Mini Interwencja w wielkiej sprawie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 25 października 2010 13:32

MiniInterwencja w wielkiej sprawie

MiniMini interweniuje w sprawie niebezpiecznych placów zabaw. W tym celu na stronie www.placezabaw.minimini.pl  powstała specjalna zakładka. Umożliwia ona rodzicom zgłaszanie zaniedbanych placów w swojej okolicy. 
altAkcja jest odpowiedzią na niepokojące sygnały dotyczące niebezpiecznych placów zabaw, które napływają do MiniMini od rodziców z całej Polski. Telewizja dziecięca, jako ekspert w kwestii bezpieczeństwa najmłodszych, chce pomóc opiekunom dotrzeć do osób odpowiedzialnych za zły stan placów zabaw oraz budować wśród nich świadomość tego, jak ważna jest troska o dobro dzieci.

Zakładka MiniInterwencja umożliwia rodzicowi zgłoszenie niebezpiecznego placu zabaw w swojej okolicy. Po dodaniu miejsca do wirtualnej mapy, do właściciela placu zabaw zostanie wysłany list interwencyjny z informacją o tym, że dany plac jest negatywnie oceniony przez użytkowników. Do listu interwencyjnego dołączona zostanie również profesjonalna ekspertyza wad sporządzona przez Centrum Kontroli Placów Zabaw oraz zestaw dokumentów zawierający porady dotyczące tego, w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo obiektu. Właściciele, do których trafią pisma będą mieli prawo wypowiedzieć się publicznie w portalu i przedstawić stosowną dokumentację w swojej obronie lub zaprezentować plany modernizacji. W przypadku braku chęci współpracy z ich strony akcja zakłada również interwencję w Powiatowych Inspektoratach Nadzoru Budowlanego – instytucjach, którym z urzędu podlegają place zabaw.

Ogólnopolska akcja społeczna „Bezpieczne place zabaw z MiniMini” rozpoczęła się 25 czerwca 2010 r. Jej głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie dbania o bezpieczeństwo dzieci. Adresatami są rodzice, właściciele placów zabaw i producenci wyposażenia. Honorowym patronem akcji jest Rzecznik Praw Dziecka. Akcję wspierają również: Centrum Kontroli Placów Zabaw, Instytut Matki i Dziecka, Fundacja Kidprotect.pl, Fundacja „MaMa” i portal malypodroznik.pl.

Pierwszym etapem projektu była kontrola bezpieczeństwa na placach zabaw w całej Polsce. Oceny dokonywało Centrum Kontroli Placów Zabaw. Kryteria, jakimi kierowano się podczas przeprowadzanych kontroli to m.in.: bezpieczeństwo i jakość urządzeń, czystość, dogodna lokalizacja, udogodnienia dla rodziców, ilość atrakcji oraz przystosowanie do grup wiekowych. Place zabaw uznane za bezpieczne zostały oznakowane specjalną tablicą informacyjną z regulaminem, kategoriami oznaczającymi stopień bezpieczeństwa placu oraz logotypem żółtej Rybki MiniMini.

W ramach akcji powstała także strona internetowa www.placezabaw.minimini.pl. Znalazły się na niej takie funkcjonalności, jak: baza placów zabaw w całej Polsce, która umożliwiała użytkownikom dodawanie oraz wyszukiwanie polecanych miejsc w swojej okolicy, blog ekspercki z poradami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwo najmłodszych, a także kalendarz imprez organizowanych z myślą o dzieciach oraz forum dla rodziców. Dodatkowo, za każdego nowego fana, który dołączy do Fan Page’u akcji na Facebooku MiniMini przekazuje 1 zł na kontrole kolejnych placów zabaw. MiniInterwencja to jedna z aktywności planowanych w ramach rozwoju akcji „Bezpieczne Place Zabaw z MiniMini”.

Więcej szczegółów na www.placezabaw.minimini.pl oraz na FanPage’u akcji w portalu Facebook.  

 

 

Wesprzyj akcję kontroli placów zabaw!

 

 

Dołącz do grupy poparcia akcji „Bezpieczne place zabaw z MiniMini” na Facebooku! Przypominamy: wystarczy Twoje jedno kliknięcie, a MiniMini przekaże złotówkę na badania bezpieczeństwa placów zabaw!

 

Ogólnopolska akcja społeczna „Bezpieczne place zabaw z MiniMini” rozpoczęła się 25 czerwca 2010 r. Jej głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie dbania o bezpieczeństwo dzieci. Adresatami są rodzice, właściciele placów zabaw i producenci wyposażenia. Honorowym patronem akcji jest Rzecznik Praw Dziecka. Akcję wspierają również: Centrum Kontroli Placów Zabaw, Instytut Matki i Dziecka, Fundacja Kidprotect.pl, Fundacja „MaMa” i portal malypodroznik.pl.

W celu propagowania troski o bezpieczeństwo najmłodszych w portalu Facebook została uruchomiona specjalna aplikacja. Głównym jej założeniem jest zliczanie głosów poparcia dla akcji. Wystarczy mieć profil na Facebooku, kliknąć w „Lubię to” w zakładce „Wspieram akcję”, a MiniMini przekaże 1 zł na badanie placów zabaw w Polsce! Za każde tysiąc głosów poparcia, zostanie przebadany jeden wybrany plac zabaw. Kanał dziecięcy MiniMini rekomenduje miejsca, które spełniają kryteria stawiane przez kontrolerów z CKPZ, tj. bezpieczeństwo i jakość urządzeń, czystość, lokalizacja, udogodnienia dla rodziców, ilość atrakcji oraz przystosowanie do grup wiekowych. Dzięki zaangażowaniu fanów na Facebooku zwiększy się liczba przebadanych placów, co przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa i komfortu najmłodszych.

W ramach akcji działa także strona internetowa www.placezabaw.minimini.pl. Znajdują się na niej takie funkcjonalności, jak: baza placów zabaw w całej Polsce, która umożliwiała użytkownikom dodawanie oraz wyszukiwanie polecanych miejsc w swojej okolicy, zakładka MiniInterwencja umożliwiająca rodzicom zgłaszanie niebezpiecznych placów zabaw wymagających interwencji ze strony MiniMini i CKPZ, blog ekspercki z poradami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa najmłodszych, a także kalendarz imprez organizowanych z myślą o dzieciach oraz forum dla rodziców.

Więcej informacji na www.facebook.com/BezpiecznePlaceZabawzMiniMini  

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 18:57