15 października - Światowy Dzień Mycia Rąk Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 15 października 2010 07:28

Światowy Dzień Mycia Rąk z marką CAREX

15 października,  obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk.

altAkcja, będąca inicjatywą ONZ, ma na celu uzmysłowienie ludziom, jak istotna jest właściwa higiena rąk, która jest jednym z prostszych i najłatwiej dostępnych sposobów zapobiegania wielu chorobom, które uprzykrzają codzienne życie.
W licznych publikacjach UNICEF można znaleźć informacje na temat skuteczności podstawowej higieny rąk – mycie rąk mydłem czy specjalnym żelem może o 40% zredukować zachorowalność na biegunki i o 25% na infekcje układu oddechowego. Jest to szczególnie ważne w aspekcie ostatnich doniesień o ponownym pojawieniu się wirusa grypy  AH1N1*. Jesienne infekcje górnych dróg oddechowych również stanowią zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, które z uwagi na obniżoną odporność organizmu częściej zapadają na różnego rodzaju choroby.

Jak często myjesz ręce?
Jednakże, choć mycie rąk wydaje się czynnością niemal automatyczną, wciąż jest praktyką rzadko stosowaną i upowszechnioną. Ludzie zapominają o umyciu rąk po wyjściu z toalety, czy też po skorzystaniu z komunikacji miejskiej, bankomatu, koszyka w sklepie – czyli po kontakcie z tymi wszystkimi przedmiotami, których mogła dotykać przedtem osoba chora i zarażająca. Stosunkowo niska jest również świadomość w tym zakresie wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też inicjatywa ONZ jest tym bardziej cenna i godna zainteresowania.

W trosce o właściwą higienę rąk
Marka CAREX – antybakteryjne żele i mydła w płynie – popiera inicjatywę Światowego Dnia Mycia Rąk. Dotarcie z ideą właściwej higieny rąk do każdego z osobna jest priorytetem marki CAREX, która oferuje skuteczne środki do jej stosowania.
Antybakteryjne mydła w płynie  i żele CAREX są przydatne zarówno w domu, gdzie jest stały dostęp do bieżącej wody, jak i w podróży, gdzie umycie rąk staje się problemem. CAREX oferuje antybakteryjny żel do rąk, który nie wymaga stosowania wody. Wystarczy przetrzeć nim ręce a jego skuteczność w zwalczaniu bakterii wynosi 99%.

15 października – szczytna inicjatywa
W związku z Światowym Dniem Mycia Rąk, producent marki Carex wspiera Pałac Młodzieży w Warszawie który przeprowadzi cykl warsztatów na temat właściwej higieny rąk. Szkolenia skierowane są do wychowanków Pałacu Młodzieży, który jest największą placówką wychowania pozaszkolnego w Polsce. Co roku w zajęciach uczestniczy tam około 5 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat. Inicjatywa Pałacu Młodzieży związana z obchodami 15 października ma na celu kształtowanie pozytywnych nawyków i uświadamiać dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom znaczenie mycia rąk, jako najprostszego i najbardziej skutecznego sposobu zapobiegania chorobom.

Warto pamiętać o właściwej higienie rąk nie tylko 15 października – wirusy i bakterie są aktywne codziennie. Żele i mydła w płynie do higieny rąk CAREX wspomagają podstawową profilaktykę zdrowotną i pozwalają na szybką i efektywną codzienną higienę rąk.

dodane 2010-09-07* Zdaniem dr Pawła Grzesiowskiego wirus A/H1N1, który w zeszłym roku wywołał pandemię tzw. świńskiej grypy, w tym roku może wywołać drugą falę pandemiczną, która może być intensywniejsza niż pierwsza. [źródło: PAP |

/źrodło - LibertyGroup/

 

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 18:55