiera ekspert z zakresu psychologii i ginekologii. Więcej informacji o kampanii oraz o hormonalnej antykoncepcji doustnej można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl.
O badaniach:
Analiza przeprowadzona przez Neurohm to badanie ankietowe, wykonywane metodą BIOcode - narzędziem mierzącym Czas Reakcji. Dzięki temu można określać, na ile deklaracja jest faktycznie zgodna z tym, co dany respondent myśli. Jest to tzw. Emocjonalna Pewność Postawy. W badaniu analizowano podejście kobiet, które stosują, na co dzień tabletki antykoncepcyjne, do antykoncepcji doustnej i jej różnych rodzajów. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Gedeon Richter Polska.

/źródlo - /