Herbatka z kopru włoskiego - sposób na uciążliwe dolegliwości niemowląt Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 12 września 2017 05:43

Herbatka z kopru włoskiego – sposób na uciążliwe dolegliwości niemowląt

Właściwości kopru włoskiego są znane i doceniane przez kobiety ciężarne i młode mamy już od wielu lat. Ta niepozorna, a jednocześnie doskonale znana roślina może złagodzić uciążliwe dla dziecka, a przez to także i dla samych rodziców dolegliwości, z jakimi zmaga się ich pociecha. Herbatkę z kopru włoskiego można podawać stosunkowo wcześnie, bo już po ukończeniu przez niemowlę 4. miesiąca życia. Napar ten zalecany jest także kobietom karmiącym piersią, głównie ze względu na swoje działanie usprawniające przemianę materii i łagodzące ból rożnego pochodzenia.

Jak działa herbatka z kopru włoskiego?

Doświadczone mamy doskonale wiedzą niemal wszystko o typowo niemowlęcych problemach. Mają bowiem za sobą wiele nieprzespanych nocy i kłębiących się w głowie myśli, co może dolegać ich maleństwom. Bardzo częstą przyczyna płaczu, przechodzącego niekiedy nawet w głośny krzyk jest nic innego jak kolka, którą łagodzi nie żaden specjalny preparat czy lek, lecz delikatna herbatka z kopru włoskiego, zobacz http://humana-baby.pl/produkt/herbatka-koperkowa-z-kminkiem. Ten właśnie napar ma wiele cennych właściwości, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu zarówno mamy, jak i dziecka. Oto kilka popularnych właściwości:

  • Herbatka z kopru włoskiego pobudza trawienie i wydzielanie soku żołądkowego oraz zmniejsza napięcie brzucha,

  • ma działanie wykrztuśne i pomaga zwalczać chorobotwórcze drobnoustroje,

  • pomaga obniżyć ciśnienie krwi i uszczelnia naczynia krwionośne,

  • zawarta w koprze włoskim witamina C, wspomaga układ odpornościowy i spowalnia działanie wolnych rodników,

  • u młodych mam - wzmaga laktację,

  • a także łagodzi bolesne kolki u niemowląt.

Koper włoski jest często wykorzystywany nie tylko w ziołolecznictwie, ale także w kuchni – to warzywo idealnie nadaje się do przygotowania zupy, potrawki lub gulaszu. Posiada nie tylko walory zdrowotne, ale także i smakowe doceniane przez prawdziwych miłośników gotowania dbających o jakość swoich posiłków.

Kiedy warto podawać dzieciom herbatkę z kopru włoskiego?

Herbatka z kopru włoskiego może być doskonałym uzupełnieniem codziennej diety matki i dziecka. Nie należy jej pić i podawać niemowlętom zbyt często, jednak warto mieć ją zawsze w kuchennej szafce. Zaleca się stosowanie tego naparu w przypadku problemów z trawieniem, kolką, napięciem brzucha, a także problemów z zasypianiem. Nawet niewielka ilość składników dostarczanych z tym napojem przyniesie ogromne korzyści i pomoże uporać się z częstymi i niestety zwykle bolesnymi problemami zdrowotnymi. Młode mamy i kobiety karmiące powinny włączyć do swojej diety napar z kopru ze względu na jego wpływ na laktację – wspomaga on produkcję mleka i wzbogaca je w korzystne dla zdrowia pociechy składniki odżywcze. Dzięki temu jednostkowe odstępstwo od zdrowej diety nie wpłynie w znaczący sposób na organizm niemowlęcia.

Koper włoski korzystnie wpływa na uregulowanie pracy organizmów zarówno osób dorosłych, jak dzieci. W postaci herbatki jest odpowiedni także dla niemowląt. Działanie tej rośliny zostało docenione przez rodziców już wiele lat temu i obecnie nadal jest stosowane głównie w przypadku problemów z trawieniem. Warto na stałe włączyć ją do swojej diety, aby uniknąć bólu, płaczu, niepokoju o zdrowie maleństwa oraz wielu nieprzespanych nocy.